RED Playtesting, czyli jak CD Projekt RED zaprasza graczy do pomocy przy okazji testowania nowych projektów

lubiegrac giełda RED Playtesting, czyli jak CD Projekt RED zaprasza graczy
RED Playtesting, czyli jak CD Projekt RED zaprasza graczy do pomocy przy okazji testowania nowych projektówTamer Adas | 24 stycznia 2023, 06:01

CD Projekt RED oficjalnie ogłosił starty zupełnie nowej inicjatywy warszawskiego studia, planującego nawiązanie współpracy ze społecznością, zapraszając ją do testowania przyszłych, powstających propozycji.

Najbardziej znane studio produkujące gry zdecydowały się zarosić fanów do procesu powstawania kolejnych propozycji, przygotowując specjalną inicjatywę zapewniającą możliwość zajrzenia za kulisy procesu powstawania gier.

Przeczytaj również: Wyciekł list szefa Xboxa, w którym komentuje decyzję o masowych zwolnieniach. Według niego redukcja ma zapewnić długoterminowy sukces

Poza możliwością uczestnictwa w pracach można ujrzeć, jak kreowane są poszczególne elementy, mogąc wyrazić swoje zadanie oraz dołożyć małą "cegiełkę" do spełnienia oczekiwań społeczności przez kolejne gry, unikając takich wpadek, jak te z Cyberpunka 2077.

Udział w ramach programu RED Playtesting jest darmowy, ale zapisać się mogą jedynie osoby, które ukończyły 16. rok życia oraz dysponują kontem na platformie GOG. Możliwa jest praca w siedzibie firmy wpierw w stolicy, a później w innych miejscach.

Studio odezwie się do potencjalnych kandydatów najlepiej pasujących do zarysowanego profilu, bazując na tematyce oraz określonych potrzebach na danym etapie badań oraz prac.

W ramach programu RED Playtesting organizujemy spotkania, podczas których obserwujemy doświadczenia użytkowników (tzw. user experience). Prezentujemy i udostępniamy do testowania elementy naszych gier i usług na różnych etapach produkcji, ale nie tylko — może to także dotyczyć innych zasobów (np. projektów materiałów promocyjnych i in.). Podczas playtestów możemy na przykład pytać o wrażenia i opinie dotyczące balansu czy mechanik walki, różnorodnych aspektów fabuły lub dialogów, budowania świata, czy chociażby wielkości ikonek w interfejsie. -

Studio CD Projekt RED (w ramach wspomnianej Grupy CD Projekt) to jest największa growa spółka na Giełdzie Papierów Wartościowych w segmencie WIG20. Spółka notowana jest też w ramach WIG.GAMES.

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: Informacja prasowa

Komentarze [0]:

Inne newsy

Polecane teksty

Powiązane teksty

Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners