dodano: 2022-06-22 12:00:01

Quest 2 Pro od Mety będzie tańszy niż zestaw AR od Apple'a? Szykuje się zacięta rywalizacja!

Quest 2 Pro od Mety będzie tańszy niż zestaw AR od Apple'a? Szykuje się zacięta rywalizacja!
13°
0

Zestaw wirtualnej rzeczywistości od Mety może skusić więcej osób niż ten od Apple. Firma Marka Zuckerberga chce swoje nowe urządzenie wypuścić szybciej na rynek i sprzedawać je po niższej cenie.

Niedawno na Twitterze pojawiła się również interesująca informacja o szczegółach technicznych nadciągających Quest 2 Pro. Ujawnij ją analityk Ming-Chi Kuo, który zna się bardzo dobrze na branży elektronicznej. Czego nowego dowiedzieliśmy się o zestawie wirtualnej rzeczywistości od Mety?

Zapoznaj się także z:

 

Według Kuo, w Quest 2 Pro znajdzie się technologia mini-LED oraz soczewki typu pancake 2P. Ponadto ten zestaw będzie śledził ruch gałek ocznych, mimikę twarzy, a także wykryje 3D. Urządzenie zostanie wyposażone łącznie w 16 kamer, z czego 10 znajdzie się w samych goglach, a trzy w każdym z dwóch kontrolerów.

Natomiast zestaw AR Apple'a wykorzysta technologię micro-OLED oraz lepsze jakościowo części, co na pewno wpłynie na cenę samego sprzętu. Analityk w swoim wpisie uważa, że zestaw od Mety będzie kosztował około 800 dolarów, z kolei urządzenie Apple'a aż 3 000 dolarów. 

Meta Quest 2 Pro ma trafić do produkcji w 3. kwartale tego roku i oficjalnie zadebiutować na rynku w 4. kwartale. Na razie nie wiadomo nic o premierze nowego zestawu Apple'a, ale prawdopodobnie pojawi się o nim więcej szczegółów w ciągu kolejnych kilku miesięcy.

 

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!


źródło: https://wccftech.com/meta-quest-2-pro-specs-shared-price-cheaper-than-apple-ar-headset/?beta=1

Komentarze (0):
Reklama