dodano: 2019-10-25 16:00:10
PCPS4PS4 PROXBOX

Bethesda w ogniu krytyki i na fali hejtu za usługę Fallout 1st

Autor: nocarz
Bethesda w ogniu krytyki i na fali hejtu za usługę Fallout 1st
33°
1

Bethesda poinformowała o wprowadzeniu, podstawowych informacjach i wysokości abonamentu Fallout 1st, a dzisiaj gracze mieszają firmę z błotem.
 
Wczoraj mieliśmy przyjemność (ale wątpliwą) przekazania wam smutnej wiadomości o wysokości opłaty abonamentowej Fallout 1st, za którą gracze mogą otrzymać dodatkową zawartość. Ta była obiecywana przez twórców znaczniej wcześniej ale Bethesda zmieniła podejście do wprowadzania ulepszeń i nowe rzeczy mają otrzymać tylko subskrybenci usługi.
 
Nie trzeba było długo czekać, a w sieci przetoczyła się fala błota i hejtu o sile tsunami. Niektórzy z niezadowolonych graczy posunęli się nawet o rejestrację domeny. Oto jeden z nich, wykorzystując być może opieszałość Bethesdy, zarejestrował oficjalną witrynę falloutfirst.com i umieścił tam parodię reklamy usługi. Użytkownik wyśmiewa chciwość autorów Fallouta 76 oraz mierne zalety abonamentu, a to wszystko okraszone niewybrednymi wulgaryzmami.
 
To nie koniec ponieważ w sieci zawrzało i na forum Fallouta 76 na Reddicie pojawiły się wpisy o podobnej treści. Można znaleźć wśród nich porównanie do Xbox Game Pass, który nie dość, że oferuje dostęp do szerokiej oferty gier, zarówno tych starszych jak i produkcji premierowych (The Outer Worlds), to jego cena jest niższa. W tej chwili abonament Xbox Game Pass na PC można zakupić w promocyjnej cenie 18,99 złotych (cena regularna 40,00 złotych). Super wypasiona usługa to koszt 54,99 złotych, a więc sporo niższy niż ten oferowany graczom Fallouta 76.
 
Niektórzy z forumowiczów uznali, że za sam zakup gry powinni oni dostać usługę Fallout 1st na rok za darmo. Warto podkreślić, że społeczność gry od jakiegoś czasu prosiła o zwiększenie przestrzeni na komponenty, a twórcy zasłaniali się problemami z serwerami i niemożliwością takiego zabiegu. Teraz okazuje się, że nie dość iż za kasę otrzymamy prywatne światy to jeszcze nielimitowaną skrzynkę na złom. Nie dziwi więc wściekłość i rozgoryczenie graczy. Ponadto jakiś czas temu firma zarzekała się, że w Atomowym Sklepie nie będzie przedmiotów dzięki, którym jedni gracze będą mieli przewagę nad innymi, a teraz okazuje się, że ze wspomnianej skrzynki będzie można korzystać także na publicznych serwerach.
 
To wszystko to tylko wierzchołek góry lodowej ponieważ na forum Reddita jest tego cała masa, a i wy może dołączycie do wylewania szamba oczywiście ekologicznego na Bethesdę i Todda Howarda.
 
Oczywiście nikogo nie namawiam do hejtowania, ale tylko i wyłącznie do wyrażenia konstruktywnej opinii o abonamencie Fallout 1st. Tym niemniej jest zdecydowanie wesoło jak na oficjalnym zwiastunie Fallouta 76.
 

źródło: Reddit

Komentarze (1):
avatar AnoX
dodano: 2019-10-26 21:10:59

Gdyby gra przeszła na model Free to play i doczekała się dodatkowego abonamentu dla chętnych bez wątpienia przyjęcie byłoby lepsze...

Reklama
Reklama