dodano: 2021-03-12 10:10:01
PCNSHPS4PS4 PROXBOX

Morderstwo na Eridanusie - Obsidian ogłasza drugi i ostatni dodatek do The Outer Worlds

Morderstwo na Eridanusie - Obsidian ogłasza drugi i ostatni dodatek do The Outer Worlds
15°
0

Nowy dodatek będzie dostępny już 17 marca na dotychczasowo wspierane konsole.

Obsidian Entertainment wywołał falę spekulacji wśród graczy nieprzeciętnym trailerem do nadchodzącego rozszerzenia do wydanej w 2019 roku gry The Outer Worlds. Nowy dodatek nosi nazwę "Morderstwo na Eridanusie." To drugi i zarazem ostatni dodatek fabularny po "Coś się czai na Gorgonie."

Wiele miejsc i wątków w grze nawiązuje do mitologii greckiej, a jak wiemy, nazwa kolejnego DLC to Morderstwo na Eridanos, a nazwa „Eridanos” nie koreluje bezpośrednio z żadnym greckim mitem, ale wydaje się czerpać inspirację z konstelacji Eridanus, nazwanej tak od starożytnej rzeki. Można więc snuć jedynie domysły, niemniej wiele opowieści wiąże Eridanusa z historią Phaethona, młodego człowieka, który próbował sterować niebiańskim rydwanem, aby udowodnić, że bóg słońca Helios był jego ojcem. Phateon zawiódł jednak i nie był w stanie kierować pojazdem dostatecznie dobrze, spalając ziemię za jego śladem. Zeus zatrzymał go piorunem, wysyłając Phaethona na ziemię, a ten wylądował w rzece Eridanus.

Chociaż nie mamy żadnego potwierdzenia, twórcy mogli inspirować się opowieścią chociażby w pewnym stopniu.

Zobacz także: The Outer Worlds 2 powstaje? Branżowy ekspert dzieli się swoimi doniesieniami o działaniach Obsidian Entertainment!

Sam materiał wideo opublikowany na oficjalnym koncie The Outer Worlds na Twitterze przez Obsidian to ponad 2-minutowy klip, który przedstawia główną bohaterkę popularnego w grze serialu, Helen Halcyon, która pragnąc pomścić śmierć swoich partnerów z rąk “zjadaczy mózgów”, sama zostaje zamordowana. Przed śmiercią bohaterka wypowiada słowa “to Ty” sugerując, że znała mordercę, więcej jednak nie dowiemy się na ten moment, gdyż trailer kończy się cliffhangerem, typowym dla seriali zabiegiem artystycznym.

Inny zwiastun zamieszczony na Twitterze, to zaledwie 25-sekundowy materiał, który ukazuje unoszącą się na niebie fabrykę, w której znajduje się kilka futurystycznych konstrukcji oraz wysoki budynek w centrum z logo z napisem „GC”, a także “Zawodnego”, nasz statek z gry.

Ciężko stwierdzić jak te wszystkie elementy się łączą i najlepiej poczekać na premierę dodatku, która będzie miała miejsce już za kilka dni. Zajawki jednak zdają się obiecywać ciekawą historię i nową zawartość.

The Outer Worlds miało premierę 25 października 2019 roku na komputerach osobistych, Xbox One i PlayStation 4 oraz Nintendo Switch.

 

 


Komentarze (0):
Reklama
Reklama