Lenovo Legion K510 Mini Pro – kompaktowy gladiator na biurku gracza

lubiegrac recenzje sprzetu Lenovo Legion K510 Mini Pro – kompaktowy gladiator na biurku gracza
Lenovo Legion K510 Mini Pro – kompaktowy gladiator na biurku gracza



redakcja | 4 maja 2025, 17:00

facebook banner

K510 Mini Pro to klawiatura w układzie 75 % (84 klawisze), czyli dostajemy komplet strzałek i rząd F bez numpada, a przy tym sporo wolnego miejsca na myszkę – idealnie do szybkich flicków w FPS‑ach. Obudowa waży ok. 680 g, więc jest stabilna, ale nadal „mobilna”, jeśli zabierasz sprzęt na LAN‑party. W pudełku znajdziemy też 1,8 m odpinany przewód USB‑C → USB‑A w oplocie oraz puller do klawiszy, co od razu zachęca do moddingu.

Przyciski są półprzezroczyste: matowe na wierzchu (mniej odcisków palców), błyszczące po bokach – dzięki czemu RGB wygląda jak neon, a czcionka wciąż jest czytelna.

Mechaniczne serce – przełączniki i odczucia

Lenovo postawiło na brązowe przełączniki tactile (2,2 mm aktywacji, deklarowana żywotność 50 mln klików) i – co ważniejsze – hot‑swap 3‑/5‑pin. Jeśli wolisz lineary do Valoranta, możesz wpiąć np. Gaterony bez lutowania. Out‑of‑the‑box dźwięk jest przyjemnie stłumiony, a stabilizatory spacja/shift nie klekoczą – choć fabrycznie nie są przesadnie nasmarowane, więc najbardziej wymagający pewnie i tak sięgną po Krytox.

Podświetlenie i oprogramowanie

Każdy klawisz świeci w 16,8 mln kolorów; do wyboru ponad 10 presetów (rainbow wave, ripple, reactive, itp.) sterowanych z klawiatury (Fn + F4/F5) lub w Lenovo Accessory & Display Manager. Sprzęt wspiera Microsoft Dynamic Lighting oraz ma dedykowany klawisz Copilot, więc pod Windows 11 konfigurujesz efekty bez osobnych sterowników. Minusem jest to, że we wczesnych rewizjach część użytkowników raportowała nieaktywne skróty Fn + F5/F4 – update firmware’u rozwiązuje problem, ale warto o tym wiedzieć.

Funkcje stricte gamingowe

  • NKRO & 100 % anti‑ghosting – każdy klawisz rejestrowany osobno, zero „ghostów” podczas bunny‑hopa.
  • Game Mode – blokada Windowsa jednym przyciskiem.
  • Polling 1000 Hz – opóźnienie ~1 ms (niepodane explicite przez Lenovo, ale potwierdzone w testach oscyloskopem w sieci – poziom konkurencji 2024 r.).
  • Makra & multimedia – makra nagrywasz skrótem on‑the‑fly, a głośność regulujesz Fn + strzałki.

W CS2 różnica w porównaniu z membraną jest natychmiastowa: skoki i strafy pewniejsze, a przełączniki tactile dają lepszy „feedback” niż typowe liniowe Red‑y, co docenią gracze MOBA i MMO wymagający kontroli pisarskiej.

Jakość wykonania i ergonomia

Dolna część obudowy to twardy ABS, góra – plastik wzmacniany metalową płytą montażową, więc nie uświadczysz wyginania nawet przy rage‑tapach. Stopki mają podwójny poziom kąta nachylenia, a kanty są delikatnie fazowane – nie wbijają się w nadgarstki. Brak jednak podpórki w zestawie; jeśli grasz z niskim profilem, będziesz musiał dokupić.

Werdykt

Legion K510 Mini Pro to jeden z ciekawszych budżetowych „seventy‑five’ów” 2025 roku. Jeśli szukasz niewielkiej, ale pełnoprawnej klawiatury do strzelanek i MMO, która nie zrujnuje portfela i pozwoli Ci w przyszłości pobawić się switchami – trudno o lepszy deal. Daję 8/10 i gorąco polecam szczególnie graczom startującym w świat customów.

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

Tagi: lenovo,
Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners