Nastąpiła premiera Achilles Legends Untold, nowej polskiej gry RPG z soulslike'owym charakterem

lubiegrac publicystyka Nastąpiła premiera Achilles Legends Untold, nowej polskiej gry RPG z soulslike'owym charakterem
Nastąpiła premiera Achilles Legends Untold, nowej polskiej gry RPG z soulslike'owym charakterem



Tamer Adas | 2 listopada 2023, 19:50

Dziś odbywa się premiera Achilles Legends Untold, zupełnie nowej gry polskiego studia Dark Point Games, które zdecydowało się przygotować połączenie hack 'n' slasha wraz z soulslike'iem osadzonego w autorskiej opowieści bazującej na mitologii greckiej. Na komputerach i konsolach zapoznać się można ze stanięciem do walki w iście epickiej przygodzie!

O czym jest Achilles Legends Untold?

Dark Point Games S.A. zdecydowało się zaprezentować nieznane, oryginalne losy Achillesa, który powraca ze zmarłych po dziesięciu latach odkrywając mroczną prawdę o tym, jak radzi sobie Grecja po tym okresie. Nasz bohater postanawia podążyć drogą ścieżki, jednocześnie starając się poznać prawdę o tym, dlaczego wciąż żyje. To powoduje, że niczym duch będzie podążał śladem czasu, który naznaczył jego obecną sytuację...

Co kształtuje rozgrywkę w Achilles Legends Untold?

Autorzy zdecydowali się zabrać specyfikę soulslike'a wraz z elementami RPG-a, hack'n'slasha oraz autorskiego systemu sztucznej inteligencji GAIA. Razem ten miks ma zaoferować sporą przyjemność oraz nowe wyzwania, wynikające między innymi z aktywnej współpracy pomiędzy naszymi przeciwnikami.

To bardzo ważny dzień dla nas wszystkich – komentuje Paweł Waszak, CEO w Dark Point Games – Wraz z całym zespołem wyruszyliśmy w tę podróż lata temu, aby stworzyć naszą pierwszą grę. Dzisiaj jesteśmy gotowi, aby każdy z Was rozpoczął własną przygodę z Achillesem. Wielkie podziękowania dla oddanej społeczność graczy, którzy wspierali nas od czasu premiery w ramach wczesnego dostępu i pomogli w napisaniu ostatniego rozdziału tej historii.

Przeczytaj również:

Pierwsze recenzje Achilles Legends Untold

Polska gra może się obecnie pochwalić poziomem poleceń wynoszącym 69/100 ze wskaźnikiem poleceń wynoszącym 55% to rezultaty świadczące o tym, że liczyć możemy na solidny tytuł. Rozgrywka ma pewne problemy, ale być może trafi bardziej akurat w Wasze gusta.

Nasza opinia o Achilles Legends Untold

Już teraz dostępna jest nasza recenzja Achilles Legends Untold, którą mieliśmy okazję sporządzić dzięki studiu Dark Point Games. Serdecznie zapraszamy Was do zapoznania się z opinią o pełnym wydaniu, które już teraz możecie sprawdzić wszyscy. 

Zapoznaj się również z: To zwykły skok korporacji na kasę? - Recenzja komiksu Rick & Morty Aktywa Korporacji

Oceny Achilles Legends Untold

  • 80/100 - Gamers Heroes, PSX Brasil, The Games Machine, SECTOR.sk,
  • 65/100 - Zoomg,
  • 60/100 - NoogFeed, God is a Geek, GamingTrend,
  • 50/100 - IGN.

Premiera Achilles Legends Untold

Achilles Legends Untold ma dziś premierę - 2 listopada 2023 roku na Xbox Series SXbox Series X, komputerach osobistych oraz PlayStation 5.

Spółka Dark Point Games S.A. przygotowuje się do debiutu na NewConnect.

Zwiastun premierowy Achilles Legends Untold

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: Informacja prasowa https://opencritic.com/game/13155/achilles-legends-untold

Komentarze [0]:

Inne newsy

Polecane teksty

Powiązane teksty

Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners