dodano: 2020-10-18 07:00:01

PlayStation 5 będzie jednak podsłuchiwał graczy, ale zrobi to dla naszego dobra! A jakżeż! No kto by pomyślał?

Autor: AnoX
PlayStation 5 będzie jednak podsłuchiwał graczy, ale zrobi to dla naszego dobra! A jakżeż!  No kto by pomyślał?
36°
1

Konsola PlayStation 5 będzie jednak podsłuchiwał graczy, ale zrobi to dla naszego dobra! Kiedy i jak ma poprawnie działać? Do czego ma służyć nagrywanie?
 
Nakreślmy wpierw sytuację. Otóż PlayStation 5 ma nasłuchiwać graczy tylko w momentach, gdy użytkownik wyrazi na to zgodę, zazwyczaj poprzez wykorzystanie danej opcji.
 
Teraz dowiedzieliśmy się, że sprzęt będzie zapisywał nagrania naszych rozmów poprzez czat głosowy. Materiały mają być formowane w postaci około 5 minutowych zapisów, które będziemy mogli i błyskawicznie w przypadku dręczenia nas.
 
System ma oczywiście pomóc nam zgłaszać niechętne czy wulgarne oraz agresywne zachowania. System ma rzekomo tak funkcjonować, aby się aktywować tylko w przypadku nastąpienia ataku.
 
 
Zapewnienie to brzmi dość dziwnie i raczej ma służyć zabezpieczeniu się przed ewentualnymi kwestiami prawnymi. W ten sposób zaleta DualSense nieco przeradza się w wadę pada, który będzie rejestrował nasze słowa.
 

źródło: https://www.gamespot.com/articles/sony-apologizes-for-ps5-voice-recording-confusion-says-its-used-for-reporting-harassment/1100-6483425/

Komentarze (1):
avatar TOM3K
dodano: 2020-10-19 15:29:31

Nic ciekawego w tym PS5 nie ma a jak jeszcze ochodzi watek podsluchiwania to juz zupelnie lipa

Reklama
Reklama