Śnieżne Bractwo, Netflix z filmem inspirowanym prawdziwymi wydarzeniami, wykorzystanymi w części w Yellowjacets

lubiegrac newsy filmowe Śnieżne Bractwo, Netflix z filmem inspirowanym prawdziwymi
Śnieżne Bractwo, Netflix z filmem inspirowanym prawdziwymi wydarzeniami, wykorzystanymi w części w YellowjacetsAgata Dudek | 28 listopada 2023, 23:00

Netflix zapowiada pierwsze premiery nowego roku, pośród których znalazł się film, który bazuje na prawdziwych wydarzeniach, jakie rozegrały się w latach 70-tych ubiegłego wieku, a dotyczyła katastrofy samolotu. Film nosi tytuł Śnieżne bractwo i skupia się na pasażerach, którym udało się przetrwać. 

Śnieżne bractwo to jak już wspomnieliśmy produkcja bazująca na prawdziwych wydarzeniach, które stały się inspiracją, pomysłem na scenariusz do innej produkcji, tym razem serialowej, niezwykle popularnego serialu grozy od Showtime, zatytułowanego Yellowjackets, którego recenzje pierwszego i drugiego sezonu znajdziecie na stronie. Produkcja od Netflix to zupełnie inny filmowy gatunek, a platforma zaprezentowała jej zwiastun i dokładną datę premiery. 

Zapoznaj się również z: Polski symulator Ships Simulator trafi wkrótce na PS4 i PS5

O czym jest Śnieżne bractwo?

Fabuła Śnieżne bractwo skupia się nie jak w przypadku Yellowjackets na damskiej drużynie piłkarek, a na męskiej drużynie rugby. W roku 1972 lot 571 Urugwajskich Sił Powietrznych, wyczarterowany właśnie przez tą drużynę, chcącą lecieć do Chile, rozbił się lodowcu w samym sercu Andów. Przeżyło jedynie 29 z 45 pasażerów tego tragicznego w skutkach lotu. Trafili oni na zakątek ziemi, o niezwykle nieprzychylnym środowisku, próbując jakoś przetrwać. 

Obsada Śnieżne bractwo

W obsadzie Śnieżne bractwo znaleźli się: Enzo Vogrincic jako Numa Turcatti, Matías Recalt jako Roberto Canessa, Agustín Pardella jako Nando Parrado, Esteban Bigliardi jako Javier Methol, Esteban Kukuriczka jako Adolfo "Fito" Strauch, Maxi De La Cruz, Tomas Wolf jako Gustavo Zerbino.

Reżyserem filmu jest J.A. Bayona (Sierociniec, Jurassic World: Upadłe królestwo, Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy, Dom grozy). Autorami scenariusza są J.A. Bayona i Nicolas Casariego (Intruders). 

Przeczytaj też: Tron: Ares, trzecia część pełnego akcji sci-fi od Disneya ruszy ze zdjęciami w przyszłym roku

Kiedy zadebiutuje Śnieżne bractwo?

Śnieżne bractwo zadebiutuje na platformie Netflix 4 stycznia 2024 roku. 

Zwiastun Śnieżne bractwo

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: Zdjęcie: Netflix

Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners