dodano: 2022-05-18 15:00:01

Czy Take-Two przejmie prawa do FIFY? Wydawca planuje tworzyć więcej sportowych gier

Czy Take-Two przejmie prawa do FIFY? Wydawca planuje tworzyć więcej sportowych gier
13°
0

Electronic Arts niedługo straci prawa do serii FIFA. Dlatego pojawiają się różne spekulacje o studiu, które może je przejąć. Wśród możliwych następców wymienia się Take-Two chcące poszerzyć swoją ofertę gier sportowych. 

Niedawno szef Take-Two Interactive, Strauss Zelnick, odniósł się do możliwego przejęcia praw do gry FIFA. Powiedział, że marka ma duży potencjał i popularność wśród graczy, jednak nie ma na razie żadnych konkretnych planów dotyczących przejęcia tego tytułu. 

Zapoznaj się także z: Sony planuje kolejne przejęcia? Przedstawiono najnowsze cele dla rozwoju PlayStation

Jednak scenariusza, w którym Take-Two przejmuje prawa do FIFY, nie można wykluczyć. Tym bardziej że studio ma aspiracje do produkowania więcej sportowych gier, a znana marka, jaką jest FIFA, na pewno byłaby dobrym uzupełnieniem oferty.

Aktualnie T-2 odpowiada za kilka gier sportowych. Gigant ma w swoim portfolio takie serie NBA czy WWE.  Żadna z nich nie jest związana z piłką nożną. Przypomnijmy, że EA wypuści jesienią grę FIFA 23, która będzie ich ostatnią produkcją z tej serii.

Take-Two poinformowało również, że do tej pory sprzedano ponad 165 milionów egzemplarzy GTA V oraz około 44 miliony sztuk Red Dead Redemption 2

Jesteśmy zdecydowanie zainteresowani rozszerzeniem naszych możliwości w sporcie, a FIFA ma świetną markę i niesamowitą siłę przebicia, ale nie mamy na razie żadnych konkretnych planów. - mówi dyrektor Take-Two, Strauss Zelnick. 

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!


źródło: https://www.gamespot.com/articles/take-two-wants-to-make-more-sports-games-praises-fifa/1100-6503547/

Tagi: take two, fifa,
Komentarze (0):
Reklama