Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży, fim dość niespodziewanie zadebiutował na Prime Video

lubiegrac newsy filmowe Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży, fim dość niespodziewanie zadebiutował na Prime Video
Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży, fim dość niespodziewanie zadebiutował na Prime VideoAgata Dudek | 1 marca 2024, 23:00

Niespodziewanie na Prime Video trafił dobrze oceniany, w szczególności przez widzów, piąty film z serii Igrzyska śmierci. Na platformie możemy już oglądać Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży, film akcji science-fiction, który swoją premierę w kinach miał w listopadzie, zeszłego roku. Prequel Igrzysk śmierci dostępny jest w ramach abonamentu, bez dodatkowych opłat. 

Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży to jak już wspomnieliśmy prequel Igrzysk śmierci, i zarazem piąta odsłona filmowej serii, której podstawą scenariuszową stała się powieść Suzanne Collins zatytułowana "Ballada o ptakach śpiewających i wężach". jeśli nie mieliście okazji wybrać się na film do kina, albo chcielibyście go sobie przypomnieć, to teraz jest okazja, bo film dostępny jest już na streamingu. 

Zapoznaj się również z: Świat przygodówek #195 - Alone in the Dark i Harold Halibut zwiastun, Fran Bow w pudełku, Legends of Castile z przesuniętą kampanią

O czym jest Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży?

Fabuła Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży rozgrywa się 64 lata przed wydarzeniami znanymi z Igrzysk śmierci z 2012 roku. Poznajemy w nim wydarzenia jakie poprowadziły młodego Coriolanusa Snowa do bycia mentorem trybutki z Dwunastego Dystryktu. 

Akcja filmu rozgrywa się podczas 10 Głodowych Igrzysk, i śledzimy w nim losy osiemnastoletniego wtedy Coriolanusa, który postanawia wykorzystać swoją szansę na sławę. Musi jakoś odbudować niegdyś potężny ród Snonów, który teraz nie ma się najlepiej. Przyszłość jego, oraz jego rodu zależy od tego, czy uda się mu pokonać konkurencję. Ale zadanie wydaje się być dla niego upokorzeniem. Okazuje się, że zostaje Lucy Gray Baird, dziewczyny z Dystryktu Dwunastego, z biedoty. Ich losy zostają połączone, a decyzje i działania ważą sukces, albo porażkę. 

Obsada Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży

W obsadzie Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży znaleźli się: Tom Blyth (Błogosławieństwo, Scott and Sid) jako Coriolanus Snow, Rachel Zegler (West Side Story, Shazam! Gniew bogów) jako Lucy Gray Baird, Peter Dinklage (Gra o tron, Miłość bez ostrzeżenia) jako Dziekan Casca Highbottom, Jason Schwartzman (Grand Budapest Hotel, Asteroid City) jako Lucretius "Lucky" Flickerman, Hunter Schafer (Euforia, Cuckoo) jako Tigris Snow, Josh Andrés Rivera (West Side Story, Niebezpieczny kochanek) jako Sejanus Plinth, Fionnula Flanagan (Inni, Człowiek z Rzymu) jako Panibabka, Burn Gorman (Skok w przestworzach, Halo, Crimson Peak. Wzgórze krwi) jako Dowódca Hoff i Viola Davis (Służące, Płoty) jako dr Volumnia Gaul.

Film został wyreżyserowany przez Francisa Lawrence'a, mający na swoim koncie serię Igrzyska śmierci, Jestem legendą, film, który doczeka się kontynuacji, a także Constantine, który również ma powrócić w kolejnej części. Produkcja powstała na podstawie scenariusza Michaela Lesslie i Michaela Arndta

Przeczytaj też: Kina wracają do dawnej frekwencji, ale jakość musi kosztować. Czeka nas podwyżka cen biletów

Kiedy zadebiutuje Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży?

Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży miał swój debiut w kinach 17 listopada 2023 roku. Już teraz dostępny jest do obejrzenia na Prime Video. 

Zwiastun Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners