Świetnie radzące sobie Flooded dziś zalicza premierę! Czym wyróżnia się gra polskiego studia Artificial Disasters?

lubiegrac news Świetnie radzące sobie Flooded dziś zalicza premierę
Świetnie radzące sobie Flooded dziś zalicza premierę! Czym wyróżnia się gra polskiego studia Artificial Disasters?Tamer Adas | 12 kwietnia 2023, 21:00

Dziś następuje premiera Flooded, debiutanckiej gry polskiego niezależnego studia Artificial Disasters, które zdecydowało się połączyć ze sobą roguelike'a, odwróconego RTS-a oraz city-buildera z falą doskonałej zabawy!

O czym opowiada fabuła Flooded?

Autor zdecydował się opowiedzieć historię o kataklizmie, który spowodował, że Ziemia w większości swojej powierzchni została zalana, a ostatni ludzie próbują przetrwać w trudnych warunkach. Przeczuwają, że za całą sytuacją może stać coś więcej, aniżeli tylko potężny żywioł. Tak też próbują wspólnie odnaleźć przyczynę zaistniałej sytuacji, sprzymierzając się z innymi ocalałymi...

Zapoznaj się również z: Polskie Flooded z datą premiery! Kiedy będziemy mogli sprawdzić nietypowego, strategicznego rogalika?

Co kształtuje rozgrywkę w Flooded?

Tymoteusz Piasek przy okazji jednego z GameJamu przygotował intrygujący projekt w postaci odwróconej strategii w czasie rzeczywistym, połączoną z formułą roguelike'a oraz city-buildera. W ten sposób powstała rozgrywka Flooded wypełniona dynamiką, koniecznością podejmowania trudnej decyzji, ryzykowaniem oraz zarządzaniem ograniczonymi zasobami i malejącą przestrzenią do stawiania kolejnych budynków.

Nasza opinia o Flooded

Już teraz na naszych łamach dostępna jest jeszcze ciepła recenzja Flooded, gdzie opisujemy czym jest polska perełka z rynku niezależnego, powstała z pasji do klasyki, tworzenia gier oraz sporej dawki kreatywności, opartej o ciekawie zrealizowaną wizję.

Pomysł na Flooded zrodził się podczas jednego z game jamów. Już wtedy dostrzegłem potencjał kryjący się w tym oryginalnym modelu rozgrywki i postanowiłem przekuć go na swój pierwszy komercyjny projekt. W trakcie prac nad grą inspirowałem się klasykami pokroju Age of Empires II i serii Anno. Flooded to produkcja, którą stworzyłem niemalże w pojedynkę, co wyłącznie utwierdziło mnie w przekonaniu, że tworzenie gier jest moją pasją, a rola game designera to ścieżka, którą chcę podążać - Tymoteusz Piasek o Flooded.

Premiera Flooded

Flooded debiutuje dziś, 12 kwietnia 2023 roku na komputerach osobistych.

Zwiastun premierowy Flooded

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: Informacja prasowa

Gra: Flooded
Komentarze [0]:

Inne newsy

Polecane teksty

Powiązane teksty

Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners