Art of War to tytuÅ‚ czwartego dodatku do gry Europa Universalis 4. Kolejny rozdziaÅ‚ flagowej serii studia Paradox Interactive, zapoczÄ…tkowanej w 2001 roku, koncentruje siÄ™ na wydarzeniach zwiÄ…zanych z wojnÄ… trzydziestoletniÄ…. W ten krwawy XVII wieczny konflikt pomiÄ™dzy protestanckim ÅšwiÄ™tym Cesarstwem Rzymskim (tzw. I RzeszÄ…) oraz katolickÄ… dynastiÄ… Habsburgów zaangażowane byÅ‚y niemal wszystkie kraje ówczesnej Europy.
GÅ‚ównÄ… nowoÅ›ciÄ…, jakÄ… niesie ze sobÄ… rozszerzenie jest osadzona we wspomnianym okresie nowa kampania fabularna, cechujÄ…ca siÄ™ swÄ… unikalnÄ… mechanikÄ…, nieco innÄ… niż w grze macierzystej. Na jej potrzeby udoskonalono zarówno walkÄ™ na lÄ…dzie (możliwość organizowania wypadów przez wojska oblegane i przekazania okupacji siÅ‚om sojuszniczym) jak i na morzu (opcja wycofania floty ze sÅ‚użby i możliwość automatycznego transportowania wojsk lÄ…dowych). Ulepszono też dyplomacjÄ™, wprowadzajÄ…c nowe opcje przy zawieraniu traktatów pokojowych oraz możliwość wypowiedzenia wojny z powodu wasala i toczenia jej przy wsparciu frakcji buntowniczych w innych krajach. WÅ›ród innych nowoÅ›ci wymienić warto także opcjÄ™ tworzenia paÅ„stw satelitarnych i przeksztaÅ‚cania ich w bastiony chroniÄ…ce przed wrogami oraz możliwość opuszczenia terenów, których nie chcemy dalej wspierać. Sporemu uÅ‚atwieniu ulegÅ‚ również proces tworzenia armii oraz udoskonalania ich za pomocÄ… jednego klikniÄ™cia myszy.
Wraz z dodatkiem dostarczana jest aktualizacja, która wprowadza także szereg zmian w grze macierzystej. Wprowadza ona ulepszonÄ… mechanikÄ™ buntowników, lokalne autonomie na poziomie prowincji, zmieniony system kardynaÅ‚ów dla paÅ„stw katolickich, innÄ… mechanikÄ™ reformacji, a także nowy wyglÄ…d mapy.
Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Europa Universalis IV: Art of War - komentarze (0):