Recenzja pierwszego sezonu Peryferal - Świetnej propozycji sci-fi na Amazon Prime Video

lubiegrac recenzja filmow Recenzja pierwszego sezonu Peryferal - Świetnej propozycji sci-fi na Amazon Prime Video
Recenzja pierwszego sezonu Peryferal - Świetnej propozycji sci-fi na Amazon Prime VideoTamer Adas | 5 maja 2023, 21:00

Amazon Studios bawi się klimatem science-fiction oraz różnymi ekranizacjami, a jedną z nich zostało intrygujące Peryferal z Chloe Grace Moretz oraz Jack Reynor w najistotniejszych rolach. Na barkach młodych aktorów znalazło się wiele, ale wraz z ciekawą obsadą udało im się stworzyć naprawdę wiarygodny duet, nadający serialowi świetnej dynamiki. Nim ta jednak dochodzi, swoje trzeba będzie przyjąć na siebie. Czy zatem warto zobaczyć Peryferal? Co przykuwa uwagę? Co warto docenić i co może przekonać i Was do tej produkcji? Otóż nawet pomimo niedużego budżetu, możliwe było przygotowanie naprawdę niezłej produkcji, wpisującej się w trend świetnych propozycji science-fiction w ofercie zakupowego giganta!

O czym opowiada Peryferal w 1 sezonie?

Osobiście seans rozpocząłem w zasadzie z zerową wiedzą dotyczącą opowieści, zatem postaram się dostarczyć Wam mały opis, który nie zepsuje zabawy. Historia serialowa prezentuje postać rodzeństwa, znajdującego się w trudnej sytuacji finansowej, która staje się coraz trudniejsza ze względu na poważną historię ich matki. Kobieta potrzebuje pełnego wsparcia, co wymaga od jej dzieci sporego wysiłku, aby utrzymać dom oraz zdobyć środki na drogie leki. Ich spokojne życie zmienia się wraz z pojawieniem się tajemniczej przesyłki. Znajdujący się we wnętrzu zestaw do przetestowania za niemałe pieniądze, otwiera serię zaskakujących wydarzeń…

Amazon Studios bazując na oryginalnym dziele, skutecznie bawi się różnymi wydarzeniami, rozgrywającymi się w różnych okresach czasu. Widzowie z początku mogą się czuć nieco… zdystansowani, ale wraz z kolejnymi minutami oraz godzinami możemy się przekonać o tym, co stanowi największą zaletę recenzowanego Peryferal. Historia zaskakuje swoją świeżością, powiązaniami pomiędzy rzeczywistościami oraz kreatywnością rozwiązań, mogących ostatecznie budzić pewne wątpliwości. Niemniej na przestrzeni kolejnych odcinków odkrywamy wyjątkową intrygę, którą zwyczajnie ze sporą przyjemnością pochłaniamy!

Jak wypadła gra aktorska w Peryferal od Amazonu?

Widzowie z pewnością docenią zdolną, młodą obsadę aktorską, którą ciągnęli swoimi rolami Chloe Grace Moretz (Flynne Fisher) oraz Jack Reynor (Burton Fisher), wsparci bardzo dobrymi występami Gary’ego Carra (Wilf Netherton) czy Eli Goree’a (Conner Penske) oraz Alexa Hernandeza (Tommy Constatine). Nie zabrakło miejsca dla bardzo dobrze wypadającej T-Nii Miller (Cherise Nuland), JJ Fielda (Lev Zubov) czy Louisa Herthuma (Corbell Picket), którzy swoim doświadczeniami dzielili się śmiało oraz wzięli na swoje barki naprawdę trudne momentami role. Takie połączenie różnych charakterów oraz umiejętności i lat na scenie oraz ekranie bardzo dobrze ostatecznie zagrało. Niezły scenariusz oraz reżyseria spowodowały, że z czystą przyjemnością obserwujemy emocjonujące dialogi oraz ciekawe zderzenia mocnych charakterów.

Niezwykła wizja przyszłości…

Teoretycznie wizualnie w zasadzie Peryferal nie ma za wiele do zaoferowania, niemniej szczególnie intrygują fragmenty wywodzące się z alternatywnego świata. Wizje związane z technologią, architekturą, zaawansowaniem rozwiązań… niekiedy dość wiernie oddających pewną specyfikę powodują, że nawet najnowsze rozwiązania posiadają pewne mocne powiązania z teraźniejszością. To sprawia, że alternatywne wizje są wiarygodne, przyciągają naszą uwagę oraz powodują, że ani razu nieznane nam urządzenia nie powodują żadnego dysonansu poznawczego. 

Oba światy mają swój wyjątkowy charakter, potrafią przyciągać innymi cechami, powiązaniami oraz wydarzeniami, nie zawsze w pełni nas przekonującymi. Docenić jednak należy, że autorzy przy małym budżecie wyciągnęli praktycznie wszystko, co możliwe, aby nawet w dość nietypowych okolicznościach zachować spójność oraz poziom nie odstający specjalnie od największych propozycji. Jasne, brakuje tutaj pewnej spektakularności, określonych, imponujących ujęć, ale… pomimo tego wszystkiego Peryferal potrafi przekonać do siebie oraz skutecznie kryje swoje słabsze strony.

Podsumowanie recenzji pierwszego sezonu Peryferal

Do obejrzenia Peryferal podchodziłem bez jakiejkolwiek wiedzy i… pozytywnie się zaskoczyłem. Produkcja Amazon Studios zaskakuje swoim pomysłem, wykonaniem oraz intrygującymi zagraniami, które zwyczajnie muszą się podobać widzom. Nie znając materiału źródłowego bawiłem się nieźle, choć nie zaprzeczam, że początek był trudny. Serial dość wolno wprowadza poszczególny wątki, co wymaga odpowiedniej wytrwałości w odkrywaniu opowieści. Ta krok po kroku rozkwita, ale nim do tego dochodzi, sporo materiału musi upłynąć. Moim zdaniem warto to zrobić, ponieważ wszystko, co odbywa się dalej, jest tego warte. Mało która propozycja z wielu mediów była w stanie tak wiarygodnie zaprezentować wydarzenia rozgrywające się w dwóch miejscach oraz kilku okresach czasu!

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners