dodano: 2020-05-23 22:05:03

Grupa CD Projekt wyprzedziła Ubisoft i stała się największą firmą produkującą gry w całej Europie!

Autor: AnoX
Grupa CD Projekt wyprzedziła Ubisoft i stała się największą firmą produkującą gry w całej Europie!
70°
0

Grupa CD Projekt osiąga niewiarygodny sukces przed premierą Cyberpunk 2077, stając się największą spółką produkującą gry w Europie wyprzedzając Ubisoft!
 
Największa na polskiej giełdzie firma, będąca przy okazji naszym gigantem branży gier wykorzystała słaby czas firmy Ubisoft stając się największym producentem gier w całej branży gier.
 
Po niedawnej kapitalizacji doszło do zmiany na pozycji lidera, którym stała się właśnie polska spółka przygotowująca się do premiery Cyberpunk 2077, jednej z najważniejszych gier mijającej własnie generacji konsol.
 
To kolejne tego typu osiągnięcie rodzimego studia oraz osób w nim pracujących, które w trudnych warunkach starają się dokończyć swój projekt, zmagających się nie tylko z presją, ale także z rosnącym napięciem.
 
Firma już podjęła działania mające na celu odpowiednie rozporządzenie sporymi zasobami, starając się wykorzystać swój aktualny bardzo dobry czas, kupując między innymi obligacje Skarbu Państwa w Polsce oraz odpowiednikach ze Stanów Zjednoczonych, Niemiec oraz Szwajcarii przeznaczając na to aż 300 milionów złotych!
 
Studio CD Projekt RED (w ramach grupy CD Projekt) to jedna z kilku polskich firm obecnych właśnie na Giełdzie Papierów Wartościowych w najwyższym segmencie WIG20.
 

Komentarze (0):
Reklama
Reklama