Świat przygodówek #185 - Freaky Trep po debiucie, Saltsea Chronicles z datą, Lil’ Guardsman za kulisami

lubiegrac news Świat przygodówek #185 - Freaky Trep po debiucie, Saltsea
Świat przygodówek #185 - Freaky Trep po debiucie, Saltsea Chronicles z datą, Lil’ Guardsman za kulisamiAgata Dudek | 10 października 2023, 19:00

Kolejny odcinek cyklicznego newsa o wspólnym tytule "świat przygodówek" przynosi wieści o trzech grach. Wspominamy o debiucie zabawnej i kolorowej przygodówki Freaky Trep, wspominamy o ogłoszeniu daty również rysunkowej Saltsea Chronicles i zaglądamy wraz z twórcami za kulis barwnej, i też stworzonej w formie rysunku przygodowej opowieści o tytule Lil’ Guardsman.

Przyszedł czas na kolejny news, w którym dzielimy się z Wami informacjami na temat kilku przygodówek, ogłaszając ich debiut, datę w jakiej możecie się ich spodziewać, a także śledzimy zakulisowe opowieści na temat gry, która swój debiut będzie mieć dopiero za jakiś czas. Oto co dzieje się w barwnym, tym razem jedynie rysunkowym, przygodowym świecie. 

Przeczytaj również: Zupełnie nowa Oferta tygodnia na GOG jest już dostępna! Jakie tytuły przeceniono w połowie października?

Zaczynamy od premiery Freaky Trip, zabawnej, kolorowej, ale i nieco zwariowanej przygodówki, której twórcą i zarazem wydawca jest polskie studio RedDeer.Games. Deweloper zabiera nas graczy w baśniową podróż, w klasycznej przygodówce point-and-click, stworzonej w rysunkowym stylu, w świat dziecięcej wyobraźni, który posługuje się własnymi prawami. 

Wcielając się w fioletowego stworka zwanego Salceson, próbujemy odkryć co stało się z jego wielką przyjaciółką, Kokoszką, która pewnego dnia znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Nasz bohater, nie zważając na przeciwności nie niebezpieczeństwa, rusza na misję ratunkową. 

Gra zadebiutowała na konsoli Nintendo Switch oraz na komputerach PC. W późniejszym terminie gracze otrzymają cztery darmowe DLC z dodatkowymi ilustracjami i puzzlami z gry.

Datę premiery zyskała kolejna gra przygodowa od studia Die Gute Fabrik, zatytułowana Saltsea Chronicles, która ma ukazać się jeszcze w październiku, zasilając zestaw premier właśnie trwającego miesiąca. Gra przedstawia, jak donoszą jej twórcy radykalną wizję przyszłego świata. Wcielamy się w całą załogę, i eksplorując wraz ze społecznością, a nie samotnie, wnikamy głęboko w bogatą historię w świecie pełnym intryg i zachwytu.

Saltsea Chronicles ukaże się na PlayStation 5, Nintendo Switch i PC/Mac (w tym Steam Deck) 12 października 2023 roku. 

Dzisiejszy wpis kończymy kapryśną, narracyjną przygodówką Lil' Guardsman, od niezależnego Hilltop Studios, we współpracy z Versus Evil. Studia opublikowały trzeci wideo dziennik deweloperski, w którym po raz kolejny zaglądają za kulisy tej barwnej, nadchodzącej gry przygodowej opartej na dedukcji opartej na narracji.

Przeczytaj także: Scene Investigators, detektywistyczna gra dedukcja z ogłoszoną, październikową datą premiery

W najnowszym filmie, Guard Work is Hard Work, znajduje się wywiad ze współzałożycielem i dyrektorem gry Hilltop Studios Artiomem Komarovem, współzałożycielem i dyrektorem kreatywnym Scottem Christianem oraz pisarzem i projektantem gier Mattem Bernardem, którzy omawiają różne „narzędzia i sztuczki”, jeśli chodzi o ochronę królestwa, które Lil nazywa domem.

Lil' Guardsman to narracyjna gra dedukcyjna, która ukaże się jeszcze w tym roku na PC, Switchu, PlayStation i Xbox Series.

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: Informacja prasowa

Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners