dodano: 2021-11-24 07:10:01

Opera GX otworzyła... cmentarze w Metawersie! Tak, możecie już cyfrowo pochować swojego sojusznika w rywalizacji na serwerach

Autor: AnoX
Opera GX otworzyła... cmentarze w Metawersie! Tak, możecie już cyfrowo pochować swojego sojusznika w rywalizacji na serwerach
19°
0

Opera, firma która opracowała przeglądarkę internetową dla graczy Opera GX, ogłosiła, że otworzyła... cmentarz w Metawersie. Od teraz gracze mogą upamiętnić swoich poległych przyjaciół z sieci.

Wczoraj oficjalnie zapowiedziano rozpoczęcie egzystencji Gamer Graveyard, czyli inicjatywy cyfrowego cmentarza, poświęconego poległym graczom. Cyfrowe nagrobki będą mogły służyć zarówno do zabawy, jak również do upamiętnienia bliskich nam awatarów.

Cmentarzysko 8-bitowego oferuje kreator nagrobków, specjalną szatę graficzno-kolorystyczną, miejsce na nick, epitafium oraz datę i dekoracje. Efekt tej pracy będziemy mogli spokojnie wysłać innym.

Do życia wirtualny cmentarz powołał pojedynczy deweloper, oferujący obecnie rozbudowane narzędzie z nieskończoną skalowalnością, obejmującą nieograniczone ilości miejsc dla poległych/wyśmianych.

Przeczytaj również: Thomas Gerbaud opowiada o wielowymiarowości świata przedstawionego Dying Light 2 Stay Human

Jeśli umierasz w metawersie, na szczęście nie umierasz w rzeczywistości. Natomiast ludzie, z którymi grałeś mogą za Tobą tęsknić. Cmentarz online to subtelne narzędzie, dzięki któremu gamerzy mogą powiedzieć znajomym, którzy zaginęli na Discordzie lub w grze, że za nimi tęsknią – tłumaczy Maciej Kocemba, szef Opery GX.

Twoja wirtualna tożsamość jest częścią metawersu, jest przedłużeniem twojego fizycznego życia. Kiedy cierpi twój gamingowy styl życia, potrzebuje miejsca gdzie można go tymczasowo pogrzebać, a wirtualny cmentarz jest do tego idealny – dodaje Kocemba.

 


źródło: Informacja prasowa

Galeria:

1
2
3

Komentarze (0):
Reklama
Reklama