Recenzja Tracer Spider - Mikrofonowy pajęczak daje radę?

lubiegrac recenzje sprzetu Recenzja Tracer Spider - Mikrofonowy pajęczak daje radę?
Recenzja Tracer Spider - Mikrofonowy pajęczak daje radę?



Tamer Adas | 4 marca 2022, 07:05

Zapraszamy do kolejnej recenzji, tym razem poświęconej mikrofonowi Tracer Spider. To najnowsza propozycja z charakterystyczną podstawą, efektownym podświetleniem RGB oraz bardzo dobrej jakości nagrywaniem dźwięku.

Seria GAMEZONE jakiś czas temu została rozwinięta o kolejny produkt w postaci przewodowego mikrofonu Tracer Spider, skierowanego do graczy. Nowa, efektowna konstrukcja ma zapewnić graczom wysokiej jakości dźwięk, atrakcyjne wizualnie doznania oraz pełną koncentrację na głosie posiadacza. Czy uzyskano dokładnie taki krok? I tak i nie. Producentowi nie udało się do końca zrealizować wszystko na równie wysokim poziomie. W poniższej recenzji postaram się Wam udzielić informacji o tym co zagrało, a co może nas odrzucać w przypadku tego modelu.

Design i zabezpieczenie mikrofonu

Producent zdecydował się postawić na klasyczne dla growego skrzydła żółte, wyraziste opakowania, oferujące pakiet informacji dotyczących urządzenia oraz specyfiki jego funkcjonowania. Wewnątrz znaleźć możemy klasyczny zestaw w postaci połówki opakowania. To właśnie tam mieszczą się najważniejsze elementy całego zestawu. Ten składa się z charakterystycznego trójnoga, przypominającego nogi pająka, mikrofonu zasadniczego, zestawu dokumentów oraz przewodu USB-C.

tracer_spider_recenzja_4_

Konstrukcja od pierwszych chwil może się podobać, ponieważ połączenie dwóch odcieni czarnego oraz szarego powoduje, że całość prezentuje się ładnie. Producentowi udało się nawet ładnie umieścić logo serii na froncie, gdzie nieźle je wyeksponowano, bez zaburzania całego pomysłu na estetykę. W ten sposób uzyskano naprawdę atrakcyjny i zadowalający efekt końcowy. Zastosowanie matowych kolorów umożliwiło niemalże całkowite zminimalizowanie możliwych odcisków palców na obudowie.

Nawet niepodłączony Spider prezentuje się naprawdę estetycznie, ale podłączenie sprzętu praktycznie z miejsca eksponuje zaimplementowane podświetlenie RGB. Z frontu jest ono wyraziste oraz obszernie stosowane, być może dla części z Was będzie to nawet zbyt mocne wykorzystanie. Z pewnością jednak znajdziemy jakieś ustawienie, które będzie nam najbardziej odpowiadać. W dodatku regulowana w kącie nachylenia propozycja może zaoferować nam jeszcze lepsze dopasowanie do potrzeb i preferencji. Obrót 360 stopni oraz gwint 5,8 cala zaoferują nam szersze możliwości zmiany położenia, mogące się lepiej spisać na przykład podczas nagrywania materiałów na podcasty czy też materiały na YouTube’a.

tracer_spider_recenzja_35_ 

Specyfikacja Tracer Spider RGB

  • Czułość: -45dB±3 dB
  • Długość przewodu: 1,7 m
  • Pasmo przenoszenia: 20Hz - 20kHz
  • Redukcja szumów
  • Przewód: USB-C
  • Obrót: 360 stopni
  • Regulacja kąta nachylenia

 

Codzienne użytkowanie Spidera

Tracer Spider posiada dość sztywną konstrukcję z niezłym, gumowym wykończeniem na dole. To z jednej strony powoduje bardzo skuteczne ograniczenie wpływu drgania czy przypadkowych przesunięć. Z drugiej jednak wysoka konstrukcja pionowo oraz poziomo zajmuje sporo przestrzeni. Jeżeli mamy jednak sporo przestrzeni, z pewnością będziemy mogli komfortowo współpracować z urządzeniem. Czysty, naturalny przekazywany dźwięk bardzo dobrze spisze się zarówno w pracy jak i na uczelni. Charakterystyczne nóżki zapewnią nam dobrej jakości głębię oraz szczegółowość, mogąc nawet bardzo ciche wypowiedzi przekazać bez żadnych problemów.

Za sprawą techniki Plug and Play, praktycznie z miejsca możemy przejść do pracy, choć nie zawsze udaje się to w pełni zachować. O ile w przypadku dołączonego okablowania nie ma z tym żadnych problemów, o tyle zdarzało mi się, że przewody konkurencyjnych firm już napotykały na kłopoty. Urządzenie w ogóle nie było wykrywane czy nie reagowało nawet na poziomie uruchomienia podświetlenia. Warto zatem o tym także pamiętać, gdyż w innym przypadku możemy zbędnie się zestresować w nieodpowiedniej chwili.

tracer_spider_recenzja_22_ 

Testy Tracer Spider podczas grania

Mikrofon jest dość czuły na dźwięk, zachowując dość dobrze precyzję nagrywania. Teoretycznie jest to optymalne rozwiązanie, ale charakterystyczna obudowa i specyfika powodowała, że moja mechaniczna klawiatura, niekiedy mocno się przebijała. Warto jest się zatem wcześniej zastanowić, gdzie chcemy postawić sprzęt i jak jesteśmy w stanie wyeliminować głośne kliknięcia naszych przycisków.

Nawet z nim nagrywanie dźwięku przebiega bezproblemowo, zachowując dość skuteczne redukowanie szumów czy funkcję błyskawicznego wyciszenia. Szkoda, że nie zdecydowano się zadbać również o jakiś przełącznik związany z głośnością, nie wymagający wchodzenia w funkcje systemowe.

tracer_spider_recenzja_32_ 

Recenzja Tracer Spider - Solidna propozycja plug and play

Tracer wykonał niezłą pracę, zapewniając solidne urządzenie dobrze spisujące się ze swojego zadania. Ma ono jednak pewne ograniczenia, konieczne do wcześniejszego poznania. Jeżeli nie są one dla nas problematyczne, to z pewnością docenimy czysty i jednocześnie głęboki dźwięk, jak na tę półkę cenową. Solidność, solidność i jeszcze raz solidność to znak charakterystyczny Spidera, mogącego spisać się nie tylko podczas grania, ale także przy codziennych aktywnościach we współczesnych niektórych zawodach czy studiach. Jeżeli chcecie rozpocząć swoją przygodę z nagrywaniem treści w sieci w spokojniejszych warunkach, uzyskując dobre efekty, to jest to mikrofon, który warto rozważyć.

Dziękujemy firmie Tracer za zapewnienie mikrofonu Spider do testów.

Strona producenta

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637
Komentarze [0]:

Inne newsy

Polecane teksty

Strefa Diablo IV

łotrzyca

barbarzyńca

czarodziejka

klasy postaci

mapa diablo IV

wyposażenia

Kampania Diablo IV

kampania diablo

rangi świata

battle pass diablo

Buildy Diablo IV

build nekromanta

build druid

build czarodziej

build Łotrzyk (Trucizna)

Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Polecamy

Zew cthulhu

Kody red dead redemption 2

Kody do the sims 4

Kody do GTA 5

Kody do GTA 5 na telefon

Diablo 4 battle pass

Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners