19°
0
dodano: 2021-11-19 21:05:02
PCPS4PS4 PROPS5XBOX

Premiera Battlefield 2042: Debiutuje nowa, nieźle wykonana odsłona, napotykająca na kolejne problemy...

Autor: AnoX

Premiera Battlefield 2042 następuje dziś, niestety napotykając na problemy mocno się odciskające na ostatecznej ocenie gry Electronic Arts oraz DICE.

O czym jest Battlefield 2042?

Zgodnie z zapowiedzią twórców w pełnej wersji gracze nie uświadczą kampanii fabularnej, choć nie brakuje mocnego postawienia akcentów tego typu w ramach otoczki. Nasi Operatorzy ruszają do walki w postapokaliptycznym świecie, w którym pozostały już jedynie dwa państwa - Rosja oraz Stany Zjednoczone.

Bezpacie będą mogli dołączyć do nich w walce o pozostałe na Ziemi zasoby oraz infrastrukturę, to właśnie te elementy są ostatnią nadzieją na lepsze jutro....

Zapoznaj się również z: Loop Hero zagości na Nintendo Switch już w grudniu!

Co kształtuje rozgrywkę w Battlefield 2042?

2042 stawia ponownie na wykorzystanie technologii Levolution, oferując szereg efektownych, niekiedy i artystycznych map, uzupełnionych o wpływające na rozgrywkę elementy pogodowe. To najpewniej największa pod względem możliwości odsłona podzielona ostatecznie na trzy duże segmenty zabawy - All-Out Warfare, Battlefield Portal czy też Hazard Zone.

Wielkie starcia nawet do 128 graczy, własna wariacja trybu drużynowego Battle Royale'a, a także swobodne doświadczenie z elementami z wielu poprzednich odsłon, to pakiet, który najbardziej zachwyci fanów.

Pierwsze recenzje Battlefield 2042

O ile na początku gra otrzymywała bardzo dobre oceny, o tyle z każdym tygodnie projekt, a w zasadzie jego przyjęcie było coraz gorsze. Projekt niestety zmaga się z wieloma problemami natury optymalizacji i technicznego dokończenia. Szkoda, że to kolejny tytuł wypuszczony w fazie, w której nie powinien ujrzeć światła dziennego...

Na tę chwilę średnia ocen zatrzymała się na stosunku 72/100 przy poziomie poleceń wynoszącym jedynie 51%. To niestety kiepski wynik, jeżeli spojrzymy na wiele wykonanych elementów oraz dotychczasową półkę, postawioną poprzednimi odsłonami.

Nasza opinia o Battlefield 2042

W przeciągu najbliższych dwóch dni na naszych łamach pojawi się recenzja Battlefielda 2042. W chwili obecnej możemy powiedzieć, że to niezła odsłona ze sporymi problemami obecnie...

Wybrane oceny Battlefield 2042

  • 100/100 - EGM,
  • 90/100 - COGconnected, The Games Machine Twinfinite, DualShockers, Digital Trends,
  • 85/100 - Press Start,
  • 80/100 - GameSpot, TrueGaming, WellPlayed, Checkpoint Gaming, Attack of the Fanboy, PlayStation Universe, Gameblog,
  • 70/100 - IGN, Hardcore Gamer, GameWatcher, Pure Xbox, The Loadout, GamesRadar+,  Windows Central, PC Invasion, PCGamesN, Game Informer,
  • 65/100 - Xbox Achievements,
  • 60/100 - Push Square, Saudi Gamer, Destructoid, TheSixthAxis, God is a Geek
  • 55/100 - Explosion Network, TechRaptor,
  • 50/100 - Shacknews
  • 40/100 - AusGamers.

 

Battlefield 2042 prezentuje innowacyjne podejście do strzelanek pierwszoosobowych, pozwalając graczom zatracić się w dynamicznym uniwersum gry - powiedział Oskar Gabrielson, General Manager w DICE. - Nasze zespoły z całego świata stworzyły wyjątkowe doświadczenia dla graczy. Dzięki nowym trybom, takim jak Battlefield Portal i Hazard Zone, a także powrotowi ponadczasowych faworytów w postaci All-Out Warfare oraz wciągającej fabule opowiedzianej oczami naszych zaprawionych w bojach Specjalistów, Battlefield 2042 został zbudowany od podstaw z myślą o graczach.

Premiera Battlefield 2042

Battlefield 2042 debiutuje dziś, 19 listopada 2021 roku na PlayStation 5, PlayStation 4, komputerach osobistych, Xbox One, Xbox Series S oraz Xbox Series X.

Zwiastun premierowy Battlefield 2042

 


Komentarze (0):
Reklama