dodano: 2020-12-23 11:00:01
PCPS4PS4 PROPS5STR

Najtańszy komputer do Cyberpunka 2077

49°
0
Najtańszy komputer do Cyberpunka 2077
Za namową jednego z kolegów z redakcji przygotowałem mały spis sprzętu który wypadało by kupić aby odpalić Cyberpunka w High ale bez szału.
Według naszych wewnętrznych testów o odpalaniu Cyberpunka na słabych komputerach wyszło że aby dobrze pograć sobie w najnowszą produkcję Cyberpunka warto by mieć kartę graficzną z rodziny GTX 9xx 16G ramu i procesor z rodziny i7 więc specjalnie dla was przeszedłem się po portalach aukcyjnych i sklepach i sprawdziłem ceny tego typu sprzętu.
Przyjmując że macie płytę główną na które możecie wymienić tego typu podzespoły to koszty wyglądają tak:
  • używana karta graficzna GTX 970 można już znaleźć za ~500 zł
  • używany procesor i7-8400k to już koszt około - 1200 zł ale jeśli pokusimy się o coś słabszego da się urwać z tego prawie polowe procesor i7-4790 to koszt  około 700 zł
  • pamięć DDR 16G to koszt to koszt około 300 zł
wychodzi na to że jeśli masz pecha i musisz wymienić wszystko to w około 1500 zł da radę się zmieścić ale będzie to sprzęt z drugiej ręki. Ale znając życie musisz wymienić tylko jeden komponent i tu już nie wygląda to tak źle a trzeba brać pod uwagę że cyberpunk dobitnie pokazał że czas na UPGRADE!
Warto też dorzucić dysk SSD ale to już nie jest must be chodź REDzi go zalecają.
UWAGA!
Jeśli nie masz wiedzy techniczne o sprzęcie komputerowej nie podejmuj się samodzielnej wymiany sprzętu i skonsultuj się z odpowiednią osobą.
Ceny są podane na podstawie aukcji na portalach aukcyjnych.

Komentarze (0):
Reklama
Reklama