dodano: 2022-01-22 18:00:01
PC

The Big Adventure Event i wersje demo. Co jeszcze warto sprawdzić podczas trwającego na Steam wydarzenia?

The Big Adventure Event i wersje demo. Co jeszcze warto sprawdzić podczas trwającego na Steam wydarzenia?
18°
0

Na Steam trwa kolejne growe wydarzenie, tym razem skupione na przygodówkach. Przyglądamy się kilku propozycjom przygodowym na The Big Adventure Event.

Top 10 The Big Adventure Event

Jeszcze prze dwa dni na platformie Steam trwać będzie kolejne wydarzenie, które może zaciekawić fanów przygodówek, ale nie tylko. Podczas The Big Adventure Event gracze mogą sprawdzić i przetestować aż 100 gier. Wiele z nich dostępnych jest w wersjach demonstracyjnych. Mieliśmy okazję wspominać już o kilku z nich, a teraz przyjrzymy się aż dziesięciu tytułom, które według nas warto ograć w wersji demonstracyjnej. Lista jest przypadkowa, prosimy się nią nie sugerować. 

1. THE SEASON OF THE WARLOCK 

Jeśli jeszcze nie graliście, a lubicie nieco czarnego humoru, z dreszczykiem i w przyszłości możliwośc wybrania dwóch ścieżek gry, dobrej lub złej, to The Season of the Warlock może Was zaciekawić. Bohaterem w grze, której wrażenia z wersji demonstracyjnej znajdziecie na stronie, jest niedoceniany lord Alistaira Ainswortha, który przybywa do krainy Groldawia, by udowodnić, że czarnoksiężnik Waldemar naprawdę istnieje. 

2. BEHIND THE BEYOND

Kolejna gra, to także klasyka przygodowa, rysunkowe point and click, Behind the Beyond, gra inspirowana węgierską ludowością. Jej bohaterem jest najmłodszy syn biednego starszego ojca, który zamiast szukać pracy, odnajduje zupełnie inne przeznaczenie, przygody rodem z baśni. Ten tytuł także już sprawdzaliśmy w wersji demo i serdecznie polecamy. 

3. PRIM

Kolejną grę, o tytule PRIM, która swoja premierą będzie miała w tym roku, także warto sprawdzić. Przygodówka w czarno-białym stylu, której wrażenia z wczesnej wersji demonstracyjnej również najdziecie na łamach naszego serwisu, to opowieść rozgrywająca się w świecie umarłych. Bohaterką jest tytułowa Prim, córka Śmierci, która pragnie uciec do świata żywych, by pomóc pewnemu chłopcu. 

4. WHEN THE PAST WAS AROUND

Na Steam dostępna w wersji demonstracyjnej jest przygodowa gra narracyjna, w postaci visual novel, która opowiada subtelną i spokojną historyjkę w niezwykle poetyckim stylu. Jeśli lubicie spokojne, i romatynczne opowieści w malowanym klimacie, to ta gra z pewnością powinna Was zainteresować. 

Przeczytaj również: Plany Electronic Arts na 2022 rok nie zapowiadają się zbyt imponująco...

5. JUSTIN WACK AND THE BIG TIME HACK

W rysunkowy klimat przeniesie Was także kolejna, tym razem klasyczna gra przygodowa, o tytule Justin Wack and the Big Time Hack. Przejmujemy w niej kontrolę nad męskim protagonistą, Justinem, który o tym jak zamienił się rolami z pewnym jaskiniowcem, musi zrobić wszystko, by wrócić do swoich czasów. Problem w tym, że jaskiniowcowi podoba się we współczesności. 

6. ENDLING - EXTINCTION IS FOREVER

Lubiących post-apokaliptyczne opowieści przygodowe, w wypadku Endling - Extinction is Forever, także nastawiona na naturę i dozę symulacji, zaciekawi zapewne historia lisicy, która musi bezpiecznie przeprowadzić swoje dzieci. Gra została stworzona w pięknym graficznym stylu i w swoim przesłaniu odnosi się do ekologii.

7. A TRIL OF OOZE

Również o środowisku i problemach z jego zanieczyszczeniem mówi przygodowa gra A Trail of Ooze, w której przenosimy się do pewnego, na pozór spokojnego wiejskiego gospodarstwa. Wcielamy się w krowę o imieniu Majros, której przyjdzie zbadać skutki pewnego wycieku chemicznego, który zmodyfikował zwierzęta. 

Przeczytaj również: The Big Adventure Event, demo Crowns and Pawns, Sail Forth, Intrudet in Autuquonia, Najlepszy miesiąc życia!

8. INCANTAMENTUM 

Tak lubiany przez wielu retro pikselowy klimacik znajdziemy w grze przygodowej INCANTAMENTUM, grze, która pozwoli nam wcielić się w kobietę, Thomasinę Bateman. Pewnego dnia dostaje tajemniczy list. Ten zmusza ją do przybycia po położonej w odosobnieniu, niechętnie odwiedzanej wioski Bewlay w Anglii. Przyjdzie jej odkryć wiele tajemnic tego miejsca. 

9. BEACON PINES

Kolejna na naszej liście intrygująca i przepiękna graficznie opowieść, który rozgrywa się na kartach książki. Opowieść w grze przygodowej i narracyjnej, Beacon Pines tworzymy sami, wybierając odpowiednie słowa. W grze, której wrażenia z wersji demonstracyjnej  także znajdziecie na stronie, poznajemy grupkę przyjaciół mieszkających w małym miasteczku o tytułowej nazwie Beacon Pines. Przyjdzie im zmierzyć się z tajemnicą tego miejsca.

10. LUNAR AXE

Kończymy także klasyczną, niezależną przygodówką, o tytule Lunar Exe. Jest to gra wykonana w rysunkowym stylu, przybliżającą nam nieco mroczną opowieść bazującą na wydarzeniach związanych z tragicznym w skutkach trzęsieniem ziemi, które zniszczyło wiele budynków. Historię, której wersję demonstracyjną także opisywaliśmy posiada lokacje, które kiedyś naprawdę istniały. 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!


Komentarze (0):
Reklama