Sony Interactive Entertainment zwolniło 900 pracowników! - Jak to zdarzenie wpłynęło na korporację oraz rynek?

lubiegrac newsy hardware Sony Interactive Entertainment zwolniło 900 pracowników
Sony Interactive Entertainment zwolniło 900 pracowników! - Jak to zdarzenie wpłynęło na korporację oraz rynek?Tamer Adas | 28 lutego 2024, 23:55

Sony Interactive Entertainment wczoraj oficjalnie ogłosiło po południu, że dokonuje zwolnień w zespołach na całym świecie, w wyniku czego pracę utraci 900 osób! To ogłoszenie, jedno zapewne z ostatnich ze strony Jima Ryana, potwierdza spore kłopoty PlayStation Studios oraz sposób działania japońskiej korporacji, po jej przeniesieniu do Stanów Zjednoczonych. Jakie to niesie ze sobą konsekwencje?

Sony Interactive Entertainment zwolniło 900 osób!

Pomimo wielu kolorowych ogłoszeń i uśmiechów w ramach wywiadów oraz programów, ostatecznie Sony Interactive Entertainment dołączyło do grona korporacji, które w ostatnim czasie zdecydowały się zwolnić wiele osób. Jim Ryan powoli odchodzący ze swojego stanowiska wydał oświadczenie, które powiadamia o zamierzanie pożegnania się z 900 pracownikami, co stanowi globalnie dla PlayStation 8% ich pracowników. 

W wyniku podjętych działań ostatecznie całkowicie zamknięto London Studio należące do PlayStation Studios, natomiast dojdzie do zmniejszenia się składów w Naughty Dog i Insomniac Games (zespoły z USA) oraz Guerrilla Games i Firesprite (Europa i Wyspy Brytyjskie).

 

 

PlayStation ma coraz większe problemy?

Po ostatnich zadziwiających informacjach o szacunkach dotyczących spadającego tempa sprzedaży konsoli PlayStation 5, której cena nie spadnie, a portfolio gier ekskluzywnych nie wzrośnie, tym razem dostrzegamy już kolejny ważny sygnał. Zwolnienie setek pracowników, wobec braku hitów od PS Studios aż do 2025 roku wydaje się tym mocniej przekonywać, że obecna strategia napotyka na komplikacje.

Cięcia na pewno pozytywnie wpływają na finanse w poszczególnych dokumentach oraz tabelkach, ale inwestorzy zdecydowanie zareagowali. Po bardzo dobrym styczniu, nadszedł czas sporych spadków, które korporacja próbuje na różne sposoby minimalizować. Niestety nie odbywa się to poprzez kolejne mocne premiery oraz nakręcanie faktycznego zainteresowania platformą i kolejnymi świetnymi grami.

pobrane 

Nadchodzące projekty zostały anulowane...

Wraz z zamknięciem London Studios zdecydowano się anulować także przygotowywaną przez nich grę wieloosobową, która zapewne korzystałaby z zapowiadanego z wielu stron modelu usługi-jako-gry, które mają zdominować portfolio SIE.

Nieoficjalnie, poprzez Jasona Schreiera, dowiedzieliśmy się również, że osłabiony zespół Firesprite przejęło jakiś czas temu od Lucid Games przygotowywany reboot marki Twisted Metal. Ostatecznie jednak brytyjskie studio nie wyprodukuje tego tytułu, który też również został ostatecznie odrzucony. Być może to i lepiej, gdyż w ramach resetu przygotowywano... tak kolejną usługę-jako-grę.

 

 

Zapoznaj się również z: Zaprojektuj swojego Renegata! - A oto i nasz drugi konkurs

CD Projekt zareagował na zwolnienia w SIE

Wiele osób z branży gier zareagowało negatywnie na najnowsze doniesienia, a niektórzy jak CD Projekt, poprzez Pawła Sasko zdecydował się wykorzystać sytuację, aby zaprosić pozbawionych pracowników do współpracy w powoli powstających zespołach CD Projekt RED North America w Bostonie oraz Vancouver. A i nie brakuje wolnych stanowisk w rodzimych oddziałach RPG-owego giganta.

 

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners