Top 10 gier 4X, wielkich strategii, z którymi o wiele szybciej miną Wam gorące, letnie wieczory

lubiegrac publicystyka Top 10 gier 4X, wielkich strategii, z którymi o wiele szybciej miną Wam gorące, letnie wieczory
Top 10 gier 4X, wielkich strategii, z którymi o wiele szybciej miną Wam gorące, letnie wieczoryTamer Adas | 10 lipca 2023, 07:15

Nadszedł czas na nasze kolejne, subiektywne Top 10, poświęcone tym razem strategiom 4X! Ten podgatunek w ostatnich latach zyskał wiele jakościowych projektów, które są gwarancją doskonałej zabawy nawet przez setki godzin. Poniżej odnajdziecie listę wybranych propozycji, które mogą przekonać Was do siebie swoim pomysłem i klimatem.

Przez wiele lat gatunek gier 4X zmieniał się, ale po dziś dzień to jedna z najciekawszych sfer strategicznych, oferujących szansę na zaoferowanie satysfakcjonującej rozgrywki niemalże wszystkim graczom. Nie ma w jej ramach sporej dynamiki, ale wraz z kolejnymi godzinami rywalizacja staje się coraz bardziej napięta.

Obecnie znajdujemy się w zasadzie w okresie oczekiwania na kolejne świetne propozycje z tego gatunku, zatem być może właśnie teraz latem, w trakcie gorących wieczorów zdecydujecie się sięgnąć po któryś z nowoczesnych klasyków, które mogą umilić czas oczekiwania na nową generację i kolejne potencjalne hity 4X.

Wybór 10 poniższych gier jest w pełni subiektywny, natomiast kolejność prezentowanych tytułów jest przypadkowa.

Top 10 4X

1. Civilization VI

W oczekiwaniu na Cywilizację 7, gracze mogą już teraz wskoczyć do Civilization VI, czyli świetną, choć odmienną wizualnie odsłonę. Komiksowy styl, lepsza przejrzystość oraz rozbudowanie systemów spowodowały, że z tym tytułem będziecie się bawić przez wiele, wiele, wiele godzin.

 

2. Old World

Pod względem zarysu Old World to tytuł nieco skromniejszy oraz bardziej staroszkolny, ale być może spróbujecie sił z tym tytułem, który potrafi dostarczyć sporo przyjemności, bez wymagania setek godzin do osiągnięcia wygranej.

 

3. Stellaris

Paradox zachwycił świat wydając Stellaris, czyli jedną z najlepszych strategii tego producenta oraz wydawcy, która po dziś dzień może liczyć na kolejne aktualizacje, nowości, DLC-ki oraz duże dodatki rozwijające zawartość już na dosłownie tysiące godzin.

 

4. Endless Legend 2

Drugie Endless Legend było naprawdę wartościową propozycją, która być może nie okazała się fenomenem, ale otworzyła pełnoprawne skrzydła przed rosnącym i rozwijającym się uniwersum Endless z licznymi tytułami z różnych gatunków.

 

Zapoznaj się również z UFC 5 oficjalnie powstaje! EA Sports przygotowuje fanów do zapowiedzi, która odbędzie się...

5. Europa Universalis IV

Co prawda Europa Universalis IV ma już swoje lata, ale jeżeli poszukujecie tytułu 4X z gatunku Wielkich Strategii, to jest to propozycja właśnie dla Was. Spora skala, rozbudowane mechaniki, systemy oraz liczne ścieżki rozwoju.

 

6. Crusader Kings III

Po raz kolejny w tym zestawieniu gości projekt Paradoxu, który poprzez Crusader Kings 3 rozkochało w sobie graczy oraz poprawiło swoją sytuację finansową. W ten sposób już i Wy możecie sprawić, że zdominujecie średniowiecze oraz nie tylko europejską politykę!

 

7. Age of Wonders: Planetfall

Niespodziewanie autorzy marki Age of Wonders zdecydowali się przenieść cykl... w kosmos, gdzie fani mogli nieco inaczej spojrzeć na rywalizację frakcji, rozwój technologii oraz próby zbudowania imperium, obejmującego nawet cały kosmos!

 

8. Humankind

Amplitiude Studios oraz SEGA niespodziewanie wydany Humankind, które z miejsca stało się hitem, choć nie tak wielkim jak słynna i wspomniana Cywilizacja. Pomimo nieco innego podejścia, możliwe było zaoferowanie świeżego i jakościowego doświadczenia.

 

9. Dune Spice Wars

Shiro Games oraz Funcom co prawda nie wydały jeszcze pełnej wersji Dune Spice Wars, ale mimo wszystko udało im się już we Wczesnym Dostępie zaoferować naprawdę jakościową propozycję.

 

10. Warhammer 40000 Gladius - Relics of War

Gladius to być może nie jest obiektywnie najlepsza ze strategii 4X, ale to jedna z niewielu propozycji, które mogą powiedzieć o sobie, że skutecznie przeniosły świat Warhammera 40000 do tego typu modelu zabawy.

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners