dodano: 2020-05-27 22:00:02
PS4PS4 PROPS5

State of Play o The Last of Us Part II, czyli jak dziś zaprezentowano nam się najnowszą grę Naughty Dog?

Autor: AnoX
State of Play o The Last of Us Part II, czyli jak dziś zaprezentowano nam się najnowszą grę Naughty Dog?
15°
1

Podczas dzisiejszego State of Play ujrzymy ponownie The Last of Us Part II, czego możemy się spodziewać? Co zostanie pokazane? Zapraszamy do oglądania!
 
W końcu ujrzymy jakiś konkretny materiał z rozgrywki, całość ma posiadać 25 minut i najprawdopodobniej styl prezentacji będzie łudząco podobny do do State of Play o Ghost of Tsushima, które wypadło... tak sobie.
 
Twórcy ze względu na ostatecznie wycieki z pewnością zablokują wszystkie komentarze oraz wybiorą określone fragmenty rozgrywki czy scen, które nie wpłyną na możliwość pojawienia się kolejnej dawki spoilerów w sieci.
 
Premiera gry odbędzie się w drugiej połowie czerwca 2020 roku, zatem zapewne twórcy postarają się przedstawić coś mocnego, o czym będzie się jednak mówić w najbliższych tygodniach, aż do końca embargo na recenzje.
 
Transmisja doczekała się wyłączenia podglądu ocen oraz komentarzy, niemniej przez cały czas dostępny jest czat, gdzie gracze bardzo aktywnie się udzielali.
 
Całość rozpoczęła się od widziany przez nas scen, które miały wprowadzić nas w klimat nowej odsłony, mającej mieć w sobie jeszcze więcej mroku. Materiał ten w zasadzie stanowił sztuczne przedłużenie całości, dodatkowo pobudzając graczy.
 
Show prezentuje zarówno nowe informacje w kwestii rozgrywki jak i fabuły oraz wydarzeń, które kształtować będą nową odsłonę, stawiając nas kilka lat po pierwszej odsłonie serii.
 
Jackson zyskało stabilizację oraz stało się miejscem w teoretycznie lepszy warunkach, jednakże jednego dnia Ellie doświadcza dramatu, który zapoczątkuje naszą kolejną opowieść.
 
Ta stanie się bliższa serii Uncharted ze względu na jeszcze większe przestrzeni niż dotychczas, sporą rolę odgrywać będzie zwiedzanie świata przedstawionego oraz pozyskiwanie zasobów. Lokacje mają posiadać wiele poziomów oraz pięter, co zmusi nas do innej strategii działania.
 
Rozgrywka postawi na różne frakcje, nastawione odmiennie do świata, niemniej wszyscy będą narażeni na ataki zombie, które rozwinęły się oraz niekiedy wyeliminowały.
 
Świat zarósł, co będziemy mogli wykorzystać do schowania się oraz uzyskania przewagi względem przeciwników. Ellie jest mała, szczupła oraz zwinna, w związku z czym będziemy mogli wykorzystać przestrzenie niedostępne dla innych postaci. Walka stawia na uniki oraz odpowiedni balans wagą ciała.
 
Współpraca z towarzyszami będzie istotna, ponieważ dzięki niej będziemy mogli jeszcze skuteczniej walczyć oraz eliminować zagrożenia z różnych stron. Chociażby Klikacze będziemy mogli wykorzystywać niczym zombie z Days Gone.
 
Tworzenie broni będzie odbywać się nie tylko na papierze (interfejsie), ale także za pośrednictwem wizualnym, co ma być istotne dla naszego lepszego zrozumienia działań protagonistki.
 
W grze nie brakuje... PlayStation Vita, zatem jak widać przed tę konsolką jest jednak jakaś przyszłość... ;) Otaczające nas miejscówki są bardzo brudne i niekiedy wręcz przerażają.
 
Rozgrywka po raz kolejny stawia na skradanie się, ciche eliminacje oraz odpowiednie poruszanie się po miejscówkach, gdyż tylko w ten sposób będziemy w stanie uzyskać przewagę, bądź.... jedynie w ten sposób będziemy mogli przetrwać.
 
Spoglądając całościowo na zaprezentowany fragment niestety nie robi on takiego wrażenia jak pierwsza część, która realnie wyciskała ostatnie poty z PlayStation 3. Tym razem jest inaczej, zatem wielu graczy może zdecydować się sprawdzić ten tytuł dopiero na PlayStation 5.
 
The Last of Us Part II ma się ukazać 19 czerwca 2020 roku. 
 

Komentarze (1):
avatar TOM3K
dodano: 2020-05-29 10:37:00

To jest na prawde jeden z tytulow ktory jako nie wiele z nich na PS ma dobry marketing i dobry pomysl na siebie. Szkoda ze Xbox nie ma podobnego w podobnych klimatach.

Reklama
Reklama