36°
0
dodano: 2020-06-19 06:00:01

Podsumowanie i opinia o EA Play Live 2020 - Co to w ogóle było? Electronic Arts przeprowadził niezrozumiałe wydarzenie...

Autor: AnoX
To była jedna z najdziwniejszych imprez, a jej zaletą była.... Zapraszamy Was do podsumowania oraz do subiektywnej opinii dotyczącej EA Play Live 2020!

Zaczęło się już dziwnie....

Wydarzenie rozpoczęło się od długiego wstępu korporacyjnego pełnego podziękowań, polityki oraz przerabiania tematów, które są już znane od dawna i tak naprawdę to nikogo nie interesuje co ma na ten temat do powiedzenia czołówka EA.
 
Następnie show przejął Greg Miller, który nadał całości dynamiki oraz dobrze rozpędził całość, przy okazji tłumacząc czego się możemy spodziewać i co przygotowano na dzisiejszą noc (w Polsce).
 
Po chwili doczekaliśmy się prezentacji Apex Legends oraz nowości wchodzących w skład nowego sezonu, ciekawie zaprezentowały się wieści dotyczące cross-play'u, który ma obowiązywać w 7 tytułach!
 
 
Następnie doczekaliśmy się bardzo dziwnego filmiku łączącego The Sims oraz walkę z dyskryminację... cóż, wykonany był on tak, jakby miał zachęcić do izolowania się oraz życia tylko i wyłącznie z grze. Ktoś może i miał dobre chęci, ale ewidentnie zupełnie nie przemyślał tego materiału.

EA Originals, czyli nadszedł czas nowości.

Electronic Arts bez dwóch zdań bardzo dobrze wykorzystało czas, aby nieźle zaprezentować It takes two od Josefa Faresa...i gdzieś tam jego zespołu.
 
 
Lost in Random powoli nam się ukazywało, co mogło nastąpić nieco szybciej, niemniej była to chyba najciekawsza z ukazanych produkcji. Szkoda, że nie zdecydowano się pokazać większej porcji rozgrywki....
 
 
Ponadto teoretycznie jakiś potencjał ma Rocket Arena, mam jednak wątpliwości dotyczące tego czy wykorzystanie samych wyrzutni rakiet może przekonać wielką liczbę graczy.
 

Star Wars Squadron? Najlepsza prezentacja!

Trzeba docenić EA w kwestii zaprezentowania Star Wars Squadron, starając się zagwarantować graczom szeroki rzut oka na grę. Zabrakło jedynie dokładnej prezentacji rozgrywki, być może z komentarzem. Przebitki to jednak rozwiązanie okej, niczego więcej niestety nie zapewniające z dłuższej perspektywy czasu.
 

Główne okręty sportowe? Totalna klapa!

Wydawać się mogło, że w kwestii dwóch kluczowych gier "Elektronicy" nie zawiodą.... tak się jednak nie stało, a zaprezentowane materiały niestety nie zaoferowały niczego interesującego. Powiedzmy sobie szczerze, że przedstawienie gęsto ciętego, chaotycznego animowanego materiału z animacjami to nie jest coś co rozsądnie prezentuje zupełnie nowe możliwości PlayStation 5 czy Xbox Series X. Można by odnieść wrażenie, że to wydania dopracowane z myślą o PlayStation 4 Pro czy Xbox One X.
 
Bardzo, bardzo słabo jak na tak duże i znane marki. Co prawda zapowiadano, że później ujrzymy informacje dotyczące poszczególnych trybów, jednakże można było się spodziewać czegoś więcej....
 

Zapowiedź nogo SKATE'a? Komedia... 

Wydawca na koniec zdecydował się zaprezentować zapowiedź wielkiego powrotu marki Skate, która ma się doczekać zupełnie nowej odsłony. I to są w zasadzie najważniejsze informacje dotyczące zapowiedzi. Nic więcej realnie wartościowego nie zaprezentować na tym wydarzeniu. Przynajmniej radość jednego z twórców nieco podnosiła wartość materiału ujawniającego powstawanie nowej gry....

Podsumowując EA Play Live 2020... 

Jeszcze nim wystartowało wydarzenie miałem już nieciekawe uczucia wynikające z pojawienia się dopisku przy tytule "June 2020", sugerujący że mamy do czynienia dopiero z pierwszym z kilku wydarzeń. Niestety nie było to w żaden sensowy sposób komunikowane, przez co niestety zawód okazał się tym większy. To sytuacja analogiczna do Microsoftu, który zwyczajnie obecnie robi z graczy głupków.
 
Show było krótkie, ewidentnie cierpiało na jakieś zmiany tworzone na ostatni moment, nie oferowało większych emocji oraz... generalnie pozbawione było hitów. Były lepsze momenty, było kilka wspomnianych gier dobrze wykorzystujących zaistniałą sytuację. Niemniej całość niestety okazałą się sporym zawodem, udowadniający jak wielkie problemu komunikacyjne mają ostatnio korporacje.
 
EA Play Live 2020 w czerwcu 2020 było szeregiem absurdu, szoku, niezłych zwiastunów oraz generalnego chaosu, który negatywnie wpłynął na odbiór całości. Szkoda, być może w kolejnych miesiącach gigant branży gier zdecyduje się jednak przedstawić nam coś co wynagrodzi nam ten zawód....
 

Komentarze (0):
Reklama
Reklama