Recenzja AOC GK500 - Minimalistycznej, eleganckiej klawiatury dla graczy

lubiegrac recenzje sprzetu Recenzja AOC GK500 - Minimalistycznej, eleganckiej klawiatury dla graczy
Recenzja AOC GK500 - Minimalistycznej, eleganckiej klawiatury dla graczy



Tamer Adas | 7 maja 2022, 23:55

Zapraszamy do najnowszej recenzja AOC GK500, minimalistycznej, eleganckiej klawiatury dla graczy poszukujących tego co ważne, bez nachalnego, mocno przerysowanego stylu licznych proopzycji na rynku. Co jeszcze oferuje ta propozycja?

Niedawno na naszych łamach mogliście przeczytać recenzję bardzo dobrego monitora dla graczy AOC U28G2XU/BK. Dzięki uprzejmości marki AGON by AOC, w nasze ręce trafiła również efektownie prezentująca się klawiatura AOC GK500. Przedstawiciel ostatniej nowości w portfolio marki stał przed wyzwaniem, koncentrującym się na zapewnieniu graczom dobrej jakości i możliwości, z zachowaniem eleganckiego designu i podejścia do obsługi. Jak wypadła jedna z pierwszych klawiatur AOC? Do kogo jest skierowana? Kto będzie z niej najbardziej zadowolony?

Zabezpieczenie i design AOC GK500

Zestaw trafia na rynek w efektownym i przemyślanym opakowaniu. Czarno-czerwona kolorystyka czasem delikatnie pomiędzy sobą przechodzi, ale... ten zabieg  z rzadka jest wykorzystywany. Czernie z góry i dołu kryją na sobie zdjęcie modelu oraz pakiet najważniejszych informacji dotyczących tego modelu. Wyjątkiem jest w zasadzie jedynie tył, gdzie zdecydowano się na czerwonym tle umieścić najistotniejsze informacje związane ze specyfikacją urządzenia. Wnętrze wypełnia niezwykle ciemny odcień koloru czarnego, skrywającego w dodatku pod sobą przestrzeń na podkładkę oraz inne dodatki.

AOC_GK500_recenzja_1_ AOC_GK500_recenzja_4_

Samą klawiaturę od pierwszych chwil charakteryzują dwie kwestie, pierwszą z nich jest mocno klasyczny, minimalistyczny design. W zasadzie właśnie tak sobie wyobrażamy teoretyczną klawiaturę, uzupełnioną co najwyżej o “grową” czcionkę nadrukowaną na przyciski. Drugim, efektownie prezentującym się akcentem jest szlifowana, błyszcząca linia dzieląca warstwy obudowy. Czerń na górze oraz bokach, doskonale wypada w połączeniu właśnie z błyszczącym paskiem. Takie złamanie tej spójnie kreowanej linii projektowej, wypada znakomicie, tworząc wpadający w oczy kontrast.

Poza tym zasadnicza część urządzenia nie wyróżnia się niczym specjalnym, co nie oznacza zawodu. Zastosowane materiały stoją na wysokim poziomie, urządzenie może się pochwalić bardzo dobrym wykonaniem oraz pakietem rozsądnych rozwiązań. Na spodzie znajdziemy gumowane końcówki, o dość niestety niskich nóżkach, przewód doczekał się oplotu, a całość nieźle uzupełnia dołączona w zestawie podkładka. Ta stanowi w zasadzie zaoblony po każdej stronie kawałek podkładki, łączącej się z obudową poprzez silnie utrzymujące się magnesy. Te są na tyle mocne, że możemy nawet dość wyraźnie przesunąć położenie podstawy pod nadgarstek. Element ten również wykonany został bardzo starannie, w zasadzie nie zawodzi w swoim zadaniu. Niektórzy mogą mieć problem z przesuwającą się podpórką, ale dotyczy to osób niezwykle energicznych i energetycznych w trakcie grania.

AOC_GK500_recenzja_7_ 

Specyfikacja AOC GK500K

  • Rozmiar:
    • pełna klawiatura,
    • 104 klawisze
    • Klawisze multimedialne: 12
    • Klawisze internetowe
    • Klawisze numeryczne
  • Rodzaj przełączników: Mechaniczne Outemu Red
  • Podświetlenie
  • Komunikacja: Przewodowa
  • Interfejs USB
  • Kolor: Czarny
  • Wymiary: 
    • Wysokość: 37 mm
    • Szerokość: 433 mm
    • Głębokość: 192 mm
  • Dodatkowe zalety
    • Aluminiowa obudowa, 
    • Anti-ghosting, 
    • N-Key Rollover, 
    • Podpórka pod nadgarstki

 

AOC_GK500_recenzja_8_ AOC_GK500_recenzja_16_ 

Codzienne użytkowanie

Czerwone przełączniki OUTEMU dobrze spisują się nie tylko w przypadku rozgrywki, ale także podczas pracy czy spokojnego pisania. Przełączniki są dość szybkie oraz krótkie, niemniej trzeba włożyć jednak nieco siły, aby uzyskać oczekiwane efekty. Z tego też względu być może osoby zajmujące się tworzeniem tekstu czy programiści mogą na koniec dnia czuć pewne zmęczenie. Całość nieustannie sprawia pozytywne wrażenie ze względu na swoją wytrzymałość, dzięki czemu cały czas możemy odczuć zadowolenie z pracy. Pomaga w tym między innymi lekkie wykończenie przycisków, które stają się nieco bardziej wyczuwalne.

Pomimo pełnowymiarowości, AOC udało się w GK500 uzyskać naprawdę kompaktowy rozmiar, na czym nie tracąc przestrzeni pomiędzy przyciskami. Te zostały zachowane, co pozytywnie przekłada się na zachowanie wysokiego poziomu kontroli.

Klawisze doczekały się funkcji multimedialnych, z których możemy spokojnie skorzystać, sprawnie zmieniając poszczególne ustawienia. Równie błyskawiczne oraz komfortowe są zmiany podświetlenia, zapewniające nam szereg narzędzi do eksponowanie różnorodnych barw i odcieni. 

AOC GK500 

Test w grach AOC GK500

AOC GK500 to oczywiście urządzenie opracowane z myślą o graczach, którzy najlepiej poradzą sobie z opracowaniem zalet klawiatury. Wspomniane przełączniki OUTEMU w wersji czerwonej spisują się należycie, oferując precyzyjne oddanie oczekiwań gracza. Wraz ze swoim kompaktowym rozmiarem jest to propozycja, która może zadowolić fanów, chociażby League of Legends, którzy otrzymają konstrukcję umożliwiającą wygodne położenie dłoni, zarówno podczas spokojniejszego etapu początkowego, jak również podczas intensywnych oraz zaciętych końcówek.

Spore przestrzeni pomiędzy przyciskami zdecydowanie zadowolą nas zarówno podczas spokojniejszej, taktycznej zabawy z Total War Warhammer 3, podobnie jak podczas intensywnej, dynamicznej i zręcznościowej walki w Dying Light 2 Stay Human. Lekkość oraz wytrzymałość pozwala nam dobrze balansować pomiędzy sporymi różnicami w sposobie wykorzystywania klawiatury.

Skutecznie wypadają technologie N-key-rollover oraz Anti-Ghosting, przekładające się na szybkie oraz precyzyjne działanie, zgodne z naszymi potrzebami oraz żądaniami. Nawet podczas intensywnych wersji z World of Warcraft czy ze StarCraftem nie napotykamy na problem ze złą rejestracją wciśnięć, co jest niezwykle istotne.

AOC_GK500_recenzja_32_ 

Recenzja AOC GK500 - Minimalizm bardzo dobrego działania

Jeżeli poszukujecie urządzenia bardzo stonowanego w swojej formie, chcecie urządzenia mocno klasycznego, ale i świetnie spisującego się w grach, to bez dwóch zdań nie zawiedziecie się AOC GK500. To urządzenie koncentrujące się na wytrzymałości, zaoferowaniu prostoty, unikaniu modnych w ostatnich latach elementów “gamingowego stylu”. Znajdziemy tu dobre podświetlenie, które potrafi być rozsądnie wykorzystywane, przełączniki działają szybko i bezproblemowo, a pakiet dodatkowych funkcji całościowo przekłada się na atrakcyjne doznania. Nie jest to, co prawda wypakowana elementami flagowa konstrukcja, ale bez dwóch zdań stawia przed graczami przyjemność podczas zabawy z wieloma, wieloma grami z różnych gatunków. Spójny i atrakcyjny zestaw wypadać będzie jednak naprawdę dobrze za niezłe pieniądze, w chwili obecnej model bywa naprawdę drogi, przez co wpada w segment, gdzie zgarnąć możemy propozycje, chociażby z przełącznikami Cherry czy dodatkowymi przyciskami/elementami obsługi.

Dziękujemy AOC za dostarczenie klawiatury GK500 do testów!

 

Strona AGON by AOC

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

123456789101112131415161718192021222324252627282930313233
Komentarze [0]:

Inne newsy

Polecane teksty

Powiązane teksty

Strefa Diablo IV

łotrzyca

barbarzyńca

czarodziejka

klasy postaci

mapa diablo IV

wyposażenia

Kampania Diablo IV

kampania diablo

rangi świata

battle pass diablo

Buildy Diablo IV

build nekromanta

build druid

build czarodziej

build Łotrzyk (Trucizna)

Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Polecamy

Zew cthulhu

Kody red dead redemption 2

Kody do the sims 4

Kody do GTA 5

Kody do GTA 5 na telefon

Diablo 4 battle pass

Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners