dodano: 2019-04-24 20:15:02

Recenzja Philips 328P6AUBREB - Monitor zakochany w konsolach?

Autor: AnoX
Recenzja Philips 328P6AUBREB - Monitor zakochany w konsolach?
38°
1

Konsole dotychczas nie lubiły się specjalnie z monitorami, jednakże najbliższe lata i nowe urządzenia mogą to zmienić.... Oto recenzja Philips 328P6AUBREB!
 
Jeszcze przed Świętami Wielkanocy miałem okazję zaznajomić się z ciekawą ofertą Philipsa w dziedzinie monitorów, która może okazać się świetnym zakupem dla graczy konsolowych. Philips 328P6AUBREB to sprzęt stworzony z myślą o współpracy z m.in. najnowszymi konsolami łącząc ze sobą 32 cale przekątnej, rozdzielczość Quad HD (2560 x 1440 px) oraz wsparcie dla technologii HDR, dzięki czemu będziemy mogli doskonale sprawdzić wydajność i możliwości chociażby PlayStation 4 Pro i Xbox One X. Co dokładnie potrafi i czego się można po nim spodziewać? O tym pokrótce przeczytacie w poniższej recenzji, do której Was gorąco zapraszam! 
 
 

Pierwsze wrażenie...

Monitor dotarł do mnie w wielkim pudełku, w którym kryje się jedynie trochę mniejszy karton z samym sprzętem i jego określonymi dodatkami takimi jak okablowanie czy instrukcje oraz gwarancje. Sprzęt można samodzielnie zamontować, choć należy pamiętać o jego gabarytach, które są naprawdę duże. Od razu w oczy rzuciły mi się symbole, doskonale i szybko pozwalające nam podłączyć poszczególne kable. Szkoda, że i one nie doczekały się białego wykończenia, ponieważ ich widoczność jest przez to trochę ograniczona. Po chwili natrafiłem na mały problem... otóż zabrakło mi przycisków, a przecież z przodu oznakowanie jest wyraźnie widoczne. Po chwili zorientowałem się, że w przypadku tego modelu postawiono na przyciski dotykowe, w związku z czym musicie o tym pamiętać, ponieważ nie jest to prawdę powiedziawszy najwygodniejsze rozwiązanie. Małe przestrzeni wykrywania i bliskie położenie spowodowało, że bardzo ciężko było mi zmienić różnego typu ustawienia. 
 
Spory zasób przewodów umożliwia nam swobodne podłączenia urządzeń, choć tym razem moje serce porwało USB-C, które umożliwiło mi nie tylko rozszerzenie możliwości laptopa, ale także jednoczesne ładowanie, co jest wyjątkowo satysfakcjonującym rozwiązaniem.

Design oraz projekt monitora

Philips 328P6AUBREB to urządzenie odważne w swojej formie, dzięki czemu nawet dość duże ramki nie ogrywają jakieś mocno negatywnej formy. Szczególnie widoczny i wyrazisty jest srebrny pasek idący dołem, któremu na środku towarzyszy logo producenta. Takie połączenie na tle koloru czarnego prezentuje się ładnie. Z resztą to rozwiązanie idealnie się uzupełnia, także w kontekście szarej stopki, która nie tylko zapewnia wielką stabilizację, ale oferuje również płynny ruch przy dostosowywaniu sobie najlepszego aktualnego ustawienia. Z resztą miejsca i możliwości jest sporo, zatem pewnie chwilę, tak jak ja, spędzicie na poszukiwaniu tego położenia optymalnego.
 
Zastosowane materiały są naprawdę bardzo dobre, co czujemy przy każdym ruchu i dotknięciu. Duży rozmiar nie powoduje mimo wszystko problemu z mini ruchami, co w podobnych urządzeniach występowało, zatem zdecydowanie warto to docenić, ponieważ także przy graniu nie będziemy mieli żadnego problemu. Pod względem konstrukcji zakup można uznać za w pełni satysfakcjonujący, ponieważ widać w nim jakość oraz przydatność, szkoda jednak tych przycisków dotykowych....
 
Philips 328P6AUBREB 2

Do grania super, a do pracy... - Testy Philips 328P6AUBREB

328P6AUBREB bardzo szybko i wygodnie podłączyłem do konsoli oraz dostosowałem zgodnie z własnymi potrzebami, przy okazji mogąc szybko wszystko ustawić. Niestety, w przeciwieństwie do telewizorów, jeżeli chcemy obsłużyć ustawienia to za każdym razem musimy zbliżyć się do urządzenia, co może być dla niektórych sporą niewygodą. Konsolowcy zdecydowanie będą się czuli z tej kwestii nie do końca zadowoleni, ponieważ wykorzystanie pilota to rzecz znacznie wygodniejsza. 32 cale to przekątna, która pozwoli nam wiele zobaczyć, a jest na co spoglądać, ponieważ ilość kolorów wraz z solidnym kontrastem robią dobrze swoją robotę. Odświeżanie na poziomie 60 klatek na sekundę zupełnie na tym rynku wystarcza, a czas reakcji wynoszący 4 ms mógłby być jednak nieco lepszy. Mimo wszystko są to dobre rezultaty, które pozwolą nam się nieźle bawić z ulubionymi grami.
 
Ustawienie kolorów, kontrastu i wielu innych parametrów jest bardzo łatwe, a dostępne menu, gdzie możemy wybrać także polską wersję językową, zadowala. Do dyspozycji otrzymujemy przejrzyste menu. To właśnie tam umieszczono także dedykowane modele, dzięki czemu będzie można szybko przeskoczyć pomiędzy trybami takimi jak "Gry" czy "Filmy". 

HDR? Tak, może robić różnicę!

Technologia HDR nie należy do najbardziej imponujących tego typu, jednakże to co na papierze prezentuje się nie do końca przekonująco, w praktyce i tak potrafi stworzyć wyraźną różnicę. Szczególnie mocno trafiło to do mnie przy okazji ogrywania Tom Clancy's The Division 2, gdzie deweloperom udało się świetnie wykorzystać światło i cienie. Dzięki temu gra nabiera nie tylko realizmu, ale także ma to pozytywny wpływ na odbiór świata gry. W tym wypadku było to miasto, które nabierało jeszcze atrakcyjniejszego klimatu.
 
Najnowszy monitor Philipsa przy graniu wypadał bardzo dobre, zarówno gdy chodziło o akcję jak w przypadku wspomnianego Tom Clancy's The Division 2 i God's Trigger, jak również przy okazji strategii takich jak Driftland: The Magic RevivalAnno 1800 czy Imperator: Rome.
 
Gorsze doświadczenia miałem przy okazji pracy czy powiedzmy tradycyjnego korzystania z monitora, ponieważ monitor trochę zbyt szybko męczył mój wzrok. W tym wypadku niestety znalezienie najlepszych parametrów bywa już ździebko trudniejsze. Na szczęście zaimplementowano w tym wypadku chociażby funkcje Flicker Free i LowBlue, które skutecznie chronią nasze oczy także przy dłuższym obcowaniu.
 
Monitory - porównaj ceny

Podsumowanie recenzji Philips 328P6AUBREB

Urządzenie jest już jakiś czas na rynku, dzięki czemu cena podstawowa spadła, sprawiając że jest to obecnie jedna z najciekawszych propozycji, która może dla części z Was okazać się mocną alternatywą dla klasycznych telewizorów. Duża przekątna, wysoka rozdzielczość wraz z HDR-em i świetnymi kolorami tworzy atrakcyjną wizualnie formę ekranu, która może okazać się przekonująca przy zakupie. Lekkim problemem może być kwestia udźwiękowienia, które będzie potrzebować określonej pomocy i dostosowania, jednakże pomimo tego i tak jest to świetna propozycja do wyboru. Producent wykonał sporo ciężej pracy, aby zrobić naprawdę kompetentny sprzęt, który co prawda ma kilka wad, lecz są one na tyle małe, że nie powinny wpływać na Wasze decyzje. To dobre urządzenie na którym się nie zawiedziecie. Jeżeli poszukujecie małego kroku technologicznego, to w tej cenie otrzymujecie kompetentną propozycję także do grania. 
 
Philips 328P6AUBREB to sprzęt doskonale radzący sobie w pewnej odległości, gdzie możemy zobaczyć całą jakość przez nią oferowaną. Trochę ciężko jest przy nim pracować, ponieważ obcowanie z nim z bliska dość szybko męczy wzrok. Jeżeli rozpatrujemy jego użycie do tego typu aktywności to musimy mieć jednak odpowiednio dużo przestrzeni, ponieważ wiele zalet możemy utracić.
 

Dziękujemy MMD za udostępnienie Philips 328P6AUBREB do testów


Galeria:

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14

Komentarze (1):
avatar TOM3K
dodano: 2019-04-30 21:35:54

Jakoś trąci to strasznie odgrzewanym kotletem i dlatego dziekuje bardzo za cos takiego.

Reklama
Reklama