Nastąpiła premiera Resident Evil 4 remake, kolejnego znakomitego odświeżenia w wykonaniu Capcomu!

lubiegrac news Nastąpiła premiera Resident Evil 4 remake, kolejnego znakomitego
Nastąpiła premiera Resident Evil 4 remake, kolejnego znakomitego odświeżenia w wykonaniu Capcomu!Tamer Adas | 24 marca 2023, 23:03

Dziś odbywa się premiera Resident Evil 4 remake, odświeżenia kontrowersyjnej czwartej odsłony, która po latach wraca w lepszej formie z szeregiem ulepszeń oraz poprawek... obecnych niekiedy w zaskakujących miejscach. Niemniej Capcom ponownie zachwyca, a oceny gry mówią same za siebie.

O czym jest Resident Evil 4 remake?

Leon Kennedy powraca po raz kolejny z odświeżenie czwartego Residenta, zapewniając graczom możliwość przypomnienia sobie klasyka firmy Capcom. Za jej sprawą nasz bohater zmierzy się z Las Plagas w pewnej hiszpańskiej wiosce, gdzie ma się znajdować córka prezydenta. Jak mogą się fani i nie tylko domyślić, wiązać się to będzie z kolejnym ryzykiem na skalę światową.

W miejscu teoretycznie odciętym od świata kryje się niezwykły pasożyt, który może doprowadzić do zagłady ludzkości lub posłuży jako niezwykła broń, mogąca dać różnego typu siłom gigantyczną przewagę...

Zapoznaj się również z: Najlepsze gry wiosny 2023 roku są jeszcze przed nami, nudny marzec powoli zmierza ku swojemu końcowi...

Co kształtuje rozgrywkę w Resident Evil 4 remake?

Oryginalna czwarta odsłona była grą, która jako pierwsza zmieniła formułę, kierując ją nieco bardziej w stronę trzecioosobowej strzelanki akcji. Co prawda dalej konieczne było zatrzymanie się, ale w zamian bohater otrzymał szereg nowych ruchów jak na przykład kopnięcia. Formuła zachowała niektóre z elementów, ale nadała całości dynamiki. To nie spotkało się jednak z w pełni zadowalającym przyjęciem.

Remake zapewnia graczom możliwość sprawdzenia ulepszonej gry, która może się pochwalić nie tylko usprawnieniami rozgrywki, ale także z tak znaczącymi zmianami jak usunięcie niektórych bossów, podmienienie ich, przerobienie sporej ilości etapów czy szereg innych decyzji, włącznie z wyraźnie mroczniejszym klimatem. To wszystko sprawi, że fani oryginału, odnajdują tutaj sporo ciekawych rozwiązań...

Pierwsze recenzje Resident Evil 4 remake

Oceny wielu recenzentów wskazują na to, że Capcom wykonał znakomitą pracę, zapewniając graczom super hit ze średnią ocen wynoszącą 92/100 punktów z poziomem poleceń aż 97%! To znakomite rezultaty, szczególnie jak na odświeżenia, które naturalnie nie mają łatwego pola do przebicia oryginału.

Wybrane oceny Resident Evil 4 remake

  • 100/100 - Attack of the Fanboy, GamingTrend, GameSkinny, VGC, Cerealkillerz, Digital Chumps, Press Start,
  • 90/100 - PC Invation, Hardcore Gamer, GamesRadar+, Spaziogames, Worth Playing, We Got This Covered, Hobby Consolach,
  • 85/100 - GameWatcher, Prima Games,
  • 80/100 - Gameblog, Daily Star, Destructoid, Stevivor,
  • 70/100 - DualShockers, Cubed3.

Premiera Resident Evil 4 remake

Odświeżenie Resident Evil 4 remake dziś zaliczyło premierę (24 marca 2023 roku) na Xbox Series S, Xbox Series X, komputery osobiste, PlayStation 5 i PlayStaation 4.

Zwiastun premierowy Resident Evil 4 remake

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

Komentarze [0]:

Inne newsy

Polecane teksty

Powiązane teksty

Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners