TOP 10 gier z wampirami, czyli gdzie błyszczeli krwiopijcy i inne monstra żyjące w mroku

lubiegrac publicystyka TOP 10 gier z wampirami, czyli gdzie błyszczeli krwiopijcy i inne monstra żyjące w mroku
TOP 10 gier z wampirami, czyli gdzie błyszczeli krwiopijcy i inne monstra żyjące w mrokuTamer Adas | 6 czerwca 2022, 07:10

Oto nasze subiektywne TOP 10 gier z wampirami, w pełni koncentrujących się na krwiopijczych bestiach różnego typu. Gdzie wielbiciele krwi odnaleźli się najlepiej? Gdzie stanowili główną atrakcję?

Sukces niezależnej gry V Rising zszokował branżą gier, choć... nie jest to w ciągu ostatnich dwóch lat wyjątek, jeżeli mówimy o niższych segmentach. Niemniej to także nie jedyna gra, która mogła się pochwalić wyśmienitym klimatem oraz pomysłem na ujęcie stworów pochłaniających krew.

W poniższym wpisie przyglądamy się wszystkim krwiopijcom, zestawiając dziesięć gier, serii czy dodatków, które poświęcone były właśnie im. W zestawieniu w tym roku niestety nie znajdzie się Redfall, który ze swoimi naukowymi wampirami przesunął się dopiero na 2023. Cóż to już strata Arkane ;)

Poniższe zestawienie składa się z wybranych przez autora gier, który z pełną świadomością zdecydował się tak, a nie inaczej umieścić poniższe produkcje. Tytuły reprezentują różne gatunki, segmenty, dziedzictwo oraz aspekty, które były brane pod uwagę podczas wyboru.

Poniższe zestawienie TOP 10 jest w pełni subiektywne, jeżeli macie swoje dziesiątki, śmiało dzielcie się nimi w sekcji komentarzy!

Top 10 gier z wampirami

1. Seria Legacy of Kain

Legacy of Kain to seria, która po dziś dzień wspominana jest z wielkim sentymentem oraz uznaniem, być może pod skrzydłami Embracer Group możliwe będzie przywrócenie IP, choćby w postaci odświeżeń. Póki co jednak pozostaje nam jedynie możliwość zapoznania się z oryginałami, mającymi już trochę lat na karku.

 

2. Castlevania Lords of Shadow 2

Druga Castlevania Lords of Shadow, co prawda nie oferowała tyle świeżości co poprzedniczka, ale bez dwóch zdań o wiele mocniej czerpała z wampirzego dziedzictwa. Nawet kolorystyka czy budowanie licznych elementów rozgrywki i oprawy wizualnej, skupiało się na krwi oraz jej pochłanianiu przez Gabriela.

 

3. Vampire: The Masquerade – Bloodlines

Bloodlines to po dziś dzień nie tylko wzór dla licznych gier ze świata World of Darkness, to także przykład jak stworzyć świetną grę o wampirach w ogóle. Szkoda, że kontynuacja napotyka ostatnio stale na narastające wręcz problemy...

 

4. V Rising

V Rising po tak znamienitym debiucie zwyczajnie nie mogło zabraknąć, to pomimo Wczesnego Dostępu prawdziwy hicior, nieźle łączący nie tylko kilka gatunków, ale także i tematykę wampirzą. Takiej ścieżki dla krwiopijców, nie można było się spodziewać po małym studiu.

 

Zapoznaj się też z: Recenzja podkładki Dream Machines DreamPad Rough Control

5. Resident Evil Village

Capcom poprzez ostatnią część Resident Evil mocno zaryzykował, oferując graczom okazję do wsiąknięcia do rzeczywistości, w której klasyczne zombie, zostały nieco odsunięte na bok ze względu na wejście wampirów, wilkołaków oraz innych nietypowych potworów!

 

6. The Incredible Adventures of Van Helsing

Węgierskie zabawy z Van Helsingiem w The Incredible Adventures of Van Helsing okazały się naprawdę udane, sukces pierwszej odsłony przełożył się nawet na powstanie trylogii, która ze swoimi lepszymi i gorszymi momentami potrafią się obronić. Szczególnie w Polsce, będziemy mogli dobrze się poczuć w tej wizji słynnego łowcy potworów!

 

7. Vampire: The Masquerade - Coteries of New York

Fani gatunku visual novel bez dwóch zdań docenią grę polskiego studia Draw Distance, które w Vampire: The Masquerade - Coteries of New York doskonale otworzyło nowy rozdział w historii całego growego uniwersum World of Darkness, spod skrzydeł Paradoxu.

 

8. BloodRayne

Growy Bloodrayne okazał się sporym sukcesem, prezentującym widzom niezwykłą wizję świata pełnego bezwzględnych krwiopijców, potrafiących w niezwykły sposób delektować się swoimi ofiarami. Nawet potężne nowoczesne karabiny nie stanowiły problemu nie do pokonania.

 

9. Wiedźmin 3: Dziki Gon – Krew i wino

Wyprawa Geralta do Bouclair oraz przygody z winem i wampirami okazały się niezwykle udaną, dostępną także samodzielnie przygodą. Dodatek Krew i wino okazał się kolejnym sukcesem studia, które rozszerzyło dotychczasowy bestiariusz i postanowiło zabrać graczy w inne sfery świata, wykreowanego przez Andrzeja Sapkowskiego.

 

10. Vampyr

Studio Dontnod zdecydowało się zaskoczyć swoim pomysłem na grę Vampyr oraz zaprezentowanie tak naprawdę tragicznego losy głównego bohatera. Szkoda, że pod względem technicznym ich próba okazała się całkowitą porażką, psującą ciężki klimat i dość dobre mechaniki.

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

Komentarze [0]:

Inne newsy

Polecane teksty

Powiązane teksty

Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners