Świat przygodówek # 193 - Steam Next Festiwal, najciekawsze dema przygodówek

lubiegrac news Świat przygodówek # 193 - Steam Next Festiwal, najciekawsze dema przygodówek
Świat przygodówek # 193 - Steam Next Festiwal, najciekawsze dema przygodówekAgata Dudek | 6 lutego 2024, 19:00

Steam ponownie ze świętem nadchodzących gier, które celebruje poprzez udostępnienie na platformie naprawdę wielu gier przygodowych, z których część możemy sprawdzać przez najbliższy czas. Dziś zachęcamy was do zapoznania się z listą wybranych przygodówek, które można sprawdzić na trwającym od wczoraj Steam Next Festiwal. 

Dzisiejszy cykliczny news z serii "świat przygodówek" jest wpisem niecodziennym i można powiedzieć okolicznościowym, bo związanym z trwającym na platformie Steam festiwalem, w którym do sprawdzenia ogromna ilość gier z wszelakich gatunków. Dziś chcemy Wam przybliżyć kilka produkcji przygodowych, na które według nas warto zwrócić uwagę. Pełną listę wersji demonstracyjnych nadchodzących gier znajdziecie w linku poniżej.

Przeczytaj również: Wydarzenie na rok smoka wystartowało w World of Warships! Czego gracze mogą się spodziewać po aktualizacji?

Ramas' Call: Twisted timing, klasyczna, rysunkowa przygodówka point-and-click, rozgrywająca się w średniowiecznej atmosferze, stworzona i wydana dzięki One Of Us Studios LLC, w której jesteśmy przypadkowym maniakiem gier planszowych, który dzięki przyjacielowi, który popełnia drobny błąd swoim wehikułem czasu i przenosi cię w czasie. 

Gra zadebiutuje na platformie Steam, na komputery. Data nie została ogłoszona. 

Tell Me Your Story, przygodowa gra łamigłówkowa, stworzona i wydana dzięki RedDeer.Games, w której wcielamy się w dziewczynę o imieniu Amelia, która pewnego dnia przyjeżdża do domu swojej babci, by pomóc jej w porządkowaniu domu. Wkrótce okazuje się, że babcia to podróżniczka, a dzięki wspomnieniom Amelia ruszy z nią w podróż. Darmowa wersja demonstracyjna, dostępna dla każdego na Steam, przedstawi graczom początek przygód Amelii i pierwszą z podróży jej babci — w głąb tajemniczej Amazonii.

Gra zadebiutuje na komputery osobiste PC oraz na Nintendo Switch w 2024 roku. 

Parallel Experiment, przygodowa gra typu escape room, stworzona i wydana dzięki studiu Eleven Puzzles, w której zanurzamy się w tajemnice Eksperymentu Równoległego. Jest to przeznaczona dla 2 graczy w trybie współpracy. Łączymy w niej dwóch detektywów, aby w końcu złapać niesławnego Kryptycznego Zabójcę. Najważniejsza jest tutaj komunikacja. 

Gra dostępna na komputery PC w 2024 roku. Dokładna data nie jest znana. 

Unleaving, przygodowa gra platformowa, stworzona i wydana przez studio orangutan matter, w której gracze odkrywają surrealistyczny świat, który został ożywiony ręcznie malowaną sztuką przy użyciu unikalnej animacji malarskie, a zagadki są w niej ściśle związane z fabułą. 

Gra zadebiutuje na platformie Steam 27 marca 2024 roku. 

Please, Touch The Artwork 2, przygodowa gra niezależnego twórcy. Jest to kolejny projekt, którego autorem jest Thomas Waterzooi, gra w której wcielamy się w szkielet, który wędruje po znanych nam obrazach Jamesa Ensora, belgijskiego pioniera w dziedzinie świat sztuki współczesnej.

Przeczytaj również: Top 10: Przygodówki z motywem śmierci, czyli mroczne, a także zabawne i logiczne tytuły o życiu po życiu

Gra zadebiutuje na Steam, na komputerach 19 lutego 2024 roku, i będzie całkowicie darmowa. 

