dodano: 2019-07-30 22:10:04

GOG GALAXY 2.0 - Świetne rozwiązanie, które jeszcze potrzebuje czasu

Autor: AnoX
GOG GALAXY 2.0 - Świetne rozwiązanie, które jeszcze potrzebuje czasu
58°
0

GOG GALAXY 2.0 to zupełnie nowa platforma stworzona z myślą o zebraniu w jednym miejscu wielu platform i stworzeniu wielkiej biblioteki gier. Opinia na 30 lipca 2019 roku.
 
Dzięki uprzejmości CD Projektu miałem okazję w ostatnich dniach sprawdzić najnowszą inicjatywę firmy, która za jakiś czas może połączyć ze sobą absolutnie wszystkie liczące się platformy związane z zabezpieczeniami DRM i bibliotekami, w tym także i tymi konsolowymi! Wydaje się to niemożliwe? Do odważnych świat należy, a z resztą już w tej chwili jest naprawdę dobrze.
 
GOG GALAXY 2.0 nie jest jeszcze dostępny, jednakże zaproszone osoby już teraz mogą się przekonać o tym jak zaawansowany jest to projekt, jak ambitny i czego się można po nim spodziewać. 
 
Konkurs: Green Hell, 3 przedmioty oraz amazońska dżungla!
 
W związku z podstawową funkcją konieczne jest połączenie naszej biblioteki z innymi platformami, spośród których jedynie oficjalnie wspierane jest Xbox Live. To właśnie Microsoft został oficjalnym partnerem i to właśnie za ich sprawą możemy liczyć niemalże na pełną funkcjonalność i to bez względu na to czy mamy do czynienia z naszą konsolą czy komputerem osobistym. W związku z czym możemy cieszyć się (tak jak w przypadku podstawowego GOG Galaxy 1.2) rejestrowaniem ostatnio uruchamianych gier, podsuwaniem teoretycznych tytułów naszych znajomych (w moim wypadku były to tytuły społeczności), podsumowaniem naszych wyników i osiągnięciami w wybranym okresie, prezentującymi jak wiele czasu spędziliśmy z nimi i umożliwieniem dodanie swojej oceny oraz tagów.
 
Największą zaletą jest rzecz jasna możliwość zgromadzenia absolutnie wszystkich pozycji w jednym miejscu, dzięki której nacieszyć się możemy niekiedy gigantyczną wręcz biblioteką tytułów. Z racji swojej konsolowej konstrukcji musimy mieć także na uwagę to, że automatycznie są nam przypisywane także te pozycje, które zdążyliśmy już na przykład sprzedać czy pożyczyć znajomemu. W tej chwili nie możemy schować swoich pozycji, przy czym w przyszłości będzie to możliwe do osiągnięcia. W każdym bądź razie już w tej chwili możemy znaleźć swoje wszystkie gry, przy czym większość tych dostępnych na komputerach osobistych możemy uruchomić z poziomu GALAXY 2.0. Nie wszystko jest jednak możliwe, ponieważ Xbox Live wciąż jest na bardzo wczesnym etapie rozwoju, co najlepiej widać po abonamencie Xbox Game Pass na PC.
 
gog-galaxy-2-0-wrazenia1
 
Imponująco prezentuje się zaangażowanie osób zewnętrznych, co doskonale oddaje kwestia stworzonych pozycji z uzupełnionymi okładkami, grafikami, i podstawowymi informacjami. Niestety zwróciłem uwagę na problemy związane z synchronizacją pojawiającą się przy okazji aktualizacji, po jednej z nich system przestał brać pod uwagę zachodzące zmiany, a przynajmniej robił to w sposób mocno ograniczony. Najmocniej dostrzegłem to przy okazji Osiągnięć na PlayStation 4, które na bieżąco się wyświetlały, ale sam czas rozgrywki nie był brany pod uwagę. Przypomnę tylko, że w dalszym ciągu mamy do czynienia z wersją, nad którą przez cały czas prowadzone są testy, zatem z pewnością zostanie to poprawione. Pobierane elementy jak i te uzupełnione przez graczy dotyczą nie tylko wielkich gier AAA czy najbardziej znanych indie, ale także obejmują najmniejsze i najmniej popularne tytuły.
 
GOG ma jeszcze wiele pracy do zrealizowania, przy czym już w tej chwili GOG GALAXY 2.0 to imponujące osiągnięcie, które pozwoli pewnym graczom najlepiej zobaczyć jak sobie radzą w ogóle, jak im idzie ostatnio i ewentualnie co powinni robić dalej. To także ciekawe narzędzie dla osób, które chcą grać i poszukują możliwości postawienia sobie progu ile chcą spędzić czasu z medium oraz jak im poszło. Jeżeli w przyszłości uda się polskiej firmie zapewnić możliwość uruchamiania gier z większości platform to z pewnością funkcjonalność znacznie wzrośnie, lecz potrzeba do tego wiele pracy oraz negocjacji, na co gracze nie mają realnego wpływu. Znaczy się mogą spróbować wywrzeć nacisk, przy czym nie jest to opcja, która satysfakcjonowałaby kogokolwiek. Miejmy nadzieję, że zespołowi GOG-a uda się jednak uzyskać najbardziej owocne rozwiązanie, dzięki któremu w jednym miejscu będziemy mogli obsłużyć wszystkie swoje gry.
 
 
Zapraszamy także do zapoznania się z galerią, gdzie znaleźć możecie kilka oficjalnych grafik prezentujących GOG GALAXY 2.0 i jego warstw.
 
Dziękujemy GOG.COM za udostępnienie nam możliwości sprawdzenia GOG GALAXY 2.0

Galeria:

1
2
3
4

Komentarze (0):
Reklama
Reklama