Remedy Entertainment wykorzystuje problemy Digital Bros oraz 505 Games, przejmując ponownie praca do Control i Condor!

lubiegrac giełda Remedy Entertainment wykorzystuje problemy Digital Bros
Remedy Entertainment wykorzystuje problemy Digital Bros oraz 505 Games, przejmując ponownie praca do Control i Condor!Tamer Adas | 29 lutego 2024, 07:15

Oficjalnie Remedy Entertainment znów dysponuje pełnymi prawami do Control 1 i 2 oraz powstającego Condor! Niespodziewana transakcja z 505 Games wydaje się być momentem, gdy obie spółki się od siebie przynajmniej na jakiś czas oddalą. Co to oznacza dla obu stron?

Wczorajszego wieczora oficjalnie dowiedzieliśmy się, że Remedy Entertainment i 505 Games dokonały sporej transakcji, w wyniku czego fińskie studio odzyskało pełnię praw autorskich do gier Control, Control 2 oraz Condor!

Włoski wydawca, który w ostatnich miesiącach sygnalizował swoje problemy z zadłużeniem, tym razem uzyskał minimum 15,7 miliona euro, oddając za nie prawda do jednej ze swoich najsłynniejszych marek.

Zapoznaj się także z: PlayStation Plus Essential w marcu 2024 roku zapowiada się naprawdę nieźle! Kilka mocnych gier otrzymujemy w tym miesiącu

Ze strony Remedy tego typu krok nie może nikogo dziwić, w końcu producent, przejmując kontrolę (he, he) nad Control, jednocześnie wykonuje krok ku utrzymaniu większych możliwości rozwijania własnego, growego uniwersum.

Oficjalnie cała dotychczasowa współpraca wygaśnie do końca 2024 roku, który okazuje się ponownie zaskakiwać biznesowo graczy. Pytanie brzmi czy to nie jest także moment, gdy Remedy i Epic Games ponownie się przybliżą do siebie, co miało już miejsce przy okazji Alana Wake'a 2.

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: Informacja prasowa

Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners