Monopoly oraz Simsy będą miały swoją filmową ekranizacje, w które zaangażowana jest Margot Robbie

lubiegrac newsy filmowe Monopoly oraz Simsy będą miały swoją filmową ekranizacje
Monopoly oraz Simsy będą miały swoją filmową ekranizacje, w które zaangażowana jest Margot RobbieAgata Dudek | 12 kwietnia 2024, 08:00

Już nie tylko literaturę przenosi się na ekrany, ale także gry i jest to coraz częstsze. Dowiedzieliśmy się o dwóch nowych ekranizacjach, które na filmowe ekrany przeniosą niezwykle popularną grę planszową oraz równie popularną grę wideo. Powstaje ekranizacja popularnej gry planszowej Monopoly oraz równie znanej serii The Sims. Za produkcją obydwu filmowych dzieł stoi znana aktorka, a od niedawna filmowa producentka, Margot Robbie.

Przenoszenie gier na ekrany nie jest już niczym dziwnym. Czekamy na już bardzo bliską premierę serialu Prime Video Fallout, który, według pierwszych ocen doskonale przenosi słynną serię Fallout. Na ekranach, również na streamingu sukcesy święciła ekranizacja innej growej serii, The Last of Us. A na horyzoncie pojawiają się dwa nowe filmowe tytuły, które na duży ekran przeniosą nie tylko grę wideo, ale także planszówkę. 

Przeczytaj również: Recenzja Razer Blackshark v2 Pro (dla PlayStation) - Najlepszy sprzęt dla konsolowych e-sportowców?

Monopoly oraz Simsy - będą ekranizacje filmowe

Wieści ze świata filmowego dotyczące kolejnego przenoszenia znanych produkcji growych na wielkie ekrany, nie są już zapewne dla nikogo zaskoczeniem. Według The Hollywood Reporter doczekamy się przeniesienia na srebrne ekrany jednej z najbardziej rozpoznawalnych serii growy, jaką jest The Sims. Gry są niezwykle popularne, zatem przeniesienie ich do filmu, wydaje się czym dość oczywistym. Szczegóły produkcji The Sims nie są na ten moment zdradzane. Nie znamy fabuły, nie wiemy z jakich gier z serii i na ile twórcy zamierzają czerpać. Ani kiedy należy spodziewać się bardziej oficjalnej zapowiedzi nowej ekranizacji.

Drugą ekranizacją jest przeniesienie na wielki ekran popularnej na całym świecie gry planszowej, znanej jako Monopoly. O filmie na bazie wspomnianej planszówki mówiło się już od kilku lat, ale bez większych konkretów. Obecnie sytuacja stała się bardziej klarowna. Pojawiła się informacja, że pracę nad przeniesieniem Monopoly na ekran trwają. I w tym przypadku nie znany szczegółów dotyczących ani fabuły, ani obsady, a ni też wstępnej daty premiery. 

Monopoly oraz Simsy - kto stoi za produkcją filmów?

Wiemy natomiast kto będzie odpowiedzialny za obydwie produkcję. Otóż dwie filmowe ekranizację łączy postać Margot Robbie, znana między innymi z innego przeniesienia na ekrany kin, tym razem postaci, kultowej zabawki, w filmie Barbie. Aktorka i producentka, tu również pełniąca taką właśnie rolę, będzie czuwać nad filmem Monopoly z ramienia jej firmy LuckyChap. Tworzeniem zajmie się zaś Lionsgate, które niedawno odkupiło od Hasbro, właściciela praw do planszówki część firmy eOne

Przeczytaj również: Joker 2, Warner Bros prezentuje oficjalny zwiastun nadchodzącej kontynuacji filmu w uniwersum DC

Również The Sims to film, za którego produkcję odpowiada Margot Robbie i jej firma LuckyChap. Wspomina się, ale nie zostało to potwierdzone, że reżyserem filmu może być Kate Herron, która ma na swoim koncie wspomniany już serial The Last of us, serial Disneya Loki, czy Sex Education od Netflix.

Monopoly - co to za gra?

Monopoly to jedna z najbardziej rozpoznawalnych gier planszowych, której patent zalegalizowana w latach 30-tych ubiegłego wieku. Jest to gra dydaktyczna i nieco strategiczna, która polega na handlu nieruchomościami. Za stworzenie jej odpowiedzialna jest firma Hasbro. Rozgrywka polega na rzucaniu kostką i poruszaniu się po przygotowanej planszy, gdzie na graczy czekają nieruchomości, domy, hotele, ulice, drogi i wiele innych. Podczas gry właściciele takich miejsc pobierają od innych czynsz. Wygrywa ten, kto doprowadzi resztę do bankructwa. 

The Sims - co to za seria?

The Sims to niezwykle popularna seria gier z gatunku produkcji symulacyjnych, która doczekała się wielu części i jeszcze większej ilości dodatków. Są to gry stworzone przez studio Maxis, a ich wydaniem zajęło się Electronic Arts. Rozgrywka polega na tworzenia swojego człowieka, który w grze nazywany jest "Simem" i urządzaniu mu życia, począwszy od domu, pracy, rodziny i tym podobnych. Gracze mogą liczyć na wiele dodatków, która stanowią rozwinięcie symulacji, i zwiększają możliwości rozbudowania postaci i jego życia. Obecnie czekamy na ogłoszenie daty piątej już gry The Sims.

Przeczytaj też: The Monkey, kolejny horror od twórcy Obecności zapowiedziany. Znamy jego obsadę

Monopoly oraz Simsy - kiedy premiery?

Na ten moment nie możemy mówić nawet o wstępnej dacie premier filmowych ekranizacji wspomnianych wyżej tytułów. Na konkrety trzeba będzie jeszcze poczekać. 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

Gra: The Sims
Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners