dodano: 2021-10-09 00:21:01
PCPS4PS4 PROPS5XBOX

Battlefield 2042 wymaga jeszcze poprawek... - Opinia o beta testach gry

Autor: AnoX
Battlefield 2042 wymaga jeszcze poprawek... - Opinia o beta testach gry
34°
0

Beta testy są jeszcze do jutra dostępne dla wszystkich zainteresowanych. Czy warto sprawdzić grę? Opinia o teście nadchodzącej strzelanki EA i DICE.

Jeszcze w sobotę będziecie mogli sprawdzić otwarte beta testy nowego Battlefielda, zapewniając nową porcję znakomitych doznań. Tak już teraz możemy poczuć czym będzie nowy BF, co będzie oferował i czego się możemy spodziewać. Już teraz jednak widzimy, że wiele zdecydowano się zaczerpnąć z czwartej części, rozwijając jej pomysły o nie tylko nową technologię czy skalę, ale także nieco zmienioną charakterystykę.

Tak to ponownie to samo, ale ubrane już w odmienną specyfikę, systematykę dołączenia do akcji czy realnego posiadania na nią wpływu. Gra zdecydowanie ułatwia doświadczenia dla pojedynczego gracza, znacznie łatwiej także wrzuca grających w zespoły, niekiedy nieco intuicyjne. To powoduje, że zwiększa się dynamika, a zagrożenie przejawia się dłużej i często obejmuje szerszy zakres (system respawnu, umożliwia szybszy i wygodniejszy powrót). Praktycznie prawie przez cały czas, gdzieś ktoś nas potrzebuje, a obrona punktów jest niezwykle trudna... no może nie do końca. Raczej zwiększa się jej intensywność, a odebranie przestrzeni na mapie jest łatwiejsze. Tak też mało kto będzie pozwalał sobie na pozostanie w jednym czy dwóch miejscach. Zwyczajnie akcja to utrudnia i... bardzo dobrze. Taki system akcji spisuje się wyśmienicie! W końcu kto lubi kamperów kryjących się po wieżach czy krzakach....

beta_bf_2042_opinia_7_ 

beta_bf_2042_opinia_5_ 

Bawiąc się zarówno samodzielnie jak i z innymi mogłem poczuć się dobrze, pomimo pewnego zapomnienia, praktycznie przez cały czas znajdował się ktoś, do kogo można było dołączyć. W ten sposób po chwili kształtowały się całe oddziały, starające się zrealizować postawiony cel czy też zmierzające do określonego punktu na mapie. Musimy w takich chwilach jednak uważać, gdyż celna salwa z nieba potrafi zmienić nas w zawartość lejka po poszczególnych pociskach. Pojazdy nie tylko znacząco zmieniają balans w danym miejscu, nie tylko efektownie ścigają i zestrzeliwują się na niebie, ale także stanowią element zmieniający niekiedy nawet konstrukcję fragmentu map.

Oprawa graficzna przy włączonych wszystkich trybach, technologiach oraz najwyższych ustawieniach... robi piorunujące wrażenie. Nawet gdy rozpoczynamy zabawę i dostrzegamy jak zespół się rozpierzcha po mapie... czujemy się jak na polu walki. Miejscówki ożywają, bardzo szybko widoczne są na nich ślady walki, a po kilku chwilach obserwujemy jak starcia piechoty mogą się całkowicie przekształcił. Nadlecenie samolotu, helikoptera czy czołgu, potrafi całkowicie odmienić balans sił, ale także znacząco odmienia stan budynków czy okolicy. Nie wszystko można zniszczyć, natomiast wybrane obiekty niekiedy pozostają jedynie w formie szkieletów z kilkoma pozostałościami po uzbrojeniu terenu.

beta_bf_2042_opinia_8_  

W akcji wszystko nabiera nowego wymiaru, szczególnie gdy dochodzi do wyjątkowych zdarzeń, takich jak chociażby pojawienie się tornada. Nagle otoczenie zmienia się nie do poznania, a my otrzymujemy kolejne piękne i niekiedy przerażające wizje przed swoimi oczami. Te uzupełnione o bardzo dobrą muzykę oraz realistyczne odgłosy potrafią jeszcze mocniej wciągnąć nas w wir wydarzeń.

Wyśmienite tekstury (bronie to nasz Sniper Ghost Warrior Contracts 2 ma lepiej odwzorowane!), znakomicie odwzorowane otoczenie, naprawdę przemyślane i ładne mapy czy uzupełniające je efekty świetlne, nawet bazowo prezentują się pięknie. Do tego dochodzi również zniszczalne otoczenie czy dynamiczna pogoda, potrafiąca uczynić z kolorowej przestrzeni, obszar budzący nieco strachu obraz zgliszcz. Także i w nich znajdują się jednak żołnierze posyłające w stronę przeciwników smugi światła.

beta_bf_2042_opinia_9_ 

beta_bf_2042_opinia_4_ 

BF 2042 niestety póki co cierpi z powodu problemów z dokończeniem i dopracowaniem. Pytanie czy EA oraz DICE zdecydują się postawić na przesunięcie premiery? Moim zdaniem nie, przyczyny finansowe zdecydują i miejmy nadzieję na to, że większość problemów zostanie wyeliminowana. Poprawienie stabilności, optymalizacji oraz części błędów powinna pozwolić uniknąć większych kontrowersji i negatywnych komentarzy.

Rozgrywka jest naprawdę przyjemna, ponownie możemy poszaleć w wielkich grupach, 128 graczy na mapie robi wrażenie, a wydarzenia w cyfrowej rzeczywistości zostają w pamięci (jak zestrzelenie przeciwnika w trakcie zeskoku ze spadochronu). Utrzymanie technicznego poziomu będzie kluczowe, niemniej sytuacja rynku jest prosta, to musi być hit. Jeżeli wydajność uda się zachować nie raz będziemy marzyć o tym, aby wskoczyć w grad pocisków poruszających się w potężnym tornadzie!

Battlefield 2042 ma ukazać się jesienią, 19 listopada 2021 roku na PlayStation 5, PlayStation 4, komputerach osobistych, Xbox One, Xbox Series S oraz Xbox Series X.

 


Galeria:

1
2
3
4
5
6
7
8
9

Komentarze (0):
Reklama
Reklama