Jak zabezpieczyć zdjęcia przed ich utratą? - Kingston przygotował kilka przydatnych porad odnośnie przechowywania danych

lubiegrac newsy hardware Jak zabezpieczyć zdjęcia przed ich utratą? - Kingston
Jak zabezpieczyć zdjęcia przed ich utratą? - Kingston przygotował kilka przydatnych porad odnośnie przechowywania danychTamer Adas | 2 kwietnia 2024, 20:00

Niedawno odbyły się nie tylko Święta Wielkanocne, ale także i Światowy Dzień Backupu (31 marca), w związku z czym firma Kingston zdecydowała się przygotować pakiet porad, dotyczących tego, jak możemy zabezpieczyć zdjęcia oraz inne cenne dla siebie dane. Co należy zrobić, aby nie utracić cennych dla siebie cyfrowych wspomnień?

Pilnuj swoich plików i zabezpiecz je kopią zapasową!

Pierwszym krokiem, który zdecydowanie warto jest wykonać, jest naturalnie wskazanie samodzielne najważniejszych dla siebie plików oraz danych, które posiadamy i chcemy zabezpieczyć. Następnie warto je sobie poszeregować, przefiltrować oraz ostatecznie wybrać.

Gdy podejmiemy już wybór, powinniśmy następnie zadbać o przygotowanie kopii zapasowych, które będziemy mogli wykorzystać, aby odzyskać cenne dla siebie zdjęcia, filmy czy dokumenty, które przez na przykład awarię moglibyśmy stracić! Z tego też względu warto zawczasu skorzystać z odpowiedniego oprogramowania, bądź samodzielnie przenieść kopie na drugi dysk czy nośnik.

Zapoznaj się również z: XPG zaprezentowało nowy zasilacz REACTOR II oraz wentylatory VENTO

Gdzie trzymać kopie zapasowe?

W chwili gdy mamy wszystko przygotowane, warto się poważnie zastanowić nad tym, czy faktycznie między innymi rozwiązania chmurowe są dla nas najlepsze. W końcu różnego typu rodzinne zdjęcia, bądź pliki biznesowe są szczególnie sporo warte dla osób, które starają się wykradać dane. Cyberataki to codzienność, która może dotknąć i nas.

Bez względu na wybierzemy zewnętrzny lub wewnętrzny dysk czy zdecydujemy się na rozwiązanie chmurowe, być może najlepszym dla nas rozwiązaniem będzie postawienie i tak na szyfrowanie. W ten sposób możliwe jest stworzenie dodatkowej warstwy ochronnej, która poprzez między innymi liczne hasła zagwarantuje jeszcze większy spokój.

Nie zapominajcie o szyfrowaniu

Poprzez zasadę 3-2-1 jesteśmy w stanie zachować przynajmniej trzy kopie plików, znajdujące się przynajmniej na dwóch nośnikach, spośród których przynajmniej jedna z nich powinna się znaleźć w innej lokalizacji. Takie rozwiązanie w połączeniu z regularnością i dbałością o bezpieczeństwo mogą nie raz uratować nas w trudnej czy nawet kryzysowej sytuacji.

Przeczytaj też:

 

Skradzione urządzenie, atak ransomware, awaria sprzętu czy przypadkowe usunięcie – to tylko niektóre z sytuacji, w których możemy utracić dostęp do swoich plików. Na telefonach i laptopach często trzymamy ważne dane – zdjęcia, dokumentację medyczną czy rachunki. Jeśli nie posiadamy żadnej kopii zapasowej, każdy wypadek grozi bezpowrotną utratą tych informacji. Do zabezpieczenia się nie potrzebujemy specjalistycznej wiedzy czy kosztownego sprzętu. Wystarczy dysk zewnętrzny i regularne tworzenie bakcupu – wskazuje Michał Bocheński, Business Development Manager firmie Kingston.

 

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: Informacja prasowa

Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners