Recenzja komputera Acer Predator Orion 3000 - Mały kompaktowy sprzęt z potencjałem na coś więcej...

lubiegrac recenzje sprzetu Recenzja komputera Acer Predator Orion 3000 - Mały kompaktowy
Recenzja komputera Acer Predator Orion 3000 - Mały kompaktowy sprzęt z potencjałem na coś więcej...



Tamer Adas | 30 grudnia 2020, 17:15

Poniższej recenzji komputera Acer Predator Orion 3000, zaprezentujemy Wam czym jest ten mały, wydajny komputer i jak sobie radzi z Cyberpunk 2077 i Control.

Gamingowy komputer z pewnością kojarzy nam się w głowie z odpowiednio dużym sprzętem, w którym umieszczono lub sami umieściliśmy, potężne i zajmujące naturalnie przestrzeń podzespoły wyciskające maksimum grafiki z wielu, wielu propozycji dostępnych na rynku. Acer zdecydował się po części złamać ten schemat, udostępniając graczom komputer Acer Orion 3000, czyli potężny sprzęt… zamknięty w małej obudowie! Czy to działa? Czy sprzęt łapie zadyszkę? Czy mała przestrzeń nie stanowi problemu? Odpowiedzi postaram się Wam dostarczyć w poniższej recenzji Oriona 3000, do której Was zapraszam!

Ależ to mały sprzęt!

Przyznam się w pełni szczerze, że zgodnie ze wspomnianymi myślami, oczekiwałem na sporą paczkę, wewnątrz której znajdę sporą obudowę z gamingowym urządzeniem. W praktyce jednak wyciągnąłem… malutki komputer (wymiary - 392 x 175 x 386 mm - wysokość, szerokość, głębokość), w obudowie z pogranicza midi i mini tower, w którym dodatkowe wystające elementy w zasadzie nieco sztucznie zwiększają rozmiar. Najlepszym tego przykładem jest mieszcząca się na górze rączka, którą będziemy mogli bezpiecznie oraz wygodnie przenieść komputer (ważący około 10 kilogramów). Nie jest to jednak moim zdaniem rozwiązanie najlepiej zrealizowane, ponieważ uchwycenie plastiku natychmiast przywodzi nam do głowy myśl, aby błyskawicznie uchwycić całość z drugiej strony. Komfort faktycznie jest lepszy, ale obciążenie wraz z pomniejszymi skrzypnięciami powodują, że nawet w dziedzinie podniesienia delikatnie, całość powoduje dyskomfort i obawy o stan i bezpieczeństwo całości. Szkoda, że po drugiej stronie w zasadzie niczego równie przydatnego i cennego nie napotykamy, a właśnie w taki sposób otrzymalibyśmy rozwiązanie idealne.

Orion_3000_Predator_recenzja_11_

Orion_3000_Predator_recenzja_3_

Obudowa wielu twarzy

Obudowa charakteryzuje się sporą…  różnorodnością, pomimo wiernej wszędzie czerni, w zasadzie każda strona cechuje się nieco odmienną stylistyką i podejściem do wizualnego projektu. Chociażby w jednym bocznym panelu odnajdziemy prostą, ale efektowną taflę hartowanego szkła (? to sprawdzić), a z drugiej natomiast ujrzeć możemy spory kawałek wytrzymałego, czarnego, stalowego skrzydła, dość stonowanego wizualnie. Z frontu możemy liczyć na wypełniony odmiennymi elementami front, od trójkątnego przycisku ze srebrną ramką, przez szklane okienko otoczone z trzech strony dziurkowanymi ściankami z wyraźnie podkreślonymi krawędziami. To właśnie tutaj udało się Acerowi zmieścić uchwyt na słuchawki w… naprawdę zaskakujący oraz niezły sposób. Nieco niżej po raz kolejny niezwykle sprytnie skryto... gniazda słuchawkowo-mikrofonowe oraz dwa porty słuchawkowe.

Z tyłu liczyć możemy na  absolutnie klasyką. W zasadzie niczego rewolucyjnego tu nie uświadczymy, wszystko co jest potrzebne zawartość. Przy wylotach powietrza odnaleźć możemy siateczki, natomiast w pozostałych obudowa jest płaska i skutecznie radzi sobie pod względem wizualnym oraz ochroną wnętrza przed nagromadzeniem się zbędnego i niechcianego kurzu. Całość ma nie tylko odważną formę i charakter, ale także potrafi się rozświetlić ferią barw, co oczywiście ma swoich fanów jak i antyfanów. Moim zdaniem wykonanie w tym wypadku jest niezłe, wszystko spasowane zostało jak należy, a jeżeli ktoś nawet nie chciałby mieć wglądu w kolorowy środek obudowy, to może w każdej chwili korzystać z dodatkowego metalowego panelu, który zapewni wtedy konstrukcji spójność po obu stronach.

Orion_3000_Predator_recenzja_4_

Predator ponownie ze wsparciem aplikacji!

Komputer tak jak cała seria posiada dedykowane wsparcie systemowe rozpoczynające się od loga marki Predator, przez aplikację z wieloma cechami PredatorSense na jej mobilnym wydaniu kończąc, dzięki czemu będziemy w stanie kontrolować poziom temperatury wewnątrz obudowy, kontroli regulacji pracy wentylatorów, podświetlenia jego trybu działania oraz dostępnej palety kolorów. Wszystko zrealizowano jasno, przejrzyście oraz na tyle dobrze, że możemy delektować się świetnie funkcjonującą opcją dodatkową, zapewniającą nam jeszcze więcej opcji zabawy samym sprzętem oraz tym jak chcemy, by w pełni się prezentował.

Orion_3000_Predator_recenzja_17_ 

Orion_3000_Predator_recenzja_18_ 

Szybkość w każdym calu... - Specyfikacja testowanego Oriona 3000 z RTX 2060 SUPER

Korzystanie z komputera od pierwszych chwil wiąże się wobec nas ze swoją szybkością, zarówno na poziomie dysku SSD (SATA, 512 GB), przez 16 GB pamięci RAM DDR4 na sześciordzeniowym procesorze Intel Core i7-10700, który z taktowaniem 2,90 GHz zapewnia nam wydajność, którą odczuwać będziemy nie tylko przy okazji grania, ale także zwykłych, codziennych aktywności pokroju przeglądania sieci, zarządzania plikami, treścią, spędzania czasu na ulubionych filmach czy pracy z wieloma aplikacjami, nawet i tymi wyjątkowo zasobożernymi.

… przejdźmy zatem do mięska! Jak wypada Predator Orion 3000 w grach?

Do wspomnianej w poprzednim akapicie krótkiej specyfikacji należy dodać także kartę graficzną w postaci RTX-a 2060, czyli niezły, ale budżetowy model karty graficznej poprzedniej generacji. Pomimo tego faktu i tak gdy odpaliłem urządzenie przy monitorze x 1440 px mogłem liczyć na wysoki poziom graficzny przy wysokiej częstotliwości odświeżania, w zasadzie bez względu na aktualnie dobrany tytuł. Swoją zabawę rozpocząłem od nieco już stareńkiego Detroit Become Human, które pomimo narastających lat na karku wciąż prezentuje się w najwyższych parametrach świetnie, jednocześnie będąc już żadnym wysiłkiem dla RTX-a 2060 SUPER i zestawu chłodzenia.

Detroit_ Become Human 29-12-2020 20_35_16_P 

Cyberpunkowy Ruiner przy domyślnych ustawieniach działał w średnio 100 klatkach na sekundę z włączonymi wszystkimi ustawieniami, w wyniku czego walka z kolejnymi przeciwnikami była niezwykle przyjemna oraz satysfakcjonująca, oferującą nam okazję do ujrzenia najmniejszych ruchów w ramach animacji. W jeszcze mniejszej i niepozornej Noicie mogłem ujrzeć jak pojedyncze, piksele fizycznie zmieniają swój stan w wyniku moich działań. W tym wypadku niestety gra nie wspierała wysokiego odświeżania, przez co w przeciwieństwie do ślicznie zanimowanego West of Dead, nie mogłem liczyć na pełną częstotliwość. A szkoda, ponieważ tytuł z oferty Raw Fury wiele na tym zyskał!

Ruiner  29-12-2020 20_41_08_P 

West of Dead 01-01-2021 00_17_43_P

orion-3000-razer (7)  

orion-3000-razer (1) 

Wydany także jakiś czas temu Just Cause 4 nie spotkał się z najlepszym przyjęciem między innymi ze względu na duży głód zasobów obliczeniowych podczas największej nowości, czyli wprowadzeniu gigantycznych tornad, które nieźle testują procesor oraz kartę graficzną. Orion 3000 i tak świetnie poradził sobie z tę propozycją, nie męcząc się w ogóle.

orion-3000-razer (2) 

Fani strategii oraz bardziej klasycznych gier RPG będą mogli czuć spore zadowolenie z tego komputera, który świetnie poradził sobie z najwyższymi parametrami, zarówno w Iron Harvest, jak również w przypadku niedawno wydanego Wasteland 3. Odmienny klimat, charakterystyka, podejście oraz… podobnie świetne rezultaty, w zasadzie zapewniające nas o komfortowej zabawie, która będzie mieć miejsce jeszcze przez długi, długi czas.

Wasteland 3 01-01-2021 01_02_49_P

orion-3000-razer (4) 

orion-3000-razer (5)  

Control to jeden z tych wyjątkowych tytułów, który doskonale potrafi wykorzystać potencjał oraz możliwości uzyskiwane poprzez śledzenie promieni. To właśnie w ostatniej grze Remedy dostrzec możemy jakie efekty są możliwe do osiągnięcia i… należy ukłonić się przed twórcami za ich pracę. Efekt jest świetny, a na 2060 SUPER bardzo dobrze sobie radzi, choć bez wsparcia DLSS 2.0 trudno byłoby utrzymać stabilny klatkarz przy rozdzielczości 1440p. Bez tego połączenia napotkamy na problemy wydajnościowe, co prawda nie zdarzają się one podczas zasadniczej rozgrywki, jednakże podczas fabularnych scenek przejścia stają się jeszcze mniej płynne. 

Control 0-0-344-1879 (FINAL_release) 01-01-2021 18_45_29_P 

Orion 3000 z RTX 2060 SUPER, a Cyberpunk 2077

Przy tego typu teście nie mogło zabraknąć Cyberpunka 2077, który stanie się na pewien, istotny czas absolutnym testerem podzespołów, które nieźle się wysilają podczas przemierzania miasta Night City. Przy problemach związanych między innymi z optymalizacją gry i tak miałem sporo przyjemności z przymierzania świata przedstawionego, który CD Projekt RED świetnie zaprojektował. Przygody realizowane wraz z między innymi Johnnym Silverhandem dostarczą Wam znakomite doznania z najlepszymi ustawienia przy rozdzielczościach pokroju 1440p, a wiele wyciągnąć z karty możemy również przy okazji rozgrywki przy wyższych rozdziałakach. W przypadku chęci na najwyższych ustawieniach niestety musimy się zadowolić liczbą 30 klatek Na sekundę, a myśli o wyższych rozdziałkach niestety trzeba odłożyć na bok lub wybrać wariant mocniejszy.

Komputer w momencie sporego obciążenia był słyszalny, co prawda słuchawkach tego nie usłyszymy, jednakże po ich uchyleniu czy też zdjęcie nawet chwilę po zdecydowanie niższym poziomie obciążenia możemy jeszcze przez kilka sekund usłyszeć aktywne chłodzenie. Cóż, jednak system chłodzenia ma robić to robi, temperatury wewnątrz obudowy są dobrze, nigdy ciepło nie obniża wydajności, w związku z czym należy docenić Acera za to, że przy pełnej pracy wszystko działa tak jak należy.

Cyberpunk 2077 (C) 2020 by CD Projekt RED 01-01-2021 21_02_56_P

orion-3000-razer (6)  

Recenzja komputera Acer Predator Orion 3000 - Kompaktowo zamknięta spora moc!

W posiadanym przeze mnie modelu znalazła się karta graficzna RTX 2060 SUPER oraz nowiutki procesor Intel Core i7-10700, bardzo dobrze radzące sobie z wieloma propozycjami ze wszystkich segmentów, przy wsparciu 16 GB pamięci RAM, zapewnią nam przez spory czas świetne warunki do grania na najwyższych ustawieniach przy rozdzielczości QHD. Przy tak małej obudowie zawarto bardzo dobry system chłodzenie, za sprawą którego będzie można liczyć na najlepsze doznania połączone z wysoką kulturą pracy oraz kompaktowością, dzięki której w razie potrzeby, będziemy mogli błyskawicznie przemieścić się ze swoim PC-tem, nie zajmującym wiele miejsca. To może być początek wielkiej przygody z graniem na najwyższych obrotach, jeżeli zdecydujecie się na chociażby modele z 2080 czy modelami 30XX. W chwili obecnej sprzęt z kartami 2060 SUPER starcza, ale nowa generacja kart graficznych zapewni pełną, spójną porcję doznań z najlepszą wydajnością. Obecnie jest nieźle, ale warto jednak poczekać na mocniejszy wariant procesora graficznego.

Dziękujemy Acerowi za udostępnienie modelu Predator Oriona 3000 do testów!

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

123456789101112131415
Komentarze [1]:
avatar redaktor
dodano: 2021-01-02 22:08:43

ładny i mocny

Inne newsy

Polecane teksty

Strefa Diablo IV

łotrzyca

barbarzyńca

czarodziejka

klasy postaci

mapa diablo IV

wyposażenia

Kampania Diablo IV

kampania diablo

rangi świata

battle pass diablo

Buildy Diablo IV

build nekromanta

build druid

build czarodziej

build Łotrzyk (Trucizna)

Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Polecamy

Zew cthulhu

Kody red dead redemption 2

Kody do the sims 4

Kody do GTA 5

Kody do GTA 5 na telefon

Diablo 4 battle pass

Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners