dodano: 2019-02-08 10:05:03
PCPS4PS4 PROXBOX

Etherborn w specjalnym funduszu gier indie od 20th Century Fox

Autor: agusia16
Etherborn w specjalnym funduszu gier indie od 20th Century Fox
1

Etherborn, wielokrotnie nagradzana platformowo-przygodowo-logiczna gra niezależnego studia Altered Matter znalazła się w specjalnym funduszu Indie, wspierającym produkcje kreatywne.
 
Etherborn to bardzo wyjątkowa produkcja, o której mieliśmy okazję wspominać Wam już na stronie w tym wpisie czy też tutaj, jak i opisywać jej fragment w wersji demonstracyjnej. Gra skupiająca się na niezwykle surrealistycznej podróży pozbawionej głosu postaci, wędrującej po świecie łamiącym kanony grawitacyjne, jeszcze przed premierą wiele razy nagradzana,  została pierwszą grą wpisaną do portfolio funduszu dla deweloperów indie należącego do FoxNext Games, oddziału 20th Century Fox
 
Etherborn - wrażenia z wersji demonstracyjnej
 
Fundusz ten zrzesza i wspiera twórców, których gry, tak jak wspomniane Etherborn, koncentruje się na projektach charakteryzujących się innowacyjnością, dawką wyjątkowości i szeroko pojętej kreatywności, czego przytaczanemu projektowi niewątpliwie nie brakuje. Przy okazji twórcy zaprezentowali zupełnie nowy filmowy zwiastun, który tę wyjątkowość nieco graczom przybliża.
 
Fabuła Etherbon skupiona jest wokół, jak już wspomniałam pozbawionej głosu istoty, która wędruje po świecie w poszukiwaniu i odkrywaniu samego siebie, wykorzystując zaburzoną grawitację i możliwość przemieszczania się między innymi po pionowych ścianach czy miejscach niedostępnych dla człowieka. Surrealistyczny świat jest niczym sen, w którym nasz eteryczny, zwiewny protagonista wzywany jest przez tajemniczy głos, który wydaje się być jego utraconym. 
 
Rozgrywka skupia się na eksploracji, ale i przede wszystkim zmaganiu się z licznymi łamigłówkami postawionymi przez gracza, które opierają się właśnie na zaburzonej grawitacji, przemierzając mnóstwo coraz trudniejszych lokacji, które określane są przez autorów jak growa Kostka Rubika, gracz mierzy się z nie lada wyzwaniem.
 
Etherborn zadebiutuje w wersji na PC na platformie Steam oraz na konsolach PlayStation 4, Pro, Xbox One i Nintendo Switch wiosną tego roku. 

Karta gry na Steam

Odwiedź stronę oficjalną


źródło: Informacja Prasowa

Komentarze (1):
avatar TOM3K
dodano: 2019-02-18 14:38:33

Jakoś nie przypadają mi do gustu tego typu produkcje. Wiadomo, że innym może tak ;)

Reklama
Reklama