dodano: 2018-09-04 18:00:03
PC

Ku zwycięstwu, gra przygodowa oparta na prawdzie historycznej

Autor: agusia16
Ku zwycięstwu, gra przygodowa oparta na prawdzie historycznej
29°
1

Prawda historyczna przedstawiona w grze przygodowej 2D to propozycja Hejka Studio, niewielkiego, pięcioosobowego zespołu, który pracuje nad grą przybliżającą wycinek historii Wielkopolski.
 
Ku zwycięstwu, bo taki tytuł nosi opisywany w artykule projekt, jest dziełem grupy studentów IV roku historii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, zaś opiekunem merytorycznym gry została dr Magdalena Biniaś-Szkopek pracownik Biblioteki Kórnickiej Polskiej Akademii Nauk i wykładowca historii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Twórcom udało się uzyskać także wsparcie Fundacji Zakłady Kórnickie. Ku zwycięstwu jest formą uczczenia przypadającej w tym roku setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. 
 
Jak wspomniałam przygodówka połączy historyczne fakty z klasyczną rozgrywką przygodową nastawioną na narrację, w której nacisk położono na tło fabularne, ale i taką, w której nie zabraknie typowych dla gier przygodowych zagadek logicznych. Ku zwycięstwu jest tytułem stworzonym w 2D z rysunkami autorstwa Aleksandry Nowak.
 
Ku_zwyci_stwu_1
 
Fabuła skupiona jest na fragmencie historii Wielkopolski, rozpoczynając się w roku 1890, kiedy to tereny wokół Morskiego Oka w Zakopanym od śląskiego księcia Christiana Hohenlohe przejmuje fundator Zakładów Kórnickich, hrabia Władysław Zamoyski. Nie wszystkim się to jednak podoba. Przeciwnicy hrabiego organizują bunt dewastując przepiękne okolice górskiego jeziora, niszcząc ścieżki i ławeczki, tym samym uniemożliwiając turystom odwiedzanie tego urokliwego miejsca. Czyn ten kończy się sprawą w sądzie, którą hrabia Zamoyski wygrywa. W grze śledzić będziemy historię tego rejonu Polski, wędrując po ważnych wydarzeniach historycznych, jak I wojna światowa, Powstanie Wielkopolskie, będące kluczowym elementem gry, jedno z nielicznych wygranych powstań w całej historii Polski, aż do roku 1919, w którym to Wielkopolska została przyłączona do odradzającego się państwa polskiego. 
 
Główny bohater, to bezimienna, fikcyjna postać, która wplątana zostanie w wir wydarzeń opisywanych powyżej. Spór o Morskie Oko, okrutna wojna, w końcu  dające nadzieje Powstanie Wielkopolskie oraz wiele innych trudnych momentów w życiu tego młodego człowieka zmieni go raz na zawsze, czyniąc go odważnym mężczyzną. 
 
 Ku_zwyci_stwu_3
 
Jak możemy przeczytać w wywiadzie dla lokalnej gazety Głos Wielkopolski, gra kończy już pierwsze testy. Twórcy mają zamiar zaprezentować swój projekt podczas targów Poznań Game Arena, które odbędą się w październiku.
 
Ku zwycięstwu pojawić się ma jesienią na platformie Steam w darmowej wersji na PC. 
 
Polub profil na Facebooku

Galeria:

1
2
3
4

Komentarze (1):
avatar TOM3K
dodano: 2018-09-06 11:17:29

Fajnie przełożone szkice do gry to jest coś wartościowego moim zdaniem.

Reklama
Reklama