Papetura, papierowa przygodówka wypełniona urokliwą muzyką

lubiegrac news Papetura, papierowa przygodówka wypełniona urokliwą muzyką
Papetura, papierowa przygodówka wypełniona urokliwą muzyką



| 4 września 2019, 18:00

facebook banner
Papetura, rÄ™cznie rysowana przygodówka point and click niezależnego studio Petums, z urokliwÄ… muzykÄ… Tomasa Dvoraka zadebiutuje pod koniec tego roku. 
 
Papetura to wyjÄ…tkowy przygodowy projekt, który wymagaÅ‚ od twórcy, Tomasza Ostafina (Petumsa) mnóstwo zaangażowania, samozaparcia, uporu i przede wszystkim pracy. Ta niezwykÅ‚a przygodowa produkcja point & click inspirowana Samorostem i Machinarium, to gra stworzona jedynie z papieru, ożywionego papieru. Wszystko, dosÅ‚ownie wszystko co gracz zobaczy na ekranie podczas rozgrywki, poczÄ…wszy od maÅ‚ych owadów, dziwnych stworzeÅ„, potworów po magiczne lokacje zostaÅ‚o rÄ™cznie powycinane i sklejone. Klimatu Å›wiatu spowitego w Å›wietle i cieniu dodaje niezwykÅ‚a Å›cieżka dźwiÄ™kowa, której autorem jest artysta muzyczny Tomas Dvorak (Floex), którego utwory mieliÅ›my okazjÄ™ podziwiać wÅ‚aÅ›nie w Machinarium oraz SamoroÅ›cie
 
Papetura to historia pewnego stworka o imieniu Pepe, zamkniÄ™tego w kwiecistym wiÄ™zieniu, z którego na szczęście udaje mu siÄ™ uciec. Podczas swojej wÄ™drówki spotyka maleÅ„kÄ… magicznÄ… istotÄ™, TurÄ™, którÄ… postanawia siÄ™ zaopiekować. Razem przyjdzie im zmierzyć siÄ™ z ognistym potworem, który spróbuje spalić ich papierowy Å›wiat. 
 
Papetura przez wiele lat gra była tworzona samotnie przez Tomasza Ostafina (Petums), a teraz z pomocą kompozytora Tomasa Dvoraka (Floex), oraz projektanta dźwięku Juraja Mraveca jej tworzenie dobiega końca. Premiera gry przewidziana jest bowiem pod koniec roku
 
 
- Staram siÄ™ stworzyć coÅ› unikalnego i wiarygodnego, używajÄ…c wyłącznie papieru i otaczajÄ…cego go Å›wiatÅ‚a. Jestem zainspirowany architekturÄ…, mikro-Å›wiatami oraz rÄ™cznie wykonanymi grami, takimi jak Neverhood. Mam nadziejÄ™ że efekt koÅ„cowy Wam siÄ™ spodoba i prosiÅ‚bym miÄ™dzyczasie o pomoc, aby wieÅ›ci o gierce siÄ™ rozniosÅ‚y i mogÅ‚a dojrzeć Å›wiatÅ‚a dziennego-  Tomasz Ostafin - Deweloper. 
 
Papetura to: 
 
  • Unikatowe doÅ›wiadczenie "Point & Click  Adventure
  • Gra w caÅ‚oÅ›ci jest rÄ™kodzieÅ‚em wykonanym z papieru, aby uzyskać jak najbardziej wiarygodny, fantastyczny Å›wiat.
  • Atmosferyczna, urzekajÄ…ca muzyka stworzona przez Floex, Tomasza Dvoraka, sÅ‚awnego artysty znanego ze Å›cieżek dźwiÄ™kowych do takich produkcji jak Machinarium czy serii Samorost oraz z wielu nagradzanych albumów.
  • ŁamigÅ‚ówki sÄ… częściÄ… papierowego Å›wiata.
  • Historia opowiadana jest poprzez animacjÄ™ i dźwiÄ™ki, bez dialogów.
 
Premiera gry na platformie Steam przewidziana jest na koniec 2019 roku, w wersji na PC oraz Mac. 
 
 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: Informacja Prasowa

Gra: Papetura
Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners