Warner Bros. Discovery i Paramount Global połączone? Firmy rozmawiają o współpracy. Jakiej?

lubiegrac newsy filmowe Warner Bros. Discovery i Paramount Global połączone? Firmy rozmawiają o współpracy. Jakiej?
Warner Bros. Discovery i Paramount Global połączone? Firmy rozmawiają o współpracy. Jakiej?Agata Dudek | 21 grudnia 2023, 23:00

Na rynku filmowym, szczególnie w streamingu dzieje się naprawdę sporo. Od dawna wiemy, że firmy borykają się z problemami finansowymi, a zmiany w świecie SVOD są nieuniknione. Zmiany zamierzają wprowadzi dwie wielkie i znane marki, czyli Warner Bros. Discovery i Paramount Global, które podobno poważnie myślą o współpracy, o połączeniu.

Połączenie wspomnianych firm, czyli Warner Bros. Discovery oraz Paramount Global może być bardzo poważnym, niemal globalnym ruchem w świecie SVOD, który może wstrząsnąć platformami streamingowymi, a niektórym poważnie zagrozić. Co na ten moment wiemy o potencjalnym połączeniu? Co on zmieni na rynku VOD? Co oznacza dla innych platform streamingowych?

Przeczytaj także: Rozwijane we Wczesnym Dostępie Timemelters zabiera graczy do świata wojowniczych wiedźm

Warner Bros. Discovery i Paramount Global - czeka nas połączenie gigantów?

Jak wspominaliśmy zmiany na rynku SVOD są nieuniknione. Ilość serwisów VOD jest na tyle duża, że muszą one ze sobą konkurować, a ich dochody nie są takie, jakich ich szefowie mogliby oczekiwać. Gigant streamingowy, jakim jest wciąż Netflix, może jedna czuć pewne zagrożenie. W sieci pojawiała się bowiem, do tej pory jeszcze nie oficjalna i nie potwierdzona wiadomość, że dwie wielkie firmy, czyli Warner Bros. Discovery oraz Paramount Global rozmawiają o współpracy, o połączeniu.

Ostatnio spotkanie odbyli David Zaslav stojący na czele Warner Bros. Discovery oraz Bob Bakish, dyrektor generalny spółki Paramount Global. Panowie spotkali się kilka dni temu w Nowym Jorku. Rozmawiali o potencjalnym połączeniu, o franczyzie dwóch firm, co miałoby wpływ na poprawę finansów obu firm, które w zeszłym roku przyniosły finansowe straty, ale jednocześnie wstrząsnęłoby rynkiem streamingowych, kinowym i telewizją. 

Warner Bros. Discovery i Paramount Global - co oznaczałoby połączenie dwóch firm?

Potencjalna fuzja wspomnianych firm, która przypominamy jest jeszcze nie potwierdzona, a obydwaj prezesi nie udzielają w tej kwestii żadnych komentarzy, wpłynęłaby na rynek SVOD w dość znaczącym stopniu. Chodzi nie tylko o lepsze wyniki finansowe Max, u nas znanego jako HBO Max i Paramount Global, ale sprawiłoby, że Warner Bros. Discovery oraz Paramount Global zostałyby połączone w jedną firmę.

Przeczytaj także: Apple TV+ ponownie dostępne za darmo. Darmowe oglądanie ważne przez dwa miesiące

Obydwie firmy, które kończą rok z finansowymi stratami, Warner Bros z długiem ponad 43.5 miliarda dolarów, przy rynkowej wartości firmy 28.4 miliardy, zaś Paramount Global z długiem 15,6 miliarda dolarów, z wartością rynkową na poziomie 10,3 miliarda, chcą jednak podjąć współpracę, która dotyczyć ma przede wszystkim filmów kinowych, kanałów sportowych, telewizji i streamingu. Takie połączenie sprawiłoby, że na rynku SVOD pojawiłby się gigant streamingowy, który mógłby rywalizować z Netfliksem i Disney+

Warner Bros. Discovery i Paramount Global połączone - jak potencjalne połączenie może wpłynąć na serwisy streamingowe? 

Przede wszystkim połączenie obydwu firm, jeśli do takowego oczywiście doszłoby, stworzyłoby wspomnianą już konkurencję dla Netflix i Disney+. Połączenie Max i Paramount+ stworzyłoby giganta streamingu i doprowadziłoby do tego, że na jednej, powstałej z połączenie, platformie zobaczyliśmy takie produkcje jak: Tranformers, Terminator, Top Gun, Mission: Impossible, Ciche miejsce. To miałoby swoje konsekwencję dla SkyShowtime, którego, między innymi wspomniane wyżej produkcje od Paramount, dostępna są właśnie tam.

Na wspólnej, połączonej platformie streamingowej, powstałej z Warner Bros. Discovery oraz Paramount Global znalazłyby się serię Harry Potter, Władca Pierścieni, ale i Wojownicze żółwie ninja, Paranormal Activity, Krzyk, seria Star Trek, Ojciec chrzestny

Przeczytaj także: VOD FlixClassic, platforma z klasykami kina dostępna również w aplikacji Android TV

Zmiany dotyczyłyby także świata telewizji, bo połączenie spółek obejmowałoby należące obecnie do Warner Bros. Discovery: CNN, HBO, TNT, TBS, Discovery Channel, Cartoon Network, Food Network, HGTV, TLC i kanały od Paramount, takie jak: MTV, Nickelodeon, BET, CBS, Comedy Central. 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: Zdjęcie: Warner Bros. Discovery i Paramount Global

Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners