Tamer Adas | 23 czerwca 2021, 01:42
Nasza Recenzja myszy Genesis Xenon 800, zapewni Wam test w grach, specyfikację oraz opinię dotyczącą designu i pracy.
Myszki z miodową stylistyką w ostatnich latach podbijają rynek, oferując coś świeżego oraz… zaskakującego! Dzięki uprzejmości firmy Genesis miałem okazję przyjrzeć się bliżej efektywnemu Genesis Xenon 800, modeli z kilkoma naprawdę przyjemnymi akcentami oraz przemyślanymi rozwiązaniami. Flagową jakość od razu odczuwamy od razu, mogąc przeskoczyć z klasyki do efektownej, lekkiej formy.
Co zagrało w tym modelu? Co zawiodło? Na co zwrócić uwagę? Odpowiedzi poznacie w poniższej recenzji, do której Was zapraszam!
Genesis mógł już przyzwyczaić graczy do swojej stylistyki dotyczącej zarówno urządzeń jak i opakowań, nie inaczej jest także w przypadku tego modelu. Gryzoń efektownie zaprezentowany został na opakowaniu będąc otoczonym odpowiednimi oznakowaniem oraz innymi perspektywami i sferami urządzenia.
Miło rozwiązano kwestię informowania o zawartości urządzenia. Znajdująca się na pleckach rozpiska w formie rysunku prezentuje się efektownie. Wszystko widzimy oraz wiemy. Wewnątrz mamy za to do czynienia w zasadzie z absolutną klasyką w segmencie myszek. Urządzenie znajduje się na środku, a za nim znalazła się przestrzeń na pomniejsze elementy zastępcze.
Bazowy pakiet oferuje kilka dodatkowych opcji, zamkniętą górę obudowy, pakiet obciążeń, wymienną gumkę przycisku oraz teflonowe końcówki. Pakiet nie należy do najbardziej imponujących, ale mimo to jest spory i przyjemny, oferując niezłe opcje personalizacji czy konserwacji.
Firma Genesis zdecydowała się oprzeć Xenona 800 o swoje uznane dotychczasowe konstrukcje, nie próbując wprowadzać zbędnych rewolucji. Wspomniany model jest stosunkowo mały, ale na tym mocno zyskuje zgrabność konstrukcji z jednoczesnym wprowadzeniu miodowej konstrukcji z jej przelotami oraz możliwością zajrzenia do wnętrza obudowy. Fan majsterkowania będą mieli okazję do przyjrzenia się bliżej podzespołom składającym się ostatecznie na funkcjonowanie myszki. Tutaj inżynierzy zadbali nawet o milutki akcent. Warto docenić producenta także z tego powodu, że sfera “dziurkowana” roztacza się niemalże wszędzie. Wyjątkiem są przyciski od 2 lub 3 sfery łączące całość.
Wprowadzone podświetlenie doskonale wyeksponowano, zarówno z tytułu jak i na poziomie rolki, co robi wrażenie zarówno w ciągu dnia jak i wieczorem. U spodu znajdziemy małe, ale dobrze rozlokowane teflonowe końcówki, dzięki którym ruch myszki jest płynny. Sporą zaletą konstrukcji jest moim zdaniem przewód o długości 1,8 metra który nie tylko jest wąski, ale także doczekał się świetnego oplotu oraz zabezpieczenia końcówki. Co ważne, materiał na przewodzie nie napotyka na problem plątania się. Dobra robota warta jest w tym wypadku docenienia!
Rozmiar urządzenia wzbudził u mnie pewne wątpliwości, sprzęt jest dość mały, dla mnie nie stanowi to większego problemu, ale pod koniec dnia miałem ochotę całą rękę oprzeć na konstrukcji, która niestety nie nie była do tego najlepiej dostosowana. Z drugiej strony nieźle wyprofilowano chociażby przełączniki, spora oraz przyjemna jest rolka, a przyciski boczne naprawdę nieźle rozlokowano. W ten sposób są one dobrze umiejscowione, podobnie jak klawisz odpowiedzialny za zmianę DPI.
Producent nieco zaryzykował w przypadku tego modelu, ponieważ celem uzyskania niskiego ciężaru (jedynie 58g) konstrukcja jest bardzo mała. Warto o tym pamięć, ponieważ osoby dysponujące dużymi dłońmi mogą mieć problem z pochwyceniem i dobrym kontrolowaniem gryzonia, nawet podczas wykorzystywania chwytu Claw Grip-u możecie napotkać na problemy. O ile przy graniu nie bywa to taki problem, o tyle przy pracy może być on większy, szczególnie podczas długich sesji.
Lekkość okazuje się podczas wielu aktywności sporą zaletą tego modelu, choć Genesis nie zapomniał także osobach, pragnących lekkiego urządzenia z pewnym obciążeniem. Tę możemy sobie samodzielnie ustawić za sprawą dedykowanych ciężarków, dostępnych w specjalnie przygotowanym prostokącie.
Sporo czasu spędziłem z tym modelem podczas pracy i przyznam się szczerze, że nie zawiodłem się na nim, gdyż jego zalety dotykają nie tylko sfery grania oraz rozrywki jako takiej. Lekkość szczególnie podczas bardzo długich sesji realizowania obowiązków okazuje się wytchnieniem dla dłoni oraz spełnienie ich potrzeb. Konstrukcja dość dobrze leżała w moich niedużych dłoniach, miała bazowo niezły balans oraz płynność, co okazało się nie tylko przydatne, ale także przyjemne.
Szeroki zakres modyfikacji, gwarantuje nam wygodne obsłużenie wielu aplikacji, skutecznie radząc sobie z kilkumonitorowymi konstruktami czy też z dużymi przekątnymi. To wszystko bez konieczności naciągania w nieskończoność przewodu. Ten w oplocie nie tylko się nie plącze, ale także niezwykle płynnie przechodził, co zdecydowanie było odczuwalne i jest warte docenienia.
Xenona 800 miałem przyjemność sprawdzić w wielu różnorodnych i nowych grach. W przypadku chociażby takiego Sniper Ghost Warrior Contracts 2, gdzie precyzja i szybkość kierowania modelu zapewniła mi jeszcze przyjemniejszą zabawę w polowaniu na określone cele, jednocześnie mogąc się szybko pozbyć przeciwników na bliskim dystansie. W Chivalry 2 miałem okazję płynnie pokierować mieczem, w wyniku czego kolejne ciosy zadawane mieczami czy młotami były jeszcze bardziej satysfakcjonujące. W tym przypadku mierze do przeciwników ze strzał także wypadało ekstra, choć przy braku umiejętności z moich stron niestety efekty nie były najlepsze ;)
W dynamicznych e-sportowych tytułach pokroju Counter-Strike Global Offensive czy Fortnite, możemy za pomocą tego typu modelu możemy wycisnąć małe przewagi, rosnące krok po kroku za sprawą naszej celności lub jej braku. Tak samo bawiłem się z Apex Legends, choć w tym wypadku zdecydowanie częściej korzystałem z opcji zmiany DPI w ramach poszczególnych segmentów rozgrywki.
W przypadku zabawy z takimi tytułami jak chociażby Control czy też Cyberpunk 2077 nieco tęskniłem za nieco lepszym wyprofilowaniem wysokości. Taki zabieg pozwoliłby nieco mocniej rozłożyć dłoń i uzyskać bardziej komfortowe położenie. Podobne odczucia miałem podczas zabawy z Tactical Troops Anthracite Shift czy Totally Accurate Battle Simulator.
Producent zdecydował się zaoferować nie tylko urządzenie, ale także zadbał o dedykowane oprogramowanie. Z jego pomocą będziemy w stanie zadbać o styl i typy podświetlenia, jego intensywność oraz charakter. Opcji tego jest naprawdę sporo, w wyniku czego fani zabawy kolorami będą zachwyceni! To jednak nie koniec, ponieważ poza aspektami wizualnymi zadbano również o możliwości opracowania własnego makra czy wykorzystania dostępnych. Do tego dochodzi również możliwość dostosowania sobie najmniejszych parametrów, jeszcze mocniej personalizując sobie funkcjonowanie flagowego Genesisa do własnych, szczegółowych potrzeb.
Xenon 800 w swoim progu cenowym może się pochwalić sporym pakietem zalet jednoznacznie przekładających się na wyjątkowo komfortowe użytkowanie. To myszka zdecydowanie dla graczy, choć nie każdy niestety będzie czerpać z niej satysfakcję. Rozmiar jest mocno ograniczony, a chwyt może nie każdemu przypaść do gustu. Boku są również dziurkowane, w wyniku czego fani gumowych wykończeń będą kierować swoją uwagę ku innym modelom.
W moim przypadku spędzony czas z tym “gryzoniem” okazał się naprawdę, naprawdę dobry. Lekkość super wypada przy graniu i pracy. Przewodzik i konstrukcja wręcz płynną po podkładce, przyciski przemyślanie umieszczono, a zaglądanie do spodu konstrukcji jest super uczuciem szczególnie z uwagi na przemyślanie umieszczone podświetlenie.
Podczas grania korzystanie z takiej konstrukcji stanowi czystą przyjemność, szybkość szczególnie wobec dużych modeli tradycyjnych jest imponująca oraz satysfakcjonująca. Nie jest to super przewaga podczas zwykłej zabawy, ale fani e-sportu bez dwóch zdań dzięki Genesis Xenonowi 800 wycisną potrzebne im milisekundy. Czy przeciętny gracz coś zyska na takiej konstrukcji? Tak, uzyskana waga super się spisze w kontekście zmęczenia, które wyraźnie będzie niższe po wielogodzinnych sesjach, szczególnie takich w trakcie upałów dręczących od kilku dni nasze miasta i miejscowości.
Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!
Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu