Raya i ostatni smok na kolejnych zwiastunach, tym razem dwa fragmenty filmu. Animacja już w kinach

lubiegrac newsy filmowe Raya i ostatni smok na kolejnych zwiastunach, tym razem dwa fragmenty filmu. Animacja już w kinach
Raya i ostatni smok na kolejnych zwiastunach, tym razem dwa fragmenty filmu. Animacja już w kinachAgata Dudek | 3 lipca 2021, 08:30

Raya i ostatni smok zaprezentowana na kolejnych zwiastunach, tym razem dwa fragmenty filmu. Animacja Disneya zadebiutowała już salach w kinowych. 

Do kin trafiła kolejna animowana produkcja od Disneya o tytule Raya i ostatni smok. Film, nie tylko dla najmłodszych, kolejna produkcja w portfolio firmy Disney pokazana została na dwóch fragmentach filmu. Poza tym wideo, pojawiły się dwa kolejne, reklamujące ten tytuł. Wszystko by zachęcić do kinowej wizyty. 

Raya i ostatni smok - opis filmu

Raya i ostatni smok to epicka podróż do fantastycznego świata Kumandry, w którym dawno, dawno temu ludzie i smoki żyli razem w harmonii. Kiedy złe siły zagroziły tej krainie, smoki się poświęciły, aby ocalić ludzkość. 500 lat po tym wydarzeniu zło powróciło. W swoją podróż rusza samotna wojowniczka Raya, która usiłuje odnaleźć ostatniego smoka. Ten ma przywrócić światło i nadzieję. Podczas swojej niezwykłej podróży Raya nauczy się jednak, że do ratowania świata będzie potrzebowała nie tylko smoka.

Przeczytaj również: Animacja Raya i ostatni smok oraz Nomadland z przesuniętą datą premiery. Kolejne filmy, których debiut dopiero w kwietniu

Podroż dziewczyny to przemierzanie aż pięciu krain Kumandry – fantastycznego świata o kształcie smoka. Dom Rai to Serce; Pozostałe cztery to: Kieł – potężna, kwitnąca kraina otoczona wodą; Grzbiet – wyspiarska i odległa lodowata kraina, w której ludzie nie ufają obcym; Szpon – skrzyżowanie pięciu krajów i tętniący życiem targ oraz Ogon – daleka pustynna kraina, która wraz z cofaniem się wody staje się coraz bardziej odizolowana.

Mamy świat złożony z pięciu różnych krajów – wyjaśnia producent Osnat Shurer. – To tak, jakby zaprojektować pięć filmów. Jest pięć różnych środowisk naturalnych i materiałów, z których są zbudowane. Są różne palety barw, które widać na ubraniach miejscowych, słychać odmienne języki. Ważne są też szczegóły. Przykładowo dla mieszkańców Serca istotna jest więź, jaka łączy ich ze smokiem. A że smok łączy się z wodą, budynki i pokoje wyglądają w tej krainie jak krople – są okrągłe. Tymczasem w krainie Kła najważniejsza jest moc i władza, więc budynki są potężne, mają rozmach. Każda z tych rzeczy została przemyślana przez niesamowitych członków naszego zespołu zajmującego się rozwojem wizualnym i projektowaniem produkcji, a następnie przeniesiona do filmu – tłumaczy Shurer.

Raya i ostatni smok - sceneria filmu 

Sceneria filmu jest inspirowana jest Azją Południowo-Wschodnią. Podczas jej tworzenie autorzy inspirowali się tkaninami, kolorami i dekoracjami, które naprawdę występują w regionie. Animacja to także nietuzinkowe postaci. 

Sisu jest potężnym smokiem. Staraliśmy się podważyć stereotypy dotyczące tego, jaki powinien być smok. Sisu bywa więc śmieszna, nierozsądna czy niezdarna. Pojawia się w świecie, który bardzo się zmienił i wiedzie zupełnie nowe życie. Jest w niej coś czarującego i zabawnego. Myślę, że jest po prostu fajną komediową postacią – mówi o swoich odczuciach względem Sisu scenarzysta Qui Nguyen.

Zarówno ujmująca, choć nieco fajtałpowata smoczyca, jak i waleczna, dzielna Raya były inspirowane mitami, legendami oraz kulturowym dziedzictwem Azji Południowo-Wschodniej. Scenarzystka Adele Lim mówi:

W Azji Południowo-Wschodniej istnieje bogata tradycja kobiet-przywódczyń królestw, dowódczyń wojskowych i wojowniczek. Kultura ta bogata jest również w historie o stworach takich jak smoki Naga oraz inne rodzaje smoków, szczególnie tych związanych z wodą. Smoki Naga oraz silne kobiety są obecne w wielu kulturach Azji Południowo-Wschodniej, więc wiedzieliśmy, że te wątki będą rezonować w filmie.

Raya i ostatni smok - motywy 

Raya i ostatni smok to film, w którym ważny jest motyw jedności i wspólnoty, który został jeszcze bardziej rozbudowany i dopracowany, gdy do ekipy filmowej dołączyli reżyserzy Don Hall i Carlos López Estrada.

Zespół wykonał kawał dobrej roboty, poszukując idei jedności i wspólnoty, a następnie je pogłębiając – mówi Hall. – Carlos i ja czuliśmy, że zbudowanie tych idei na zaufaniu, które jest niezbędne, aby osiągnąć jedność, stworzy solidne fundamenty, na których oprzemy każdą decyzję dotyczącą podróży naszej bohaterki – opowiada reżyser. Stąd wzięły się wspólnotowe wartości o kult wzajemnego zaufania, które stanowią temat filmu Raya i ostatni smok.

Chcieliśmy zrobić w film w tonie radości oraz miłości do świata i rodziny. Przy opowieści, która rozgrywa się w tak fantastycznej rzeczywistości, szukaliśmy emocjonalnych zakotwiczeń dla naszej postaci i jej podróży, uniwersalnych odniesień do rzeczywistości, które będą zrozumiałe dla widza. Raya traci ojca oraz świat, w którym dorastała. Zrozumiała jest zatem jej potrzeba walki o przywrócenie porządku oraz o odzyskanie rodzica. Odkrywaliśmy towarzyszące bohaterce emocje, ale jednocześnie staraliśmy się, aby film był radosny, zabawny i pełen przygód – tłumaczy scenarzystka Adele Lim.

Raya i ostatni smok - obsada filmu, twórcy

Reżyseriami najnowszej produkcji Disneya są Don Hall i Carlos López Estrada, zaś autorami scenariusza Adele Lim oraz Qui Nguyen.

W obsadzie: Kelly Marie Tran jako wojowniczka Raya, Awkwafina jako legendarny smok, Sisu a także: Gemma Chan, Daniel Dae Kim, Sandra Oh, Benedict Wong, Izaac Wang, Thalia Tran, Alan Tudyk, Lucille Soong, Patti Harrison oraz Ross Butler.

Animacja jest już dostępna w kinach. 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: Informacja prasowa

Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners