dodano: 2021-03-01 14:00:01
PCPS4PS4 PROPS5STR

Outriders wersja demo - pierwsze wrażenia

Gra: Outriders
Outriders wersja demo - pierwsze wrażenia
18°
0

Polskie studio People Can Fly wraz ze Square Enix udostępniło wersję demonstracyjną swojej najnowszej produkcji Outriders. Demo gry Outriders jest dostępne na platformie Steam za darmo. Wersja demo nie ma ograniczenia czasowego, jedyne ograniczenia są pod względem lokalizacji, możliwości rozwoju postaci, jak i mechanik wytwarzania przedmiotów.

Demo gry Outriders zostało udostępnione 26 lutego 2021 roku na platformie Steam. Gra po zainstalowaniu zajmuje 22GB i posiada pełną polską lokalizację – pełne tłumaczenie napisów i dubbing.

zobacz także: Demo Outriders budzi różne uczucia, ale pod względem zainteresowania robi swoją robotę!

Outriders - co zawiera demo.

Zaprezentowany fragment gry to pierwszy rozdział całej kampanii fabularnej. Autorzy we wstępie informują, że jest to wersja demo, ale zwracają uwagę na fakt, że sama linia fabularna w demie jest pełna, a grę będzie można kontynuować po zakupie tą samą postacią.

Aby nie spoilerować fabuły, zrezygnujemy z opisu esencji gry - szczególnie, że każdy z was może się zaznajomić z nią, grając w DEMO za darmo. Fabuła jest prosta, ale ciekawa. Wystarczy, aby wciągnąć gracza w wir walki. Po prawie 3 godzinach gry mogę stwierdzić, że historia i rozgrywka mnie wciągnęła.

Zaprezentowany świat gry jest ciekawy, zróżnicowany i okrutny. Na początku prezentacja świata skojarzyła mi się z Horizon: Zero Dawn, lecz po pierwszej godzinie różnice są już wyraźnie widoczne. Po wstępie gracz ze względu na pewne wydarzenia zostaje rzucony w brutalny, postapokaliptyczny świat. Osobiście jestem zwolennikiem takich klimatów i ten świat przedstawiony w Outriders bardzo mi się podoba i z chęcią pozwiedzam go dłużej.

Na początku gry możemy wybrać odpowiedni poziom trudności, ja miałem do wyboru historyczny i łatwy, inne były zablokowane. Wybrałem łatwy i muszę powiedzieć, że zagęszczenie wrogów na metr kwadratowy było bardzo duże. Zdarzyło mi się też zginąć parę razy. Gra ma dość standardowe sterowanie, ale zdarzyło mi się pogubić w natłoku akcji.

Outriders - grafika i muzyka.

Graficznie gra wygląda przyzwoicie. Nie ma na co narzekać. Nie jest to może najwyższy model detali, ale też gry nie uruchamiałem na RTX, ale na starej karcie GTX. Według mnie gry tego typu nie potrzebują skupiać się na detalach, ale na dynamice walki, a ta jest bardzo wysoka i dobra.

Muzycznie i dźwiękowo gra całkowicie mnie zadowala. Jest dobrym dopełnieniem scenerii i nadaje odpowiednie tempo akcji. 

Połączenie dynamiki akcji, o której pisałem wyżej, oraz dopasowanych elementów muzycznych sprawia, że rozgrywka wciąga i się nie dłuży, choć czasem musimy pokonać dziesiątki przeciwników.

Outriders - dla kogo to gra?

Outriders to gra z ciekawą fabułę i dobrą akcją. Zapowiada się, że to rozgrywka na wiele długich wieczorów. Z chęcią bym w nią zagrał po premierze, ale nie wiem, czy znajdę na to czas. Oceniam tę produkcję na dobre 8/10. Dobra robota, People Can Fly!

Karta steam: https://store.steampowered.com/app/680420/OUTRIDERS/


Komentarze (0):
Reklama
Reklama