dodano: 2021-03-21 06:00:01

Cena Nvidia GeForce Now zdrożała w absolutnie najgorszym monecie! Gigant wykonał bardzo niegodziwy krok...

Autor: AnoX
Cena Nvidia GeForce Now zdrożała w absolutnie najgorszym monecie! Gigant wykonał bardzo niegodziwy krok...
51°
0

Nvidia zapowiedziała podwyżkę ceny za abonament GeForce Now, czyniąc to w najgorszym dla graczy momencie. Tak się po prostu nie robi....

Garść informacji o podwyżce Nvidia GeForce Now:

  • Nvidia zdecydowała się wyraźnie zmienić cennik swojej usługi strumieniowej.
  • Abonament Founders pozostaje dostępny tylko dla dotychczasowych klientów (25 zł za miesiąc lub 125 za pół roku). Ci będą mogli liczyć na ten dożywotni wariant.
  • Jego miejsce zajmie nowość w postaci GeForce NOW Priority, czyli abonamentowi za 49 złote za miesiąc lub 490 za rok! Darmowy wariant pozostaje bez zmian.
  • Zgodnie z zapewnieniami usługa ma być jeszcze lepsza, ma oferować lepszą jakość, zwiększono pojemność serwerów o dwa nowiutkie centra danych.
  • W planach jest wprowadzenie połączeń kont dla wybranych gier, szanse na wstępne ładowanie czy przyspieszanie procesu rozpoczynania zabawy.

 

Czy Nvidia nie mogła podwyższ ceny abonamentu? Ale oczywiście, że mogła. To pełne jej prawo. To usługa tej firmy, jej pomysł oraz własność. Pojawia się jednak jeden, istotny problem dotyczące całościowej działalności producenta.

Podwyżki GeForce Now, a dostępność kart graficznych 

Otóż firma co jakiś czas regularnie wypuszcza kolejne modele swoich kart graficznych, w szczególności tych z serii RTX 30XX. O tym, że są to znakomite urządzenia mogliście się przekonać chociażby na przykładzie RTX-a 3070 od Zotac Gaming. Niemniej wielu graczy w dalszym ciągu oczekuje na... zamówione przedpremierowo/premierowo modele. Mowa jest tutaj nawet o osobach z RTX-ach 3080, które NIE trafiły do klientów od... września 2020 roku! Pełnoprawnie mija właśnie pół roku, gdy od wpłaty pieniędzy, niektórzy nie wiedzą co się dzieje z ich sprzętem.

Producent kart graficznych do tej pory nie wykonał większej pracy, aby zagwarantować lepszą dostępność, a można odnieść wrażenie, że w zasadzie tempo jeszcze mocniej spadło. Niemniej kolejne modele jak RTX 3060 zaliczają swoje zapowiedzi oraz premiery. 

W takich warunkach pozostaje tak naprawdę jedynie oczekiwanie, które w dodatku wiąże się również ze stałym brakiem informacji co się stanie dalej. W wielu przypadkach gracze mogą również nie mieć możliwości przejścia na mocniejsze sprzęty, jednocześnie nie mając pieniędzy, aby wybrać jakiś inny, przynajmniej dostępny model. O nagłym skoku cen chyba nie muszę Wam mówić, prawda?

Strumieniowanie było rozwiązaniem na braki...

Jednym z rozwiązań awaryjnych było postawienie na strumieniowe usługi pokroju Google Stadia czy właśnie GeForce Now! Wciąż dostępny jest chociażby darmowy wariant wspomnianej usługi Nvidii, jednakże mowa jest tutaj jedynie o godzinie zabawy w wybrane tytuły. To w dalszym ciągu zdecydowanie za mało jak na wielkie zainteresowanie. Małym plusem okazała się dość ograniczona ilość premier w ostatnim czasie, jednakże ten stan rzeczy nie będzie się utrzymywała w nieskończoność, a już kwiecień okaże się pełniejszy w debiuty ciekawych propozycji o kolejnych miesiącach nie wspominając.

Priority zwiastuje trudny czas dla graczy?

Niestety zdecydowano się postawić na droższy wariant, utrudniający dodatkowo ten czas oraz sprawiający, że ten czas staje się tylko i wyłącznie trudniejszy dla nas oraz naszych portfeli. Być może sugerowane karty graficzne Intel Xe HPG, okażą się jako takim rozwiązaniem, przynajmniej tymczasowym.... W chwili obecnej niestety Nvidia GeForce NOW Priority okazuje się być czymś mocno trafiającym w graczy oraz ich trudną sytuację.


Komentarze (0):
Reklama
Reklama