dodano: 2021-03-21 23:25:01

Kontrolery do PlayStation VR 2 na PS5, zapowiadają zupełnie nowy poziom realizmy i satysfakcji!

Autor: AnoX
Kontrolery do PlayStation VR 2 na PS5, zapowiadają zupełnie nowy poziom realizmy i satysfakcji!
23°
0

Sony zaprezentowało kontrolery do PlayStation VR 2, które zapowiadają zupełnie nowy poziom realizmu i satysfakcji na PS5. Czas na czujnik dotyku palców! Co zaoferuje graczom pad związany z nadchodzącymi goglami PSVR 2?

  • Sony zaprezentowało kontrolery do PlayStation 5 VR.
  • Nowe pady mają mieć adaptacyjne spusty oraz haptyczne wibracje, spore zalety hitowego pada DualSense.
  • Kontrolery przypominają odpowiedniki z Valve Index, stawiając jednak na charakterystyczną aureolę.
  • Rewolucją w PSVR 2 będzie czujnik wykrywający dotyk i siłę nacisku!

 

Zapoznaj się także z: Jak powstawało Under Leaves? Twórcy prezentują kilka ciekawych zdjęć

Sony Interactive Entertainment zdecydowało się niespodziewanie zaprezentować ostateczną wersję kontrolerów do gogli PlayStation VR 2 (nazwa potoczna), które mają wprowadzić prawdziwą rewolucję w tym segmencie. Japońska korporacja kontynuuje swoją koncepcję stawiania na rozszerzanie doświadczeń fizycznych.

PlayStation VR 2 - desing 

Czym będą kontrolery gogli VR do konsoli PlayStation 5?

Pierwsze grafiki zaprezentowane poprzez PlayStationBlog, w końcu zapewniły nam pełnoprawną wersje, którą najprawdopodobniej zobaczymy w zestawach sklepowych (musiała by się zdarzyć jakaś katastrofa, aby zaszły tu jakieś zmiany). W przeciwieństwie do konsoli PlayStation 5, tym razem korporacja postawiła na całkowicie czarną, matową konstrukcję. Jedynie charakterystyczne przyciski wyróżniają się jaśniejszym kolorem.

Opracowany z myślą o wspomnianej platformie sprzęt ma z jednej strony zagwarantować użyteczność, odpowiedni balans wagi, komfort użytkowania oraz stabilność podczas dynamicznych ruchów, charakterystycznych dla tego sposoby zabawy. Dobrany design wydaje się świetnie wykorzystywać uwagi dotyczące poprzedniego modelu oraz wspomnianego PS5. Całość ma zapewniać swobodę, dokładność śledzenia oraz płynność i łatwość ruchu, co jest niezwykle istotne dla ogólnej ergonomii konstrukcji.

Zalety kontrolera PlayStation 5 VR

Omawiany kontroler przede wszystkim korzysta ze śledzenia ruchu poprzez kamery, które umiejscowione zostaną w samych goglach PlayStation 5 VR. Konstrukcja będzie posiadać ukryte elementy, błyskawicznie wychwytywane przez kamery wewnętrzne. W dużej mierze ma odpowiadać za to właśnie okrąg wokół rąk, dzięki czemu . Z racji inspiracji z Valve Index, spodziewać się możemy bazowej i startowej funkcji śledzenia ruchu placów. To właśnie tutaj pojawia się pierwsza rewolucja wprowadzania przez Sony, czyli wykrywanie dotyku placów! W ten sposób kontroler będzie odnotowywał na to jak trzymamy, z jakim naciskiem to czynimy oraz jakie gesty dokładnie wykonujemy.

PSVR2 będzie się także charakteryzował wykorzystaniem zalety pada DualSense, wśród których znajdziemy chociażby adaptacyjne triggery, czyli opcje blokowania, ograniczania czy też obciążania przycisków w taki sposób, abyśmy mogli liczyć na odmienne funkcjonowanie w zależności od gry oraz zamysłu twórców. Do tego dochodzi oczywiście zestaw przycisków podzielonych na obie ręce, nie zabraknie analogów czy klawiszy przy chwycie. Fani PS5 z pewnością będą zachwyceni także implementacją wibracji haptycznych, również niezwykle mocno chwalonych w ostatnim czasie. To wszystko razem przełoży się na znaczące zwiększenie się informacji zwrotnych pomiędzy nami oraz tytułami, dzięki czemu zwiększy się realizm naszych doświadczeń oraz satysfakcja z poszczególnych propozycji, interakcji oraz akcji dokonywanych w rozgrywce!

PlayStation VR 2 - wygląd 

Jak prezentują się kontrolery PlayStation VR 2 do PS5?

Poniżej w galerii znajdziecie pierwsze zdjęcia nadchodzących kontrolerów PlayStation VR 2 do PS5, które charakteryzuje się wyrazista aureola okrążająca ręce graczy.  Dotychczas mogło się wydawać, że omawiamy pad do PS5VR mógłby być nudy, jednakże Sony zdecydowało się jednak zaskoczyć oraz postawić na potencjalnie gigantyczny atut!


Galeria:

1
2
3
4

Komentarze (0):
Reklama
Reklama