dodano: 2020-07-18 08:05:01

25 lat Niewinności. Sprawa Tomka Komendy na oficjalnym polskim zwiastunie filmowym. Premiera już we wrześniu

Autor: agusia16
25 lat Niewinności. Sprawa Tomka Komendy na oficjalnym polskim zwiastunie filmowym. Premiera już we wrześniu
0

25 lat Niewinności. Sprawa Tomka Komendy, film w reżyserii Jana Holoubka na oficjalnym polskim zwiastunie filmowym. Kinowa premiera przewidziana na wrzesień.
 
Film oparty na prawdziwych wydarzeniach, głośnej sprawie niewinnie oskarżonego o bardzo brutalny mord Tomasza Komendy, 25 lat Niewinności. Sprawa Tomka Komendy swoją premierę będzie miał po przerwie wakacyjnej. Kino Świat, polski dystrybutor filmu zaprezentował jego oficjalny zwiastun. 
 
Filmy z dreszczykiem do obejrzenia podczas domowej kwarantanny
 
Sprawa bezpodstawnego aresztowania i osadzenie w celi sprawiedliwości na całe 18 długich lat, wyroku 25 lat więzienia dla młodego wówczas chłopaka, Tomasza Komendy była głównym tematem wielu polskich gazet i telewizyjnych oraz radiowych wiadomości. W fabularnej, filmowej wersji postanowił zająć się tą przerażającą, dramatyczną historią Komendy, reżyser serialu Rojst (do obejrzenia na Netflix) oraz Odwróceni. Ojcowie i córki, Jan Holoubek
 
25 lat Niewinności. Sprawa Tomka Komendy to emocjonujący, wzruszający dramat, przedstawiający historię aresztowania, dochodzenia, sprawy sądowej i wyroku na młodym mężczyźnie, który nigdy nie dopuścił się żadnego zbrodniczego czynu. Film stara się znaleźć lub przynajmniej wskazać przyczynę tego, jak doszło do osądzenia i skazania młodego, wówczas jedynie 23-letniego mężczyzny na 25 lat lat więzienia i co doprowadziło do tego, że przesiedział 18 lat za niewinność, znosząc upokorzenia, będąc bity, dręczony, mając jedynie wsparcie rodziny, która nigdy nie uwierzyła w to, że jest mordercą. 
 
Reżyserem filmu jak wspomniała jest Jan Holoubek, autorem scenariusza zaś Andrzej Gołda. W obsadzie: Agata Kulesza, Jan Frycz, Andrzej Konopka, Magdalena Różczka i Dariusz Chojnicki. W rolę Tomasza Komendy wcielił się Piotr Trojan, znany z filmów: Chcę żyć, Pułapka czy serialu Znaki (Netflix). 
 
Premiera filmu 18 września. 
 

Komentarze (0):
Reklama
Reklama