dodano: 2021-01-09 23:55:01

Najlepsze karcianki cyfrowe - Które tytuły podbiły rynek? Które mocno się trzymają? Co je wyróżnia?

Autor: AnoX
Najlepsze karcianki cyfrowe - Które tytuły podbiły rynek? Które mocno się trzymają? Co je wyróżnia?
29°
0

Nie da się zaprzeczyć, że największą cyfrową karcianką jest Hearthstone, jednakże nie brakuje innych, najlepszych w swoim gronie karcianek. Co je wyróżnia?

W pewnej chwili branżę gier rozgrzał pomysł na przeniesienie wielu marek właśnie do tego typu formuły, która... nie przyjęła się często. Niwielu sobie poradziło, zatem warto chwilę poświęcić każdej z propozycji. Wbrew pozorom jest ich sporo, zatem zdecydowaliśmy się nieco jest odfiltrować, wybierając kilka mocnym i ciekawych propozycji, niekiedy świetnie odchodzących od zgranych schematów.

Poniższe zestawienie jest subiektywne, a kolejność gier jest przypadkowa, w związku z czym zalecamy lekki dystans do doboru.

Najlepsze karcianki cyfrowe - zestawienie gier

Hearthstone

Tego typu zestawienia nie można nie rozpocząć właśnie od Hearthstone'a, czyli gry Blizzarda która z miejsca niemalże całkowicie zdominowała rynek cyfrowych karcianek, zapewniając nam sporo okazji do cieszenia się dopracowanymi mechanikami, prostotą, przejrzystością, humorem oraz znanymi i zupełnie nowymi postaciami i stronnikami, związanymi ze światem WarCrafta. Nie ma sensu się tutaj rozpisywać o tym tytule, gdyż najpewniej każdy z Was miał okazję się z nim zapoznać.

 

Magic The Gathering Arena

Marka Magic The Gathering doskonale znana jest w polu fizycznych karcianek, jednakże także w przypadku wersji cyfrowych możemy liczyć na równie spory sukces, choć ten zdecydowanie związany jest z dotychczasową grupą fanów. niemniej Arena pomimo swoich problemów krok po kroku gromadzi zainteresowanie kolejnych osób.

 

Gwint Wiedźmińska Gra Karciana i Wojna Krwi

CD Projekt RED wykonał sporą pracę, aby zagwarantować fanom odpowiednio jakościowy tytuł, starając się zadbać o wprowadzenie odpowiedniego klimatu oraz pomysłu na zabawę. To po pewnym czasie udało się zrealizować, dzięki czemu dziś możemy się delektować pięknie się prezentującym Gwintem oraz niezwykle pomysłową Wojną Krwi, nastawioną na fabułę i niezwykłe zagadki.

 

KARDS

Nie ma karcianki w klimacie drugiej wojny światowej? Oj jest! Zwyczajnie mogliście nie natrafić na KARDS, autorstwa 1939 Games, które wykonało wielką świetną zabawę, dzięki której będziecie mogli na wyjątkowe doznania, połączone z całą masą jednostek, maszyn czy elementów dekoracyjnych, których nie uświadczycie w żadnej innej propozycji tego typu!

 

Faeria

Fani oryginalnych pomysłów oraz rozwiązań, będą zachwyceni magiczną Faerią, która przeszło swoją długą drogę, w jej trakcie dynamicznie się zmieniając oraz rozszerzając się o pomoc wydawcy Versus Evil oraz wiernej społeczności, która trwała przy deweloperach przez długi czas.

 

Slay the Spire

Z mroków wielu gier niezależnych w pewnej chwili wyłonił się Slay the Spire, tytuł wciągający niemiłosiernie, oferujący sporo zaskoczeń i efektów, przy których będziemy spędzać z tym tytułem wiele godzin, mając nadzieję na uzyskanie idealnej kombinacji talii.

 

Monster Train

Monster Train stawia na rozgrywkę mocno przypominającą wyżej wymieniony tytuł, niezapominający o dostarczeniu graczom odpowiednio atrakcyjnej przygody wprost do piekła.

 

Hand of Fate 2

Takie propozycji jeszcze w tym zestawieniu nie było! Magiczny klimat gry w karty w ramach fabularnego modelu RPG z historiami, które nie tylko zapadną nam w pamięci, ale także zaoferują nam kolejną, ciekawą wariację dotyczącą zabawy.

 

UNO

Efektowna, kolorowa gra karciana jest absolutnym klasykiem, a w wydaniu cyfrowym zabawę toczyć możemy z naprawdę dużą ilością graczy z całego świata. Za tytuł na komputerach i urządzeniach mobilnych odpowiada Ubisoft, za sprawą którego możemy liczyć na jakość oraz stabilność.

 

Jakie karcianki Was do siebie najbardziej przekonały? Z którym tytułem spędziliście najwięcej czasu? Dajcie nam znać w komentarzach!


Komentarze (0):
Reklama
Reklama