dodano: 2018-03-21 16:00:03
PCPS4PS4 PROPS5STR

CD Projekt RED rozwija się i kupuje studio Strange New Things

CD Projekt RED rozwija się i kupuje studio Strange New Things
13°
2

CD Projekt nie zwalnia i rozwija się aż miło patrzeć. W osiem lat od debiutu na Giełdzie Papierów Wartościowych kapitalizacja CD Projektu wzrosła 100-krotnie, a ostatnio awansował on do grupy WIG-20. Dla przypomnienia w skład grupy CD Projekt wchodzi CD Projekt RED oraz GOG (platforma cyfrowej dystrybucji gier).
 
Twórcy Wiedźmina, Cyberpunka 2077 oraz Gwinta, niebawem otworzą nowy oddział. 20 marca 2018 roku została podpisana umowa przedwstępna sprzedaży wrocławskiego studia Strange New Things (brało ono udział w produkcji Dying Light, Dead Island czy serii Wiedźmin). Dołączy ono do już dwóch istniejących ekip CD Projekt RED w Warszawie oraz Krakowie.
 
- Wrocław to jedno z największych i najbardziej zaawansowanych technologicznie miast w Polsce, z rozwiniętą sceną twórców gier i wieloma deweloperami z dużym doświadczeniem. Wierzę, że skala Cyberpunka, jak i naszych przyszłych projektów będzie magnesem dla tych, którzy chcieliby dołączyć do CD Projekt RED, ale chcą tworzyć gry we Wrocławiu — mówi Adam Kiciński, Prezes Zarządu Grupy Kapitałowej CD Projekt. - Team, z którym startujemy ma imponujące doświadczenie, ale jestem przekonany, że we Wrocławiu jest jeszcze wiele talentów do odkrycia — dodaje Kiciński.
 
W listopadzie zeszłego roku Adam Kiciński zapowiedział, że najnowsze dziecko CD Projekt RED, Cyberpunk 2077 będzie droższy i ambitniejszy od Wiedźmina 3.
 
- Jesteśmy bardzo podekscytowani faktem, że będziemy tworzyć rdzeń nowego studia CD Projekt RED — mówi Paweł Zawodny, Szef Studia CD Projekt RED Wrocław. - Wrocław to miasto, które znamy jak własną kieszeń. To fantastyczne miejsce do tworzenia gier. Uważam, że nasze doświadczenie i kreatywność pozwoli Cyberpunkowi stać się jeszcze lepszą grą — dodaje Zawodny.
 
Zespół Strange New Things składa się z 18 niezwykle utalentowanych i doświadczonych twórców, a ci będą świetnym uzupełnieniem CD Projekt RED. Widać więc, że niebawem możemy się spodziewać rekrutacji oraz powiększenia się zespołu wspierającego produkcję Cyberpunka 2077.
 
- Wrocławskie studio to nie tylko potężna wiedza techniczna i artystyczna, to także wspaniali ludzie — mówi Adam Badowski, Reżyser Gry Cyberpunk 2077 oraz szef CD PROJEKT RED. - Chcemy dostarczać graczom rozgrywkę na najwyższym poziomie — to myśl przewodnia, w którą wierzy każdy, kto staje się częścią naszego zespołu. Tak będzie również w przypadku naszego nowego studia we Wrocławiu”— dodaje.
 
Po takich wypowiedziach możemy się spodziewać zarówno dokończenia Cyberpunka 2077, a pewnie i całkowicie nowych projektów, które będą stały na najwyższym światowym poziomie. Poniżej możecie obejrzeć fanowski zwiastun Cyberpunka 2077.
 
 
 

źródło: Informacja prasowa

Komentarze (2):
avatar TOM3K
dodano: 2018-03-22 12:25:48

Już nie mogę się doczekać. No i w końcu też ciekawe nad czym Techland dłubie bo od dawna robią jakąś grę...

avatar PanDamian
dodano: 2018-03-21 16:02:16

Może potrzebują pomocy podwykonawcy do nowego projektu.

Reklama
Reklama