Nowy Batman nie tylko mroczniejszy, bardziej noir, ale i różniący się postaciowo. Pattison wyjaśnia dlaczego!

lubiegrac newsy filmowe Nowy Batman nie tylko mroczniejszy, bardziej noir, ale i
Nowy Batman nie tylko mroczniejszy, bardziej noir, ale i różniący się postaciowo. Pattison wyjaśnia dlaczego!Agata Dudek | 7 lutego 2022, 08:00

Premiera filmu Batman już niebawem. A tymczasem nowy Batman nie tylko mroczniejszy, bardziej noir, ale i różniący się postaciowo. Pattison wyjaśnia dlaczego.

Nowy film z serii o Mrocznym Rycerzu zmierza do kin. Premiera filmu ze stajni DC, o którym robi się coraz głośniej już na początku marca. Ponieważ nowych informacji o nadchodzącym filmie The Batman, noszącym w naszym kraju tytuł po prostu Batman, jest naprawdę sporo, postanowiliśmy zebrać je w całość. Oto co wiemy o nadchodzącej produkcji. 

Zapoznaj się także z: Starfield prezentuje nowe miasto! Jak prezentuje się Neon?

Batman - film w innym klimacie 

Nowy Batman wkroczy do kin, także w Polsce z początkiem marca i wiemy już, że klimat tejże produkcji będzie zupełnie inny. Choć produkcja filmowa określana jest gatunkowo jako akcji w klimacie science-fiction, to w przeciwieństwie do wielu innych filmów w uniwersum DC, Batman z roku 2022 będzie stawiał na zupełnie inną atmosferę. 

Nowa odsłona stawia bowiem na klimat znany nam z filmów noir, w których mamy zblazowanego detektywa próbującego dowieść prawdy i złapać przestępcę. W Batmanie, który za niecały miesiąc zawita do kin, to zadanie spadnie na Bruce'a Wayne'a, versus Batmana lub jako kto woli Mrocznego Rycerza.

To on będzie w mieście Gotham mierzył się z wyzwaniami natury kryminalnej noir, próbując raz na zawsze pozbyć się wrogów, którzy szerzą się na potęgę. Będzie zatem zajmował się dochodzenie, badaniem, zbieraniem dowodów i łączeniem ich w zgrabną całość. 

Batman - fabuła mroczniejsza od reszty serii

Zrobi to, ale finalnie dzięki temu zatopimy się w znacznie mroczniejszą historię. Wiemy bowiem, że Nowa odsłona filmowej serii będzie znacznie mroczniejsza. Reżyser, jakim jest Matt Reeves, w tworzenie i kreowaniu świata wzorował, a raczej inspirował się prawdziwym seryjnym mordercą, zwanym "Zodiakiem".

Przeczytaj również:

 

Twórca zapowiedział, że Batman z Pattisonem w roli głównej będzie niezwykle mroczną opowieścią, prawie horrorem, a czarne charaktery będą naprawdę "czarne" i złe na wskroś. Ile w tym będzie prawdy, o tym przekonamy się już niebawem. Jedno jest pewne, nie będzie to już to samo, do czego przyzwyczajały nas produkcje ze świata, z uniwersum DC.

Batman - brak powiązania z Wieloświatem DC

Nie będzie, bowiem najnowszy film o Człowieku Nietoperzu ma nie być ściśle powiązany z komiksowym uniwersum DC. Ma być to twór filmowy, choć niezwykle mroczny i bardziej detektywistyczno-kryminalny, to jednak dodatkowy, bez ścisłego powiązania nie tylko z komiksami, ale i z innymi filmowymi dziełami od Warner Bros.

Brak związku może zależeć od nastawienia i świeżego spojrzenia na znaną wielu historią miasta Gotham, samego Bruce'a, jako Batmana i jego licznych przeciwników, także i nam już nam znanych, jako choćby Kobiety Kot. 

Batman - Mroczny Rycerz inny niż reszta

Wiemy także, że dzieło Matta Reevesa oprócz mroku i zabierania w znacznie mroczniejsze miejsce Gotham, będzie także prezentować innego, bardziej mrocznego - Mrocznego Rycerza, który będzie znacznie różnił się od jego przeciwników. O tym jak mroczna to będzie postać i jak mocno różniąca się od pozostałych Batmanów, wspomina odtwórca głównej roli, Robert Pattison, w wywiadzie dla MovieMaker. Aktor wspomina: 

Nie miałem pojęcia, że Matt [Reeves] widział Good Time i pomyślałem - Chcę zrobić naprawdę brudnego, brudnego, oślizgłego Batmana 

Reeves również podzielił się swoimi przemyśleniami na temat roli: 

To była rzecz niemal przesądzona. Oczywiście w tym momencie wciąż pracowaliśmy nad scenariuszem. A więc nie było się czym dzielić. Ale spotkałem się z nim prawdopodobnie jakieś osiem miesięcy później i podzieliłem się scenariuszem, i po prostu naprawdę się połączyliśmy. 

Dzięki temu wywiadowi i temu o czym wspomina Pattison wiemy, że nowy Batman będzie gotów to faktycznego ukarania swoich wrogów, nie zawaha się aby ich zabić, a zatrzymuje go tylko jego samokontrola. 

Batman - kiedy debiut w kinach?

Premiera filmu w kinach przewidziana jest na 4 marca 2022 roku. Jednocześnie produkcja, która jest dystrybuowana przez Warner Bros. przez okres ponad miesiąca będzie dostępna na HBO Max, które wkracza do Polski 8 marca 2022 roku. Film będzie można zatem obejrzeć także na taj platformie. 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners