TOP 10 filmów kinowych bazujących na popularnych grach. Na liście topowych Uncharted, Sonic i Pokemony

lubiegrac newsy filmowe TOP 10 filmów kinowych bazujących na popularnych grach
TOP 10 filmów kinowych bazujących na popularnych grach. Na liście topowych Uncharted, Sonic i PokemonyAgata Dudek | 4 maja 2023, 08:00

TOP 10 filmów kinowych bazujących na popularnych grach. Na liście topowych Uncharted, Sonic i Pokemony. Co jeszcze cieszy się dużą popularnością w Polsce? 

Wracamy do filmowych statystyk, które tym razem dotyczą produkcji filmowych powstałych na bazie niezwykle popularnych gier wideo. Lista, którą widzicie poniżej to tytuły, które miały swoje premiery kinowe, ale obecnie spora ich część jest dostępnych na platformach strumieniowych. Dziś przyglądamy się bowiem liście TOP 10 produkcji filmowych bazujących na grach. 

Zapoznaj się również z: MONSTERS: The Lyle and Erik Menendez Story, Netflix pokazuje zwiastun kolejnego sezonu serialu o seryjnych mordercach

Gry to rozrywka, która coraz częściej przenoszona jest na ekrany kin. Dlatego nie dziwi fakt, że takie też produkcje znalazły się z kolejnym zestawieniu statystycznym, dotyczącym filmów, tych najbardziej popularnych, których scenariusz bazuje na grach. Co znalazło się zatem w TOP 10 takich produkcji? Przy okazji informujemy na jakich platformach można obejrzeć wszystkie te filmy. 

1. UNCHARTED

Uncharted, przygodowy film akcji oparty na popularnej serii gier o wspólnym tytule Uncharted, w którym to filmie poznajemy młodego Nathana Drake'a, zwerbowanego przez poszukiwacza skarbów Victora "Sully'ego" Sullivana, którzy mają za zadanie odnalezienie skarbu Ferdynanda Magellana, utraconego 500 lat temu przez ród Moncada. Ich śladem podąża Santiago Moncad. Film można obejrzeć na HBO Max.

2. SONIC. SZYBKI JAK BŁYSKAWICA 

Sonic The Hedgehog, film przygodowy, również pełny akcji, z elementami fantasy, oparty na niezwykle popularnych grach platformowych z serii Sonic, w którym to śledzimy poczynania najszybszego niebieskiego jeża, który łączy siły z Tomem Wachowskim, oficerem policji w San Francisco, by zmierzyć się i pokonać złego Doktora Robotnika. Film jest możliwy do obejrzenia na Prime Video. 

3. POKEMON DETEKTYW PIKACHU

Film familijny akcji, oparty na serii grach o Pokemonach, w którym śledzimy losy Tima, dwudziestoletniego młodego mężczyzny, który próbuje dowiedzieć się co stało się z jego ojcem, prywatnym detektywem Harrym Goodmanem. W śledztwie pomaga mu były partner Harry'ego - detektyw Pikachu. Film możliwy do obejrzenia na Prime Video. 

4. RESIDENT EVIL

Prawdopodobnie w owej statystyce chodzi o pierwszy film z bardzo znanej serii, opartej na równie popularnych grach z serii Resident Evil. Jest to horror akcji z roku 2002, w którym śledzimy losy grupy ocalałych, która stara się wydostać z pewnego tajnego kompleksu badawczego, w którym w skutek eksperymentów ludzie zamianiają się w zombie. Film można obejrzeć na Netflix. 

Przeczytaj także: TOP 10 filmów kinowych i platform streamingowych. Na liście topowych hitów produkcje o przeróżnej tematyce i gatunku

5. SONIC 2. SZYBKI JAK BŁYSKAWICA

Sonic 2: Szybki jak błyskawica, kontynuacja opowieści o najszybszym niebieskim jeżu. Kolejny film przygodowy akcji, także bazujący na grze, tym razem na Sonic The Hedgehog 2. Tym razem Sonic, zostając sam w domu, bo jego przyjaciele i domownicy są na wakacjach, ponownie mierzy się z Doktorem Robotnikiem, łącząc siły z najlepszym przyjacielem Tomem. Film możliwy do obejrzenia na HBO Max, Prime Video i Apple TV+. 

6. TOMB RAIDER

Tomb Raider, film z roku 2018, przygodowa produkcja oparta na serii niezwykle popularnych gier przygodowych akcji, z serii Tomb Raider. Film skupia się na opowieści o poszukiwaczce skarbów Larze Croft, która rusza na swoją pierwsza misję. Kobieta ma zamiar odnaleźć swego ojca, który podobno znajduje się gdzieś na bezludnej japońskiej wyspie. Film można obejrzeć na HBO Max. 

7. KSIĄŻE PERSJI: PIASKI CZASU

Film oparty na grze Prince of Persia: The Sands of Time, produkcja fantasy przygodowa, której bohaterem jest Dastan, który jest przybranym synem króla Persji. Pewnego dnia jego życie zmienia się, gdy zostaje wrobiony w zbrodnię, w zabicie własnego ojca. Musi teraz dowieść swojej niewinności, w czym pomoże mu podróż i księżniczka Tamina. Film można obejrzeć na Disney+ i Apple TV+. 

8. MORTAL KOMBAT

Mortal Kombat, produkcja bazująca na serii gier Mortal Kombat, film fantasy akcji, pełen brutalnych scen walki. Opowieść koncentruje się na wojownikach, którzy podróżują do świątyni boga Raidena. Muszą tak szkolić się i przygotowywać się do krwawego turnieju zwanego jako Mortal Kombat. Film możliwy do obejrzenia na HBO Max. 

Przeczytaj także: TOP 10 seriali dostępnych na platformach streamingowych w Polsce. Lista zawiera tytuły, z dominacją jednej z platform. Jakiej?

9. WARCRAFT: POCZĄTEK

Warcraft, film bazujący na serii gier pod tym samym tytułem, fantasy przygodowa opowieść, która skupia się na opowieści o walce rasy ludzkiej, z rasą orków. Wojna o terytorium i wpływy jest bliska, a wkrótce wybucha z pełną siłą.  Film możliwy do obejrzenia na Netflix, Prime Video i Apple TV+. 

10. RAMPAGE

Fantasy opowieść akcji, której bohaterem jest prymatolog Davis Okoye, któremu bliska staje się wielka małpa. Film skupia się na nieudanym eksperymencie, który prowadzi do tego, że mały zaczynają niszczyć miasta i zabijać ludzi. Film jest dostępny na Player.pl. 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners