dodano: 2020-04-04 21:15:01

Bloober Team organizuje świetną akcję wsparcia twórców i freelancerów

Autor: AnoX
Bloober Team organizuje świetną akcję wsparcia twórców i freelancerów
18°
0

Bloober Team ogłosiło niezwykle interesującą akcję skierowaną do twórców i freelancerów z problemami wynikającymi z ogłoszenia pandemii koronawirusa.
 
Wobec ogłoszonej w wielu państwach pandemii, liczne branże zostały dotknięte jej wpływem oraz zasięgiem, choć nie w równie takim samym stopniu. Uwagę należy jednak zwrócić uwagę ku wielu studiom i twórcom gier z całego globu.
 
 
Zapomnieć nie możemy również o grach, które nie zawsze mogą powstawać zdalnie, choć jeszcze wielu z nas tego nie dostrzega ze względu na minione oraz najbliższe premiery. 
 
Z resztą już ostatnie dni spowodowały, że kilka gier zaliczy swoje opóźnienie, a wiele kolejnych albo jest w drodze do ogłoszenia, albo po prostu zaliczą swoją premierę w dalszym okresie.
 
Wobec tego polskie studio Bloober Team zdecydowało się wyjść ze specjalną inicjatywą skierowaną ku twórcom oraz freelancerom, którzy mogliby nawiązać tymczasową współprace.
 
Jeżeli wobec epidemii nie możliwe jest kontynuowanie produkcji lub znalezienie zlecenia stało się z dnia na dzień drastycznie trudniejsze to można kierować swoją zgłoszenia na adres mailowy - covid-19@blooberteam.com.
 
Krakowska firma w pełni przeszła na zdalną pracę od połowy marca, co przy zapewnionym finansowaniu kolejnych tytułów gwarantuje im spokojne miesiące. Niemniej nawet w takim okresie dodatkowe ręce do pracy to wyjątkowa pomoc.
 
Już w tej chwili liczna zgłoszeń przerosła oczekiwania organizatorów, co wraz z możliwością elastycznej współpracy może zapewnić cenne bezpieczeństwo finansowe dla wielu utalentowanych twórców gier.
 
– Sektor gier też odczuł zmiany wywołane przez epidemię. Musieliśmy poczynić szereg przygotowań, żeby w pełni przystosować się do nowego trybu działania. Nasz zespół ma to szczęście, że wszystkie obecnie prowadzone projekty posiadają solidne finansowanie, prace nad nimi nie zostały wstrzymane. Mamy jednak świadomość, że wielu naszych kolegów z branży może znajdować się w znacznie trudniejszej sytuacji. To często bardzo utalentowani ludzie, którym naprawdę chcielibyśmy pomóc, stąd nasze przedsięwzięcie. Zaoferowaliśmy im miejsce w naszym zespole i pewność przychodów - oczywiście w miarę naszych możliwości – komentuje Piotr Babieno, prezes Bloober Team.
 
Bloober Team to jedna z wielu polskich firm obecnych na NewConnect.

źródło: Informacja prasowa

Komentarze (0):
Reklama
Reklama