Chicken Police: Into the HIVE!, kolejna odsłona detektywistycznej przygodówki od The Wild Gentlemen, wydanej dzięki Joystick Ventures, w której gracze odkryją złożony spisek na skalę światową, wcielając się w Sonny'ego i Marty'ego, dwóch detektywów, oskarżonych o zbrodnie, której nie popełnili. 

Gra zadebiutuje na Steam, na komputerach osobistych PC. Data nie ogłoszona. 

Follow the meaning, gra stworzona przez studio HiKing Mind Studio, wydana dzięki Second Maze, klasyczna przygodówka typu "wskaż i kliknij", w której przenosimy się do bardzo osobliwego miasteczka pełnego ludzi, którzy czują się coraz bardziej zagrożeni rosnącą władzą szpitala i jego lekarzy. Nie wiedzą co dzieje się po drugiej stronie muru, a w poznaniu o tym prawdy pomóc ma detektyw Paul Trilby, w którego się wcielamy. 

Gra ma zadebiutować na komputery osobiste PC, na Steam w drugim kwartale 2024 roku. 

The Posthumous Investigation, detektywistyczna przygodówka, której autorami jest Mother Gaia Studio. Gra została zrealizowana w czarno-białym stylu, a przenosimy się w niej do Rio de Janeiro roku 1937. Jest to gra w stylu noir, gdzie przyjdzie nam zbadać zagadkę morderstwa Brása Cubasa, słynnej postaci stworzonej przez Machado de Assis. Dopóki sprawa nie zostanie rozwiązana, gracz będzie uwięziony w pętli czasowej. 

Gra będzie miała swoją premierę na komputerach PC, na Steam. Data nie jest znana. 

Cabernet, przygodowa gra o wampirach, horror psychologiczny, stworzony i wydany przez studio Party for Introverts. W grze wcielamy się w młodego wampira, który próbuje zachować człowieczeństwo, co jak się okazuje, wcale nie jest takie proste. 

Przeczytaj także: Scott Whiskers in: the Search for Mr. Fumbleclaw z datą premiery i wersje demonstracyjną na Steam

Gra ma zadebiutować na komputerach osobistych PC w 2024 roku. 

PRIM, przygodowa gra również w czarno-białym stylu, klasyczna przygodówka point-and-click, z zagadkami, stworzona przez niezależnego twórcę, przez studio Common Colors, wydana dzięki Application Systems Heidelberg, w której wcielamy się w córkę Śmierci, tytułową Prim, którą do świata ludzi wiedzie pewien sen, w którym widzi ludzkie dziecko proszące o pomoc. Ucieka zatem do świata żywych. 

Gra swoją premierę na PC, na Steam i GOG ma mieć w 2024 roku. Dokładna data nie jest znana. 

Pacific Drive, przygodowa gra ze zjawiskami paranormalnymi, stworzona przez Ironwood Studios, wydana dzięki Kepler Interactive, w której przyjdzie toczyć w rozgrywce skupionej na zabawie survivalowej, by za kierownicą swego samochodu zmierzyć się z rzeczywistością. 

Gra w pełnej wersji dostępna na komputerach PC i PlayStation 5 zadebiutuje 22 lutego 2024 roku. 

INDIKA, przygodowy horror stworzony przez zespół studia Odd Meter, wydany dzięki 11 bit studios, którego akcja rozgrywa się w alternatywnej wersji XIX wieku, a gracz poznaje historię pewnej zakonnicy. Wersja demo pozwala zasmakować dziwacznej podróży w celu odkrywania samej siebie, którą ona się podejmuje, która mierzy się z wyjątkowym towarzyszem jej izolacji, mającym zadanie o religii i wierze, samym diabłem. 

Demo daje krótki wgląd w wielowarstwowy świat gry i fabułę, która wpisuje się idealnie w firmowany przez 11 bit studios nurt “meaningful entertainment”. 

Premiera gry przewiodziana na PC i konsole w 2024 roku. Dokładna data nie jest znana. 

Steam Next festiwal trwa od 5 do 22 lutego 2024 roku, do godziny 19:00. 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: Informacja prasowa

Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners